Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia TopDrive KupDnes Navrcholu NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku
Musí uživatel znát Linux, aby ho mohl používat?

Petr Kopecký aura:92
20. 1. 2010 9:41

Souhlas

Souhlasim s autorem, prave Gnome je vyborny priklad. Prostredi se odlisuje od Windows daleko vice nez KDE prostredi (myslim default nastaveni) a presto spousta uzivatelu, kteri o linuxu moc nevedi, ho spokojene pouzivaji, protoze je default v Ubuntu a protoze je proste vcelku konzistentni. A temto uzivatelum myslim vubec nevadi, ze je to jine nez Windows. Proc se napriklad „distribuci prvni volby“ pro zacatecnika nestalo OpenSuSE nebo Mandriva, byt obe maji dobra klikatka a prostredi mnohem podobnejsi Windows?

Hnidopich
Hnidopich (neregistrovaný) ---.192.broadband10.iol.cz
20. 1. 2010 9:59

Re: Souhlas

No, zrovna Ubuntu je dost specificky pripad. Takove „valeni do hlavy“ ze vsech stran jsem u OpenSUSE ani u Mandrivy (u Mandrake trochu – media rozdavalo TS nebo kdo ke kazdemu novemu pocitaci) nezaregistroval. Ale mozna jsem nesledoval pozorne.

eMan
eMan (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
20. 1. 2010 11:03

Re: Souhlas

Omyl – kdyby KDE bylo defaultním prostředím v Ubuntu, tak bychom se tady bavili o tom, že KDE je podobnější WinGUI „a proto“ ho lidé používají.

Ubuntu je marketingově dobře zvládnutá práce, nic jiného za tím nehledejme. To, jestli je lepší než Mandriva/Open­Suse/Kubuntu/Mint či cokoliv jiného, je věc jiná.

Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem