Chcete si jako první vyzkoušet novou podobu Root.cz? Přepněte na beta verzi.

Hlavní navigace

Názory k článku
Epi Info v DOSBoxu

Řezza
Řezza (neregistrovaný)
21. 7. 2004 8:38 Nový

hh epi

tak tento program mi něco říká, ještě z dob, kdy jsme dělali správu pc na ohs a byla to celkem sranda. ještě že už to skončilo:) bylo někdy zajímavé sledovat, jak se dají jednoduché věci dělat složitě.

Jindřich
Jindřich (neregistrovaný)
21. 7. 2004 10:32 Nový

Bez titulku

celé vlákno

Číst tohle na rootu...
Instalace pod Windows probíhá klasicky jako instalace hry či běžného programu. Instalační soubor se s velkou rezervou vejde na jednu disketu. DOSBox je možné spouštět poklepem na ikonu v okně jeho adresáře nebo vytvořit zástupce a přesunout na plochu. (Na rozdíl od některých her tedy instalátor nenabízí automatické vytvoření ikony na ploše.)

Konkuruje snad jen tato pasáž:
Použil jsem balíček .rpm pro RedHat. Otevřel jsem ho jako root Midnight Commanderem. Po krátké prodlevě - závisí na výkonnosti systému - se mi balíček zobrazil jako obsah adresáře. V něm jsem - najetím na něj a odklepnutím klávesy Enter - aktivoval soubor INSTALL z Midnight Commanderu.

ASP
ASP (neregistrovaný)
21. 7. 2004 11:52 Nový

Re:

celé vlákno

Tak věz, že článek napsal doktor (MUDr.), který není Linux GURU a vzhledem ke stavu rozpočtů a dotací té jejich organiace to je celkem úctyhodný výkon. Navíc EPI INFO je stále alespoň ve sdravotním výzkumu hodně používaný a zpětná kompatibilita (+ tisíce člověkohodin práce v archívech statistických dat) není radno jen tak zahodit (a o penězích na konverzi, pokud by se vůbec našel nějaký vhodný software) ani nemluvě...

...
... (neregistrovaný)
22. 7. 2004 3:20 Nový

Re:

celé vlákno

test

Hloupý Honza
Hloupý Honza (neregistrovaný)
23. 7. 2004 14:14 Nový

Vynikající článek

celé vlákno

Naprosto souhlasím, že kritizovat počítačové vyjadřování lékaře (a spisovatele -- jestli nemá jmenovce v oboru) je mimo mísu. Navíc sám autor popisuje svou instalaci jako ,,cestu nejmenšího odporu pro lamu, jako jsem já`` -- tedy, abych to výrazněji (a vulgárněji) rozvedl: ,,Jak jsem to, já, blbec, instaloval, a jak to snad každý blbec dokáže zopakovat po mně.``
Možná by bylo hezké ten popis zredigovat tak, aby programátory zbytečně nerušil ve čtení, ale nejdůležitější je právě srozumitelnost pro naprosté laiky -- aby i lidé, kteří (narozdíl od autora) věří, že počítač=Windows, editor=Word, co není na Ploše, to neexistuje, a Linux je bubák, kterým hodný strýček Bill straší zlobivé uživatele, dokázali po přečtení článku použít program, který výrazně usnadní a zkvalitní jejich práci.
Osobně zejména oceňuji srozumitelný výklad jak a proč ten program použít. Obzvlášť příklad tuberkulozních krav na mě zapůsobil -- i když jsem přece jen nepochopil, zda a jak by mi EpiInfo pomohlo vyhnout se podobné interpretační chybě.
Škoda že nemám na to, abych napsal open source náhradu za EpiInfo, něco stejně uživatelsky přístupného a blbovzdorného, co by bylo k dispozici opravdu svobodně i se zdrojovým kódem, dalo se zkompilovat, kde to člověk potřebuje, nevyžadovalo emulátor a neneslo s sebou žádné dědictví toho, že 640 kilobajtů musí stačit každému.

vlada
vlada (neregistrovaný)
18. 5. 2005 14:27 Nový

česká znaková sada v dosboxu?

zkoušel někdo rozchodit program ktery potrebuje znakovou sadu 852 ??
Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem
Ušetřete