Vlákno názorů k článku
Jak správně přejít na Linux?
Pedro (neregistrovaný)
30. 9. 2008 14:43
Ach jo...
Budiz, je to clanek pro zacatecniky. Sam se taky nepovazuju za nejakeho Linux guru. Ale jak nam tedy autor poradil jak "spravne" prejit??? Podle me neporadil vubec. Ano, udajne zkousel celou radu distribuci. To je jiste "spravne", vime jak to technicky udelal, nevime jak se rozhodoval. Proste si vybral Ubuntu, protoze stavi na GNOME (subjektivni ale akceptovatelne kriterium) a prestoze referuje o hromade problemu s verzi 8.04. Je vazne normalni nebo snad i "spravne", ze si nekdo pri takovem (udajne) rozsahlem testovani vybere problemove distro??? Bez jakehokoliv zduvodneni??? A pod titulkem "Jak spravne prejit"???
30. 9. 2008 14:48
Re: Ach jo...
Chtěl bych to jenom trochu upřesnit: nereferoval jsem o hromadě problémů, ale o jisté nestabilitě a zvláštním chování na virtuálu i zkušebním PC. Proto jsem taky čekal s konečnou instalací do doby, než toto skončilo a dnes se už neprojevuje. Proto si myslím, že jsem problémové distro nevybral. Čekal jsem na tuto verzi hlavně proto, že má LTS
Pedro (neregistrovaný)
30. 9. 2008 15:04
Re: Ach jo...
Ja Ti rozumim a chapu, ze jsi preferoval LTS. Problem je v tom, ze v clanku si hrajes na velke testovani vsech moznych dister, ale ted to vypada, ze jsi proste nainstaloval nejdrive Ubuntu, pak jsi cekal na LTS a mimodek zkusil pod VBoxem nekolik dalsich dister. Ja proti tomu nic nemam, zvykl jsi si na jistou distribuci, libila se ti, vyhovovala, atd. Ale tak to proste napis, treba: "Vyber distribuce mi prijde do znacne miry subjektivni ..... Doporucuji vyzkouset tyto distribuce ..... Osobne preferuji Ubuntu."
30. 9. 2008 15:09
Re: Ach jo...
To zkoušení určitě nebylo mimoděk a probíhalo dost dlouho. Já jsem nějaký rok předtím používal dost dlouho a intenzivně Mandrake, takže Ubuntu nebyla první volba. Souhlasím s Tebou, že to tam možná není úplně jasně řečené, ale to, že jsem se k Ubuntu dostal, je tam úplně jasné. Včetně zkoušky Ubuntu Studia. Mám pravdu, výběr distra je určitě subjektivní záležitost, ale do textu už to asi nedostanu
Pedro (neregistrovaný)
30. 9. 2008 15:24
Re: Ach jo...
OK, on je to jinak dobry clanek. Mas jeste dalsi ctyri dily, proste si (muzu-li drze radit) davej pozor, co napises pod silny titulek, jak se neco "spravne" dela.
30. 9. 2008 15:26
Re: Ach jo...
Možná to bude vypadat jako alibismus, ale název článku není mým dílem...
Pedro (neregistrovaný)
30. 9. 2008 15:37
Re: Ach jo...
Aha, tak to se omlouvam za tu kritiku. Docela Ti to v redakci zavarili, drzim palce, aby se dalsi clanky povedly i pod takovy titulek.
30. 9. 2008 15:40
Re: Ach jo...
Není důvod se omlouvat, já to beru jako konstruktivní připomínku. Druhý díl už je v redakci, ale na ten třetí se zítra ještě podívám...

