Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia TopDrive KupDnes Navrcholu NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Hlavní navigace

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Evropské softwarové patenty nám znovu hrozí.

BLEK.
BLEK. (neregistrovaný) ---.strcechy.adsl-llu.static.bluetone.cz
15. 1. 2010 15:07

Re: patenty

celé vlákno

Já auto nemám a kapesní přehrávač taky ne, takže je mi mp3 na nic.

Když si přehrávač je schopen stáhnout kodek z netu, bylo by to ideální. Ale bohužel většina videa na netu je ve flashi, ten si stahovat kodeky neumí a nejde do něj dokonce ani naintalovat cizí kodek. Uživatel smí používat jen takové kodeky, které do toho flashe Adobe dá.

Youtube to H.264 sice umí, ale to začala umět až po svém úspěchu a poté, co byl internet zaplněn spoustou nekvalitního videa (které už nikdo zpátky do vyšší kvality nezkonvertuje). Proč ho neuměla od začátku? Že by tam byly nějaké licenční podmínky, které malého hráče vylučují?

Vyvinout kodek jako výzkumný projekt bez patentů jde: http://en.wikipedia.org/wiki/Dirac_(codec) Bohužel, v takových případech není zdaleka vyhráno, firmy se bojí i takové kodeky implementovat, protože by na to mohl někdo držet nějaký skrytý patent ( http://en.wikipedia.org/…_controversy ). Důsledkem toho standard pro video na internetu není.

   
Chcete přispět jako registrovaný uživatel? Přihlaste se ke svému účtu.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 

Pravidla pro diskutující

Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.

Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.

Příspěvky nesmí obsahovat:

  1. Vulgární či hrubé výrazy.
  2. Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  3. Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  4. Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  5. Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  6. Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  7. Prokazatelně protiprávní obsah.

Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.

Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul