Nic netahám, používám to protože se jedná o luxus, kámoš potřebuje program ? dám copy a to je všechno už to může používat a mě to nezdržuje, program nemůže rozesrat systém, nikde se nic nezapisuje (když to není hovado soft který si strašně nutně musí zapsat 10MB do registrů) takže není nutno nic čistit, nikde se nekolidují knihovny atd. bájo. Když vyjde nová verze programu udělám copy do adresáře staré verze, soubory se přepíšou a je to, žádný sraní. Záloha používaných programů je věcí zabalení do samorozbalovacího archivu RAR, bájo. Nemusím trávit hodiny ruční instalací na novým komplu a repetetivním klikáním na "yes", dám rozbalit do aresáře "programy" a jdu kecat s "klientem".
Instalace ? zbytečná věc. Program má používat jenom svůj adresář, jsem zastáncem čistých řešení. (Když si stáhnu /omylem/ program který po "instalaci" zařve že mu schází nějaká knihovna která musí být v system32 tak bych zabíjel)
+I když to přenáším k někomu "ručně" tak nakopírování z CD/DVD je vždycky mnohem, mnohem rychlejší než instalace z internetu.
Operační systém by tak šel taky nahrávat kdyby s tím počítal, prostě by se nakopíroval na hdd z boot CD, detektor by při prvním bootu automaticky osahal HW změnil konfiguráky pak spustil (bez resetu) normální boot a hotovo.

