Odpověď na názor
Odpovídáte na názor k článku Multimédia pro začátečníky.
co multimedia...ale JMELI!
celé vláknoPredne se ale u zacinajicich, nepubertalnich uzivatelu setkavam s jinym problemem a tim je nutnost vyuzivat napriklad pracovniho Exchange serveru. Ptaji se, jestli muzou nainstalovat Outlook, jestli muzou tvorit, ci upravovat dokumenty v Mrkvosoftim formatu beze ztraty formatovani... a to uz je trochu problem!
Ma se instalovat Virtualbox a v nem zprovoznit vse co neni jednoduse premigrovatelne na Linux? Na starsich strojich tezko (512MB RAM je trochu limitujici). Je lepsi dual boot (na malych harddiscich omezujici)? Jake by bylo vase reseni? Ja jen ze tyto uzivatele uz nejakou dobu odkazuju ke trapeni s Windows a tise doufam, ze behem nasledujicich dnu nechyti nejaky krasny trojan, nebo si "omylem" nezastvou system tisicem otravnych toolbaru a search baru:) O to vic uprimne posilam uzavrena reseni MS do hlubokych a temnych der, zabednenost administratoru firem, kteri svym uzivatelum neumoznuji vybrat si svobodneji format, ktery je alespon standardem (male hura docx), trochu nechapu.
Velice rad si ctu clanky na rootu a abclinuxu. Velice rad se zas neco noveho dozvim nebo naucim na zdrojaku. Pokud je ale nejaky navod pro laiky, tyka se porad dokola multimedii a nikoliv treba zprovozneni vyse zmineneho (alespon nastinem reality), nastaveni xorg.conf (ktere mi pravidelne zpocatku davalo zabrat), nastaveni a problemy se sambou (automaticke konfiguratory nejsou ani v jedne distribuci do dnes v kazdem ohledu plne funkcni) a vysvetleni laikovi, ze aktualizace na Linuxu nejsou aktualizace na Windows :) a ze nema hned vsechno slepe instalovat (jak se mu snazi vnutit vsichni aktualizacni demoni).
Pravidla pro diskutující
Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.
Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.
Příspěvky nesmí obsahovat:
- Vulgární či hrubé výrazy.
- Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
- Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
- Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
- Komerční nabídky a affiliate odkazy.
- Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
- Prokazatelně protiprávní obsah.
Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.
Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul

