Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia TopDrive KupDnes Navrcholu NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Hlavní navigace

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Editace PDF v Linuxu: velký oříšek.

uživatel si přál zůstat v anonymitě
3. 9. 2008 9:55

RE: Editace PDF v Linuxu: velký oříšek

celé vlákno
"A člověk z AutoContu se brání, že mu to "systém" neumí uložit jinak než jako .pdf a ještě dodá, že přeci PDF už jde převádět"

Tak na tohle musi clovek reagovat "Tak mi to prepiste, nebo mi to teda zkonvertujte".

"Ovšem po přečtení tohoto článku se obávám, že mně časem někdo donutí tyhle soubory zpracovávat s tím, že "vždyť je to editovatelné"."

Na to by bylo asi fakt potom nejlepsi importovat to do GIMPu a v bitmape tam pridat vlastni poznamky a poslat dal jako PDF. A kdyz se nekdo bude rozcilovat, ze ten text nejde zkopirovat, tak jenom odvetit "Bohuzel nam to prislo jako PDF, tak to jako PDF posilam dal, stezujte si u odesilatele".

Je pravda, ze hodne subjektu dava k dispozici PDF. Chapu to jako ze tohle je finalni dokument a dal se zpracovavat a upravovat nema. On na to opravdu neni staveny - odstavce jsou tam samozrejme vysazene jako jednotlive radky, takze editaci jednoho slova se nezmeni sazba celyho odstavce. Stejne jako u PS. Takze pokud chci od nekoho dostavat data, ktera mam dal zpracovavat, tak v nejakem formatu, kde jsou ta data logicky seskupena (XML, CSV...).
   
Chcete přispět jako registrovaný uživatel? Přihlaste se ke svému účtu.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 

Pravidla pro diskutující

Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.

Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.

Příspěvky nesmí obsahovat:

  1. Vulgární či hrubé výrazy.
  2. Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  3. Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  4. Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  5. Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  6. Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  7. Prokazatelně protiprávní obsah.

Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.

Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul