Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia TopDrive KupDnes Navrcholu NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Hlavní navigace

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Modelování databází.

Jakub Hegenbart
Jakub Hegenbart (neregistrovaný)
10. 5. 2004 1:07

Re: Nechapu NF

celé vlákno

Parciální a tranzitivní závislosti jsou IMHO tak triviální věci, že nerozumět jim je snad skoro zločin. Vámi zmiňovaný příklad ZAMESTNANCI.DatumNarozeni vs. FIRMY.PrumernyVek je nesmysl, protože o tomhle 3.NF rozhodně není. Přečtěte si tu definici ještě jednou a pomalu! Já jsem si nevšiml, že by tam byla zmínka o větším počtu tabulek než jedna. Každá hraje, pokud jde o NF, sama za sebe. Apropos, průměrný věk je očividným kandidátem na COMPUTED sloupec nebo na zařazení do pracovního pohledu místo do tabulky. Takže to ani nemusí být perzistentní pole a klidně si může žít vlastním životem bez ohledu na nějaké normálové formy :) Chyb ve vašem příspěvku je mnoho, je jedna ráno a já nemám sílu je hledat...dost na tom, že tu dřepím, nadávám na hlásky Informixu, které si snad psali vývojáři sami a lokalizovat to po nich je práce pro vraha :/

   
Chcete přispět jako registrovaný uživatel? Přihlaste se ke svému účtu.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 

Pravidla pro diskutující

Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.

Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.

Příspěvky nesmí obsahovat:

  1. Vulgární či hrubé výrazy.
  2. Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  3. Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  4. Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  5. Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  6. Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  7. Prokazatelně protiprávní obsah.

Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.

Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul