Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia TopDrive KupDnes Navrcholu NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Hlavní navigace

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Hrátky z řádky: pomocné soubory a zamykání.

MVA
MVA (neregistrovaný)
8. 4. 2008 14:37

lockfile

celé vlákno
tento problem jsem resil - navic prenositelne - unix,linux, windows(cygwin), ...
nakonec jsem nekde vygoogloval reseniktere udajne pouziva firefox:
jadro problemu je v primititvu, ktera se obvykle teoreticky nazyva TSL (test-and-set lock) - cim ji implementovat na ruznych OS, shellech,atd...
reseni od firefoxaku je vyuzit operaci "mv", ktera z principu sve funkce ASI MELA BYT atomicka - bud se soubor presune nebo to ma skocnit s chybou ("jiz existuje-chcete prepsat?", nema prava, atd...)
takze postup:

lockfile=filelock_xyz
tmplock=filelock_xyz_tmp$$ # me tohle staci :-)
touch $tmplock

# dulezita je volba -i (interactive) - aby se ptal, zda ma prespat a dostal odpoved "ne"
echo "n" | mv -i $tmplock $lockfile >&2

if [ ! -f $tmplock ]
then
echo "File lock made: $lockfile" >&2
break;
else
....

kazdopadne by me zajimal nazor nekoho kdo ma cas, chut videt do mv, resp. asi az jadra, zda je ta operace fakt atomicka... a tudiz funguje jako tsl, pokud ano tak si myslim, ze je to relativne rozumny zpusob jak to delat a hlavne nevyzaduje nejake speciality (zamykani na urovni fs, dalsi programy a jine "podivnosti" :-) )
   
Chcete přispět jako registrovaný uživatel? Přihlaste se ke svému účtu.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 

Pravidla pro diskutující

Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.

Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.

Příspěvky nesmí obsahovat:

  1. Vulgární či hrubé výrazy.
  2. Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  3. Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  4. Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  5. Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  6. Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  7. Prokazatelně protiprávní obsah.

Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.

Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul