Názory k článku
Instalace Ubuntu na Asus Eee 1000H a USB flashdisk

starenka

RE: Instalace Ubuntu na Asus Eee 1000H a USB flashdisk

celé vlákno
Petra Krcmarova? :)

Omluvam se za spam, ale dost mi to kazi naladu. Mam 900A. Povedlo se nekomu naklonovat Fn na pravej Shift nebo aspon prinutit xmodmap namapovat na keycode kombinace dvou klaves (shift_r + neco)? xev mi nevyhazuje keycode Fn, takze jsem v koncich. Zatim se mi povedlo jen z AppKey udelat pravej ctrl, coz taky neni k zahozeni....
Petr Krčmář aura:99
12. 1. 2009 0:48 Nový
Firemní podporovatel

RE: Instalace Ubuntu na Asus Eee 1000H a USB flashdisk

celé vlákno
K první řádce přidám první větu z článku: Asus Eee jsem pro svou ženu kupoval v září.... Klávesy jsem nepřemapovával, odpověď na druhou část nemám.
eee
eee (neregistrovaný)
13. 1. 2009 15:51 Nový

RE: Instalace Ubuntu na Asus Eee 1000H a USB flashdisk

celé vlákno
K tomu prohlizeni webu ve firefoxu na male obrazovce. Prozradil vam nekdo, ze existuje klavesa F11? Zkuste si to.
starenka
starenka (neregistrovaný)
13. 1. 2009 15:58 Nový

RE: Instalace Ubuntu na Asus Eee 1000H a USB flashdisk

celé vlákno
Omlouvam se, to jsem prehlednul. Myslel jsem, ze jde o nejaky vtipek :)
Roman
Roman (neregistrovaný)
12. 1. 2009 0:42 Nový

vyladene ubuntu eee

celé vlákno
Mno, nyni uz vyslo extra Ubuntu vyladene pro EEE, tak je asi zbytecne ladit to na kolene, ke stazeni zde: http://www.geteasypeasy.com/ (puvodne se jmenovalo www.ubuntu-eee.com )
benji
benji (neregistrovaný)
12. 1. 2009 7:57 Nový

Re: vyladene ubuntu eee

celé vlákno
EasyPeasy jsem instaloval tento vikend, kdy jsem na EEE 901 nahrazoval trochu problematickeho debiana (nebyla vule a cas vse uplne dovyladit). A musim rict, ze to byla parada. Po instalaci vse funguje na 100%, az me to zaskocilo ;-)
krtek
krtek (neregistrovaný)
12. 1. 2009 8:49 Nový

Re: vyladene ubuntu eee

celé vlákno
Mmmch,

kromě EasyPeasy existuje ještě eeebuntu.org, které funguje také bezproblémově.

Zkoušel jsem oboje, nakonec jsem zůstal u eeebuntu.org, protože je založeno na Ubuntu 7.10, což už je teď ale i to EasyPeasy, co?
zlin man

Re: vyladene ubuntu eee

celé vlákno
"What Ubuntu Is Eeebuntu Based Upon?

The latest versions of Eeebuntu are based upon Ubuntu 8.10, Intrepid Ibex."
D.A.Tiger aura:65
12. 1. 2009 11:08 Nový

Já bych volil Gentoo

celé vlákno
Nevím jak Ubuntu, já jsem na notebooku zkoušel Mandrivu 2007 a Gentoo. Nebýt poněkud zdlouhavé a celkem i netypické instalace, tak musím říct, že mě tam sedělo (a dodnes sedí :) ) víc to Gentoo. Subjektivně proto, že je rychlejší a zdá se i stabilnější.
uživatel si přál zůstat v anonymitě
12. 1. 2009 12:09 Nový

Re: Já bych volil Gentoo

celé vlákno
Takže Mindrák je nestabilní a na Gentoo z toho udělám přímotop s 12 hodinama kompilace a pak to půjde stejně pomalejc a nestabilnějc než Mindrák :-D. (zkušenosti po instalaci). Baterka mínus 1 hodina, přehřejvání noťasu = menší životnost, parkování disku v Linuxu = zničenej HDD každou chvíli. Typický linux user gruppen... Podle mě Linux na noťasu, kterej byl koupenej s XP/Vista by měla bejt automatická ztráta záruky. Už se tak stalo třeba v USA.
Tenhle Asus jedině s XP pro nenáročný usery. Není to tragéd jako ten 7-kovej, ale i tak to radši nebrat. Linux si ponechte na svým routeru a příjmači DVB-T :-D.
dustin
dustin (neregistrovaný)
12. 1. 2009 13:08 Nový

Re: Já bych volil Gentoo

celé vlákno
Autor příspěvku jistě mluví zasvěceně z osobní zkušenosti s linuxem na EEEPC 1000.
D.A.Tiger aura:65
12. 1. 2009 16:14 Nový

Re: Já bych volil Gentoo

celé vlákno
Ne. Autor příspěvku mluví v tomto konkrétním případě z osobní zkušennosti s Linuxem na notebooku Hewlett-Packard Pavilion dv5-1120.
Father Hurley
Father Hurley (neregistrovaný)
12. 1. 2009 13:59 Nový

Re: Já bych volil Gentoo

celé vlákno
Zajimalo by me, kde a kdy se tak v USA stalo. Muzete poskytnout blizsi informace?
uživatel si přál zůstat v anonymitě
12. 1. 2009 15:05 Nový

Já bych volil Vista/Windows 7, který tady neběží

celé vlákno
Ať vám to najde redakce v jejich (My)SQL záznamech. Paní přišla do servisu, že jí jako nejde noťas. No koukli jí na to, nálepka Win. Spustili, našli Linux a smůla
:-D. Mít Linux na práci na desktop je až na vyjímky anarchismus. Na noťasích je to blbost, protože je to fyzicky ničí.
Gentoo na noťas je blbost největší. To už radši toho Blbunta. Ovšem na Win apps nemáte. Nejsou apps není co řešit.
D.A.Tiger aura:65
12. 1. 2009 16:25 Nový

Re: Já bych volil Vista/Windows 7, který tady neběží

celé vlákno
"Na noťasích je to blbost, protože je to fyzicky ničí." - Jóóóó, to je nejlepší fór jaký jsem za poslední dobu slyšel!!! A jak prosím Vás. Nějaký důkaz místo keců?

"Mít Linux na práci na desktop je až na vyjímky anarchismus." No a? Tak jsem anarchista, ale mám desktop, o kterém se Vám wydlařům ani nezdá.

"Gentoo na noťas je blbost největší." Fakt? Já bych řekl, že je to kec. Ten kdo si u mě nechal na notebook dát Linux (a dostal Gentoo) jej už dobrý tři roky používá. A je spokojen. dokonce jsem zaznamenal i tu udivující zkutečnost, že jednak ubylo neustálých problémů, které jsem musel řešit a navíc jej začala (po dvou letech) bavit oběvovat nové možnosti Linuxu - jak sám přiznal.

"Ovšem na Win apps nemáte. Nejsou apps není co řešit." Fajn. A co jako?
Petr Krčmář aura:99
13. 1. 2009 8:35 Nový
Firemní podporovatel

Re: Já bych volil Vista/Windows 7, který tady neběží

celé vlákno

Jistě myslíte toto: Prodejce odmítl opravit notebook kvůli Linuxu. Ovšem tam byl problém v tom, že praskaly panty u notebooku, což nemá se systémem nic společného.

K té situaci okolo běžného používání Linuxu doporučuji přečíst můj docela nedávný blogpost. Znám hodně uživatelů, kteří jsou velmi spokojení a o Linuxu nevědí prakticky nic.

Jindřich
Jindřich (neregistrovaný)
13. 1. 2009 14:55 Nový

Re: Já bych volil Vista/Windows 7, který tady neběží

celé vlákno
Mě zase ničí Vaše blbost. nebo jen schválně provokujete?
Jerry411
Jerry411 (neregistrovaný) ---.static.grapesc.cz
29. 5. 2009 20:48 Nový

Re: Re: Já bych volil Vista/Windows 7, který tady neběží

celé vlákno

Já se tu docela bavím, je tu spor jestli WINDOWS nebo LINUX, ale hlavně bych řekl, že jenom tupec dělá rozdíly v operačních systémech, a to z toho důvodu, že každému vyhovuje něco jiného. Já osobně používám oba, mám WIN XP a Ubuntu 8.04 a jsem spokojený s oběma, každý má své zápory i své klady, takže abych to tu zbytečně nerozebíral, ať si na svůj počítač dá každý ten operační systém, který mu vyhovuje a přestaňte už jednou provždy dělat rozdíly mezi OS. Až budou venku WIN7, tak si je taky nainstaluji a pořádně otestuji

D.A.Tiger aura:65
12. 1. 2009 16:09 Nový

Re: Já bych volil Gentoo

celé vlákno
1)Já jsem nepsal přímo, že mandiriva byla nestabilní, nebo - lépe řečeno - větou, že Gentoo bylo dle mého subjektivního názoru stabilnější jsem nikde nehodnotil chod mandrivy. O notebooku a jeho parametrech taky nikde nebyla řeč. Též by jste mi mohl říci kde jsem psal, že jsem Gentoo kompiloval 12 hodin. Takže kde berete podklady pro svá tvrzení? Vycucal jste si je z prstu?

2)Co se týče typický Linux uživatelů, evidentně o nich nemáte ani páru.

3)Co se týče Widlí - konkrétně nedodělanýho šmejdu se jménem Vista - tak tam už víme sví. Já si zase myslím, že kdyby to necpaly výrobci díky podvodu OEM do hotových komplů, tak po nich dneska neštěk ani pes a dodneška by valná většina Widlařů fachala na XP.

5) Pokud máte co chvíla zničenej HDD, pak jste buď neuvěřitelnej smolař, nebo vám počítač nepatří do rukou. Já jsem ještě zničenej HDD opravdu nezažil (a to mám Linux už víc jak 10 let).
uživatel si přál zůstat v anonymitě
12. 1. 2009 23:27 Nový

Re: Já bych volil Gentoo

celé vlákno
Gentoo - se koukněte na Štrauchovu recenzi. Mě napadá anglický slovo na š :-D. To snad jedině na server. I ten ubunťák je mnohem lepší. Nej je na tomto samozřejmě XP, jak ví každej obchodník. Kdyby bylo lepší Gentoo, tak tam rvou OEM Gentoo :-D.
Vista na Asusu nepoběží a nemá cenu jí tam rvát. Co je to OEM podvod? OEM je to co Linuxáci nemaj a proto maj market share 0,000. Dokud nebude OEM tak ten systém bude zkoušet používat akorát Tiger a jeho 30 kámošů z rootu :-D. A kupodivu je Vista revoluční systém. Je to vidět především v podpoře více než 3,5 GB RAM a hlavně ve významnym vylepšení GUI.
Prostě někdo používá Vistu na desktopu, Linux na routeru a serverech a je spokojenej. Uznává MS a chápe, že je nejlepší. Páč na to má $USD a najme ty nejlepší lidi na světě. Druhej vzpomíná jak v únoru 48 pochodoval s milicema a všechno potom je špatný a zakázat/zrušit vyvlastnit. No a sdílení kódu mu připomíná jako sdílení výrobních prostředků :-D.
No já se fakt jdu pochlubit, že MS je shit a že se má technologie, která na nich vyprodukovala $800 000 000 předělávat na Lunex. Tady je to samej alternativní občan. Sorry gentoo na noteboocích, Openofice místo MS Ofice, Gimp místo Photoshopu, šlapací autíčka na dálnice a přestěhovat se z bytů do jeskyň opravdu nee :-D. Lidi mějte rozum proč to nikdo nechce ani zadara a radši jde krást shit? No protože se odpadky nezbíraj ani když jsou zadara.
ČEZ
ČEZ (neregistrovaný)
12. 1. 2009 23:46 Nový

Re: Já bych volil Gentoo

celé vlákno
Jaký je podle tebe problem s Gentoo na eee ? Máš s tím nějaké zkušenosti ? Já teda ano, zkoušel sem i eeebuntu ale a podobná distra ale Gentoo jsem na eee zatím nejspokojenější. Funguje vše..., no dobře tak packet injecting sem ještě nerozhodil to je fakt :s) Jinak KDE 4 kmitá skvěle. Těším se na xf86-video-intel-2.6 - výkon akcelerace by měl jít dost nahoru...
huhuhaaa
huhuhaaa (neregistrovaný)
13. 1. 2009 0:07 Nový

Re: Já bych volil Gentoo

celé vlákno
Podpora víc než 3.5 GB RAM je něco revolučního ? Heh jak málo stačí v tom světě Windows OS aby z toho hned byla revoluce :o)) Mimochodem 4GB RAM jde používat i ve stařičkých WXP když se chce...
uživatel si přál zůstat v anonymitě
13. 1. 2009 9:55 Nový

Re: Já bych volil Gentoo

celé vlákno
Tak ať sem zase redakce hodí link. Podle mě pokud po instalaci cokoliv nefunguje = velmi závažný problém. V Gentoo nerozchodil po hodinách ladění nic pořádně a i jako expert na tenhle sys to nerozchodil do stavu jako XP po několika dnech.
Sorry, ale Firefox, Vim, Inkcape můžu mít na XP taky. A navíc fungující signalizaci WiFi, baterku o hodinu víc apod.
No můžu lecos. Třeba si na Amstrad NC200 nainstlit CP/M a tisknout na tomto noťasu faktury pro zákazníka. On když je někdo účetní nebo právník, tak chce účtovat nebo číst paragrafy a ne how-to, root,... Proč všichni přejdou na cokoliv od MS? Páč drivery a apps.
No hodně lidí je spokojenejch. Třeba mé babičce stačí Solitaire. Stopnout si před JRC, že se má hrát Wesnoth apod. to by byla sranda :-D.
@Hoferek: Když se tohle hejbe http://i293.photobucket.com/albums/mm60/XzN-Staff/Fallout_3_Pics_30.jpg, tak je to jinej zážitek než když se hejbe kostička tetrisu v Emacs games :-D. A nejen hry. Linux je snad dneska jenom na LAMPasáka. Jinde nula bodů.
Lidi co maj doma Linux maj doma příbuznýho, co jim to adminuje. No použitelný to je. Si na tom v soukromí může psát maily manželovi nebo prohlížet fotky kytiček a zvířátek :-D.
TDI
TDI (neregistrovaný)
13. 1. 2009 12:45 Nový

Re: Já bych volil Gentoo

celé vlákno
To je blábol, pochybuju o tom čemu říkáš "expert". Já žádný expert nejsem a po instalaci Gentoo mi vše na eee funguje.
D.A.Tiger aura:65
13. 1. 2009 15:23 Nový

Re: Já bych volil Gentoo

celé vlákno
Souhlas. Navíc jak tak čtu reakce tohoto anonymního uživatele, tak začínám mít pocit, že jeden jedinej "normální uživatel" s Linuxem je větším expertem než 5 Winexpertů dohromady. To potěší ego...
uživatel si přál zůstat v anonymitě
13. 1. 2009 15:52 Nový

Re: Já bych volil Gentoo

celé vlákno
Tak to funguje. Hurá. Ještě k tomu napsat drivery a apps. Tudududum. Okrajová věc. Naštěstí už máme WinServer. Takže si nemusíme složitě shánět Tigera za 100kCZK/měsíc.
Administrace lehčí, cena menší, stabilita dostatečná. Opensource žádný. Na stabilní věci tam daj stejně VMS nebo nějaký komerční Unix :-D. Tchorvalds sám psal, že to co udělal není nic moc a je to jen takový jeho hobby. Pak to jiný vylepšili Ctrl-C, Ctrl-V od SCO. A samozřejmě zapomněli poslat šek a přejmenovat to na System V/Linux.
D.A.Tiger aura:65
13. 1. 2009 15:19 Nový

Re: Já bych volil Gentoo

celé vlákno
1)Žádného Štrauchu neznám, a navíc je slušnost - když se odkazuje na zdroje ze třetí strany - dát link. To mě vede ke dvěma věcem, Jednak nechápu proč by měla redakce vyhledávat články pro potvrzení vaších argumentů (a jak se ukázalo vy neumíte ani číst - a jak to vypadá je to problém většiny Winflamerů) a jednak mě udivuje jak zasvěceně hovoříte o tom co jste evidentně na vlastní oči nikdy neviděl a pouze si přečet co někde někdo napsal. No, to jste ale odborník a znalec! Hodnota argumetu 0

2) Je hezké, že dáváte do argumentů např. Win Vistu, o níž následně tvrdíte, že na Asusu nepojede. Taky super argument. Obzvláště jeho hodnota - 0. OEM je jedem velký podraz na uživatele, a vydřiduštsví na výrobce pc sestav a notebooků - stačí si to přečíst. S ohledem na způsob vašich argumentu je logické, že vám to připadne košer. No mě Vista moc revoluční nepřipadla, a o použitelnosti bych vůbec nemluvil. Spíš bych řekl že jde o beta verzi a navíc ještě šitou horkou jehlou, s pompézní reklamou.

3) já používám Linux jak na desktopu, tak i na lan serveru a jsem spokojen. Tudíž ani nevidím důvod to nějak měnit. jak MS přišel k těm $USD radši nebudu s vámi ani řešit, jen toliko že morálky a poctivosti a kvality tam bylo hodně málo. Stejně i tak jak přišel k těm technologiím - nebudu se ani ptát kolik z nich má kořeny a původ v otevřeném softu.

4) Přesně - Gentoo se hodí notebooky, a stejně tak valná většina Linuxových distribucí. Open office používám už řadu let a ještě jsem neslyšel jedinej pádnej argument, proč bych to měl měnit. Stejně jako Gimp, a navíc pochybuji, že máš koupenou licenci na plnou verzi Adobe Photoshopu, a stejně tak netuším na co by jej obyčejnej user využil. Šlapací autíčka na silnici ano, aspoň by bylo míň autonehod se smrtelnými následky a vy se přestěhujte kam chcete - mě je to putna.

6) Pokud je všem ostatním milejší krást, nebo platit (v důsledku se jedná o detajl) za šmejd, je to jejich věc. všichni mají svoji volbu. Já se rozhodl pro otevřenou kvalitu ;)
uživatel si přál zůstat v anonymitě
12. 1. 2009 19:46 Nový

Re: Já bych volil Gentoo

celé vlákno
Please, don't feed the troll!
Pax
Pax (neregistrovaný)
12. 1. 2009 1:25 Nový

RE: Instalace Ubuntu na Asus Eee 1000H a USB flashdisk

celé vlákno
"Asus se z nepochopitelných důvodů rozhodl integrovat do počítače kartu Atheros s čipsetem Ralink, přestože zbytek vybavení obstaral bezproblémový Intel."

ako v starych eeeckach 70x , tak i v 90x a 100x su karty od vyrobcu Azurewave, ale v starych 70x boli tieto karty s chipsetom Atheros (b/g only, pre linux lepsia podpora), tak v novych 90x a 100x su narvate wifiny s Ralinkom(a?/b/g/n, podporoa v linuxe sa zlepsuje, zatial len driver priamo od vyrobcu)


Atheros =! Ralink
ČEZ
ČEZ (neregistrovaný)
12. 1. 2009 23:58 Nový

RE: Instalace Ubuntu na Asus Eee 1000H a USB flashdisk

celé vlákno
V git jádru 2.6.29 už ten driver na wifinu ralink je, takže těšme se na ostrou verzi 2.6.29.
qa
qa (neregistrovaný)
12. 1. 2009 2:09 Nový

RE: Instalace Ubuntu na Asus Eee 1000H a USB flashdisk

celé vlákno
> Bohužel dříve se do České republiky dodávala jen verze s Windows XP.

Uz se v Cesku oficialne prodava Linuxova verze?
benji
benji (neregistrovaný)
12. 1. 2009 7:59 Nový

RE: Instalace Ubuntu na Asus Eee 1000H a USB flashdisk

celé vlákno
Prodava. Asi pred 14dny jsem v Alzasoft koukal u "stanku" Asusu na 701 s Xandrosem, ale bohuzel vyssi verze mely stale jen s XP :-/
Zbynek
Zbynek (neregistrovaný)
12. 1. 2009 8:36 Nový

RE: Instalace Ubuntu na Asus Eee 1000H a USB flashdisk

celé vlákno
Ahoj,
koupil jsem pro pritelkyni stejny stroj a mam i stejnou konfiguraci (U8.10+jardo z Array.org). Vsechno funguje fajn az na kombinaci klaves prepinajici/vypinajici wifi/bt. Vam tato kombinace funguje?
Petr Krčmář aura:99
12. 1. 2009 9:11 Nový
Firemní podporovatel

RE: Instalace Ubuntu na Asus Eee 1000H a USB flashdisk

celé vlákno

Myslel jsem, že to funguje, ale právě jsem to zkusil a ne. Ale můžete použít

# echo 0 > /proc/acpi/asus/wlan
# echo 1 > /proc/acpi/asus/wlan

To normálně chodí, takže by mělo stačit namapovat to na příslušnou klávesu.

Zbynek
Zbynek (neregistrovaný)
12. 1. 2009 9:45 Nový

RE: Instalace Ubuntu na Asus Eee 1000H a USB flashdisk

celé vlákno
Fajn, diky, zkusim hned jak mi pritelkyne pujci eee. Prepokladam, ze v /proc/acpi/asus/ najdu i bluetooth.
Roman
Roman (neregistrovaný)
12. 1. 2009 11:00 Nový

RE: Instalace Ubuntu na Asus Eee 1000H a USB flashdisk

celé vlákno
Skutecne to tam mate?
U jadra 2.6.27, ktere je v 8.10 to je totiz v:
/sys/class/rfkill/rfkill0/state

viz: http://array.org/ubuntu/eeepc-acpi.html : This module was replaced by eeepc-laptop on intrepid (v2.6.27) =>

http://array.org/ubuntu/eeepc-laptop.html

echo vetsinou nejde, lepsi je pouzit vyladene skripty i s GUI, napr:
http://greg.geekmind.org/eee-control/
Milan
Milan (neregistrovaný)
12. 1. 2009 9:26 Nový

použitelnost

celé vlákno
Mám dotaz: snímek obrazovky je 1:1? Vypadá to nějak useknutě.

Pak by mě zajímalo, proč není podpora WiFi udělaná v GNU Linux/Debian/Ubuntu? Na stránce http://www.array.org/ubuntu/setup.html je uvedeno (bohužel v angličtině), jak si mám nahackovat WiFi. Ale zdá se, že podpora je pouze pro Intrepid Ubuntu 8.10 s jádrem 2.6.27-8-eeepc. Co když někdo má jiné jádro? Bez záruky?...

Dále by mě zajímala použitelnost tohoto zařízení. Že na tom běží Firefox, Skype a nějaké maily mě nepřekvapuje. Chápu dobře, že žena pana autora to používá jako netboook, když je mimo kancelář? Nebo je to jenom takový "zábavný" notebook na hraní a ukazování obrázku Rákosníčka dětem?
Petr Krčmář aura:99
12. 1. 2009 9:45 Nový
Firemní podporovatel

Re: použitelnost

celé vlákno
Podle rozlišení je jasné, že je to 1:1. V článku píšu, že se automaticky schovávají panely, aby bylo více místa ve vertikální ose. Horní panel jsem nechal vyjet, aby na tom obrázku vůbec něco bylo. Spodní je schovaný, ale kousek ho vykukuje.

Použitelnost je podle všeho výborná, otázkou ale je, co byste na tom chtěl provozovat. Běžný uživatel dělá asi toto: web, pošta, hudba, video, text. A na to je Eee více než dostačující.
Milan
Milan (neregistrovaný)
12. 1. 2009 10:07 Nový

Re: použitelnost

celé vlákno
Potřebuji kancelářský balík Microsoft Office 2007 včetně pošty (OpenOffice nevyhověl - zkazil dokumenty pro zákazníka),ICQ, MSN, Skype a přístup na internet (kabel, WiFi, vyjímečně HSDPA). A možná něco primitivního na práci s obrázky.
Tento notebook se mi zdá velmi levný, ale malý. Uvažuji popravdě spíše o 12-ti palcovém.
KLoK
KLoK (neregistrovaný)
12. 1. 2009 11:36 Nový

Re: použitelnost

celé vlákno
A proc to konstatujete u clanku ktery se zabyva instalaci linuxu na eee?
D.A.Tiger aura:65
12. 1. 2009 16:53 Nový

Re: použitelnost

celé vlákno
Existují dvě řešení, které mě teď napadají. Jedno je zkusit rozjet MSO pod Wine. Ale nemám s tím zkušennosti - poslední verzi MSO, kterou jsem kdysi používal by MSO 97.Druhá - podle mě na notebooku nemá příliš cenu - zkusit jej rozjet na virtualizovaném systému (např. VirtualBox). To ostatní není žádný velký problém.

Chtěl bych se zeptat (jen z čisté zvědavosti - nechci vyvolávat flame) jakým způsobem pokazily Oo Vaše dokumenty - pokud to není tajné - a která verze. dík.
Milan Janák
Milan Janák (neregistrovaný)
16. 1. 2009 14:17 Nový

Re: použitelnost

celé vlákno
OpenOffice jsou pro mě bohužel problematické v tom, že Writer zkazil kódování dokumentu. Došlo k tomu, že mi to na některých místech vložilo nesmyslné znaky do textů (myšleno nesmyslné pro zákazníkův Word...)
A kolega měl jednou problém s nějakým mnohoset stránkovým dokumentem. Zobrazilo to jenom prvních X stránek.
Takovéto problémy mi vadí, a proto se investovalo do Microsoft Office a (povinně) do MS Vista. Musím říct, že jediné co mi na Vistách nevyhovuje je lenost při práci (i s 2GB RAM vidíte pořád kolečko "pracuji..."). Ale není to tak kritické. Jako výhodu beru, že se projekty s otevřeným kódem vyvíjejí i pro Windows.
BlackRider aura:72
12. 1. 2009 19:23 Nový

Re: použitelnost

celé vlákno
Pokud potrebujes Office 2007, tak asi nema smysl vubec koukat po dychavicnych 10" netboocich a radsi koupit vykonejsi 12" dvoujadrovej notebook. Rozdil ve vaze uz neni tak velkej, rozdil ve vykonu je obrovskej.
rur
rur (neregistrovaný)
12. 1. 2009 21:40 Nový

Re: použitelnost

celé vlákno
ale aj rozdiel v cene je obrovsky, zial
Petr
Petr (neregistrovaný)
13. 1. 2009 9:34 Nový

Re: použitelnost

celé vlákno
A proč? Office2007 je daleko rychlejší než jakýkoliv jiný odpovídající kancelářský balík. Ale spouštět to pod wine je samozřejmě nesmysl. Použil bych WindowsXP nebo Windows7.
katechista
katechista (neregistrovaný)
12. 1. 2009 9:30 Nový

Výdrž baterie?

celé vlákno
Může mi prosím někdo přiblížit, jakou má výdrž baterie s Ubuntu při běžnou práci s internetem přes Wifi?
Děkuji
anonym
anonym (neregistrovaný)
12. 1. 2009 11:22 Nový

Re: Výdrž baterie?

celé vlákno
s win XP vydržel můj 1000H asi o 20 - 40 minut déle...
cezz
cezz (neregistrovaný)
12. 1. 2009 12:38 Nový

Re: Výdrž baterie?

celé vlákno
Tipujem, ze s vypnutym compizom by sa ta vydrz navysila o celkom zaujimave hodnoty..
Roman
Roman (neregistrovaný)
12. 1. 2009 10:52 Nový

Re: Výdrž baterie?

celé vlákno
Pokud je to Linuxove s SSD diskem, bere mi Ubuntu 8.10 cca 7-10W, coz je cca 5 hodin.
Zvlastni je, ze Ubuntu 8.04.1 bere asi o 1W (cca 6h) mene a originalni Linux jeste o 1W mene...
BoodOk
BoodOk (neregistrovaný)
13. 1. 2009 16:01 Nový

Re: Výdrž baterie?

celé vlákno
Mohu potvrdit, že zátěž Eee 701 s Ubuntu-eee i při instalaci XFCE4 byla výrazně vyšší než po přeinstalaci na Debian/XFCE4. Zejména Xorg se činil. Podotýkám, že zapnutí či vypnutí 3D efektů na to nemělo vliv. Rozdíl v pocitu z používání byl obrovský. Mám za to, že za to může rozdílná filosofie při instalaci Ubuntu vs. Debian (Ubuntu nainstaluje vše, potom optimalizujete, u Debianu na to jdete naopak). A ten stroj s 512MB paměti bez swapu optimalizaci potřebuje. Samozřejmě u Eee 1000 to může být subjektivně vnímáno jinak. Pokud by navíc měl HDD, pak se ten rozdíl asi neprojeví.
Michal Smrž aura:71
12. 1. 2009 11:39 Nový

Drobný tip

Ve Firefoxu, když si nahraješ rozšíření TinyMenu, tak můžeš menu zkrátit do menšího množství položek.
K němu pak přetáhneš prvky z navigačního panelu a navigační panel lze pak odstranit. Na tak malém rozlišení by se to, myslím, hodilo.
wAR dRIVER
wAR dRIVER (neregistrovaný)
12. 1. 2009 11:52 Nový

WARDRIVING ASUS EEE

celé vlákno
zkousel s tou normalni kartou nekdo hackovat wifi ? umi to vubec odposlouchava wifi provoz ?
Zbynek
Zbynek (neregistrovaný)
12. 1. 2009 13:03 Nový

Re: WARDRIVING ASUS EEE

celé vlákno
Injection jsem nezkousel (ani nevim, jestli je na ten driver patch), ale airodump-ng funguje.
ČEZ
ČEZ (neregistrovaný)
12. 1. 2009 23:54 Nový

Re: WARDRIVING ASUS EEE

celé vlákno
To můžu jedině potvrdit, jak je to s tim injectingem by mě taky zajímalo mě s tím 1.8 driverem od ralinku nejede. V jádru 2.6.29 by měl už být driver rovnou tak uvidíme ...
Zbynek
Zbynek (neregistrovaný)
13. 1. 2009 11:46 Nový

Re: WARDRIVING ASUS EEE

celé vlákno
Na zadnym driveru nejede injection bez patche na injection. ;) Takze ani na tom driveru z 2.6.29 nepojede.
mtv
mtv (neregistrovaný)
13. 1. 2009 12:41 Nový

Re: WARDRIVING ASUS EEE

celé vlákno
Jo jenže máme vanilková jádra a distribuční - tam to už často je.
rur
rur (neregistrovaný)
12. 1. 2009 21:37 Nový

Ubuntu na 901

celé vlákno
Kupoval som 901-ku s XP, a kedze som sa jej nechcel vzdat a zaroven som chcel vyskusat a pouzivat aj Linux, tak som Ubuntu 8.1 nainstaloval na 16GB SD kartu, kt. mam vlozenu do citacky v EEE. Pouzil som navod z pendrivelinux.com - hladajte clanok s nazvom "Ubuntu 8.10 Persistent Flash Drive Install from Live CD". SD karta sa rozdeli na dva oddiely a pouziva sa rovnako ako keby to bolo nainstalovane na HDD. A podobne ako v tomto clanku som tiez pridal repository z Array.org. Kedze SD karty nie su extra rychle (ta moja ma rychlosti 14/8 MB/s), zvolil som pri instalacii ext2 namiesto ext3 a tiez som pouzil navody na minimalizaciu pristupov na disk (najdete napriklad na User Guides projektu Ubuntu EEE - "How to: Reduce Disk Writes to Prolong the Life of your Flash Drive").

Nove Ubuntu EEE, ktore sa teraz vola Easy Peasy som zatial neskusal, predchadzajuca verzia mi fungovala dobre, len mi vadil Netbook Remix interface, radsej mam klasiku.
RapMan
RapMan (neregistrovaný)
12. 1. 2009 21:54 Nový

RE: Instalace Ubuntu na Asus Eee 1000H a USB flashdisk

celé vlákno
Trochu nechapu, proc autor nepouzil originalni USB creator, ktery je v Ubuntu 8.10 k dispozici. Mimo jine umoznuje uklaadat zmeny na flash disk, je tak mozno s sebou nosit aktualni system s oblibenymi aplikacemi.

Co se tyce nefunkcni wifi klavesy, mel jsem obdobny problem, docetl jsem se ze by melo stacit nainstalovat eee-control http://greg.geekmind.org/eee-control/ , pak by to melo byt OK. To jsem udelal, a opravdu to je OK a vypinani i zapinani wifi funguje.

Jinak doporucuji eeebuntu standard (ne to easy peasy nebo ubuntu eee), to eeebuntu mi prijde vyladenejsi a vse (krome te wifi klavesy) funguje hned.
Petr Krčmář aura:99
13. 1. 2009 8:50 Nový
Firemní podporovatel

RE: Instalace Ubuntu na Asus Eee 1000H a USB flashdisk

celé vlákno
Protože v tom je rozdíl. V mém případě jsem jen automatizovaně zkopíroval instalačku CD na flash. Pak jsem z flashky normálně instaloval. Vy píšete o live systému na flashce. To nebylo mým cílem. S klávesou díky za tip.
RapMan
RapMan (neregistrovaný)
13. 1. 2009 11:33 Nový

RE: Instalace Ubuntu na Asus Eee 1000H a USB flashdisk

celé vlákno
Neni v tom rozdil. Resp. usb-creator pouzije stejny syslinux, jako je na CD, tzn. vysledna flashka vypada uplne stejne jako CD. Unetbootin pouziva svuj vlastni zavadec, pro nektere uzivatele to muze byt matouci.
Moznost volby ukladani zmen v usb-creatoru je pak prijemny bonus.
Petr Krčmář aura:99
13. 1. 2009 14:09 Nový
Firemní podporovatel

RE: Instalace Ubuntu na Asus Eee 1000H a USB flashdisk

celé vlákno
Aha, díky za upřesnění, to jsem netušil. Každopádně tohle řešení je univerzální a jak vidno funkční. Matoucí pro uživatele být může, ale tohle je jednorázová akce, při které to nevadí.
vodi
vodi (neregistrovaný)
12. 4. 2009 11:32 Nový

win XP z USB

Slo by timto programem nahrat na flashku i win xp? A potom nabootovat stejne jako ubuntu?
Leník
Leník (neregistrovaný)
14. 5. 2009 11:06 Nový

Instalace Ubuntu 9.04

celé vlákno
Četla jsem tento článek a inspiroval mě k nainstalování Ubuntu na svůj netbook 1000H. Xandros mi absolutně nevyhovoval. Pro mě je moc jednoduchý. :-D Docela dlouho mi trvalo, než se mi podařilo spustit instalaci z USB. Stáhla jsem si verzi desktop 9.04 pro i386 (http://www.ubuntu.com/getubuntu/download). Po startu jsem zvolila bootování z USB a spustilo se Ubuntu. Na ploše byla ikonka Instalace, tak jsem ji spustila. Zvolila češtinu, napsala přihlašovací údaje a spustila instalaci. Naformátovalo to disk, ale při 5% instalace tabulka zmizela a nic se nedělo. Poprvé jsem u toho nebyla a tak jsem myslela, že je to hotovo. Tak jsem restartovala netbook. Po startu to házelo chybu, a tak jsem znovu připojila USB. Znovu se to nabootovalo. To už mi nedalo, a tak jsem znovu zkusila spustit instalaci. A opět při 5% tabulka zmizela. Nevíte někdo co s tím?
Myslíte, že ta verze bude stejná jako z http://ubuntu.supp.name/releases/9.04/ verze PC (Intel x86) desktop CD?
Leník
Leník (neregistrovaný)
15. 5. 2009 7:11 Nový

Re: Instalace Ubuntu 9.04

celé vlákno
Tak se mi to nakonec podařilo. Nevím, v čem byl zádrhel, ale nakonec to šlo.
Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem
120na80.cz: V zákulisí farmafirmy: růžový, ale i bílý Ibalgin

V zákulisí farmafirmy: růžový, ale i bílý Ibalgin

Měšec.cz: Velký jističový podfuk

Velký jističový podfuk

Podnikatel.cz: Když dobrý e-shop zabije mizerný kurýr

Když dobrý e-shop zabije mizerný kurýr

Lupa.cz: Pokud chcete být špičkový programátor…

Pokud chcete být špičkový programátor…

Lupa.cz: Miliony mladých lidí utíkají z Facebooku. Kam?

Miliony mladých lidí utíkají z Facebooku. Kam?

Vitalia.cz: Černá ředkev: silné přírodní antibiotikum

Černá ředkev: silné přírodní antibiotikum

Podnikatel.cz: Nové lejstro k doložení životního pojištění

Nové lejstro k doložení životního pojištění

Vitalia.cz: Ministerstvo: Palmový olej nezakážeme, není důvod

Ministerstvo: Palmový olej nezakážeme, není důvod

Podnikatel.cz: EET dostala zelenou. Na podzim to vypukne

EET dostala zelenou. Na podzim to vypukne

Root.cz: EU chce zrušit anonymní platby

EU chce zrušit anonymní platby

Lupa.cz: Tip: tucet užitečných shieldů pro Arduino

Tip: tucet užitečných shieldů pro Arduino

Měšec.cz: Velký jističový podfuk

Velký jističový podfuk

Vitalia.cz: Fuck you, rakovino

Fuck you, rakovino

Lupa.cz: Jak hackovat banky? Útočníci mají nový trik

Jak hackovat banky? Útočníci mají nový trik

Vitalia.cz: Nafotila svůj boj s rakovinou

Nafotila svůj boj s rakovinou

Vitalia.cz: Čínská medicína: Citron při chřipce ne

Čínská medicína: Citron při chřipce ne

Podnikatel.cz: Podal přiznání, má přeplatek. Nevrátí mu ho

Podal přiznání, má přeplatek. Nevrátí mu ho

Vitalia.cz: Pro otrlé: 42 obrázků, které budou na cigaretách

Pro otrlé: 42 obrázků, které budou na cigaretách

Lupa.cz: Stream koupil Červeného trpaslíka a další seriály

Stream koupil Červeného trpaslíka a další seriály

Podnikatel.cz: Nechtějí vrátit odpočet DPH? Chtějte úrok

Nechtějí vrátit odpočet DPH? Chtějte úrok

Ušetřete