Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia TopDrive KupDnes Navrcholu NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Hlavní navigace

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Fedora 8: nekonečno na dosah ruky.

uživatel si přál zůstat v anonymitě
9. 11. 2007 2:59

Re: Doplneni

celé vlákno
Upgradoval jste z F7, nebo z neceho starsiho? Mne ted ceka upgrade nekolika stroju (FC4, FC5) na F8, a zurive premyslim, zda tak cinit z DVDcka ci yum-em, a jak na to. Hlavnim kriteriem je, aby nastaveni a konfigurace dotycneho stroje zustalo v nejvyssi mozne mire zachovano (s vyjimkou pripadu, kde doslo k tak zasadnim zmenam, ze rucni zasahy ex-post do prislusnych konfiguraku jsou nevyhnutelnou nutnosti).

Ondyno jsem zkousel jeden FC3 server povysit pres DVD na CentOS5. Trochu skoda, ze instalator/Anakonda necha cloveka projit veskere nastaveni (sit, cas, partitions, boot, etc.), a teprve pri vlastnim aktu instalace to zacne chroupat a premyslet nad dependencies ... aby to za par minut vyplivlo : "Installation aborted due to following errors:" (nebo tak nejak) ... s veselou pointou v tom, ze ten vycet chyb (zrejme tedy nevyresitelnych dependenci) byl prazdny.

To mne trochu zklamalo; cekal bych, ze upgrade z CD/DVD media bude prubojnejsi, protoze narozdil od yuma to nemusi resit za "realneho behu" v init 3/5, a mohlo by si to tudiz dovolit nevyresitelne dependence suse preplacnout novym balikem z media. Nevim ...

Kazdopadne, pokud jste nekdo podobny problem resil (ve stylu "jak rychle, efektivne a bezpecne upgradovat Fedoru ob jednu az nekolik verzi"), budu povdecen za jakykoliv postreh, radu, zkusenost.
   
Chcete přispět jako registrovaný uživatel? Přihlaste se ke svému účtu.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 

Pravidla pro diskutující

Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.

Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.

Příspěvky nesmí obsahovat:

  1. Vulgární či hrubé výrazy.
  2. Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  3. Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  4. Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  5. Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  6. Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  7. Prokazatelně protiprávní obsah.

Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.

Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul