Názory k článku
Patenty ohrožují Android. Je čas je zrušit?

Blaazen von Nikde aura:84
8. 8. 2011 0:30 Nový

Pěkné

Pěkný článek (a čekám, že bude i pěkný flejm pod ním). A ten obrázek "kdo koho žaluje" je luxusní :-) .
Osobně si taky myslím, že ochrana 3-5 let by byla dostatečná. A jen smysluplné věci, ne kraviny typu dvojklik.

Dilbert
Dilbert (neregistrovaný) ---.europe.hp.net
8. 8. 2011 2:36 Nový

Nemohol som si pomoct

Lael Ophir
Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz
8. 8. 2011 5:50 Nový

vtipné

celé vlákno

Přijde mi to vtipné. Google vydá SW porušující nějaké patenty. Vlastníci patentů si za ně chtějí nechat zaplatit. Podle Google je to útok na "inovace". Ty "inovace" spočívají v čem? V použití dříve patentovaných technologií? :)

Petr
Petr (neregistrovaný) ---.155.broadband4.iol.cz
8. 8. 2011 6:29 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

Spočívá to v tom, že to dělá Google. Kdyby to dělal třeba Microsoft, tak je to zneužívání intelektuálního vlastnictví. Přečti si titulek článku.

xt
xt (neregistrovaný) 2001:4ba8:101:----:----:----:----:----
8. 8. 2011 8:09 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

Ano, nekteri stale ziji v iluzi ze Google je ten dobry.

http://fireballed.org/linked/2011/08/04/google/

Ni cco aura:46

Re: vtipné

celé vlákno

Jablckari uz zase troluju? Apple ma najbrutalnejsie praktiky a nastastie nema take rozsirenie, ako slavny M$.

"This page has been cached on a Mac mini at Macminicolo by Fireballed.org so it can be read while interest is high. All text and images still belong to the original author. The ad clicks and server stats will still show for them as well. We do this to show how powerful a Mac mini can be as a server. Low Cost. High Performance."

Ondřej Surý aura:75
8. 8. 2011 12:32 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

Koukám jeden troll proti druhému. V tom odkazovaném článku je kus pravdy, a velký kus nepravdy, nicméně argumentem, že "Jablckari uz zase troluju?" jste se dostal na úroveň onoho článku.

Ni cco aura:46

Re: vtipné

celé vlákno

"I love Google Maps. Like Google Search. Use Gmail.

But, increasingly, I've grown nervous about the vast scope Google has over the Internet. Users have virtually no place on the world wide web, no safe haven, no single moment, from Google's reach."

Vsetci tu uz 5 rokov pisu o tom, ako je zle, ze Google ovlada internet ale to ze M$ ovlada vsetko ostatne okrem smartfonov a hudby, ktore zase ovlada Apple o tom uz nepisu. Lenze narozdiel od tychto dvoch je Google otvoreny, takze ked mu nechcem davat svoje bezcenne data, tak ich mozem davat niekomu inemu.

Vykook
Vykook (neregistrovaný) ---.110.broadband6.iol.cz
11. 8. 2011 10:29 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

A kdyz je nechci dávat Applu či Microsoftu, tak jim je dávat musím? :-D

Nie
Nie (neregistrovaný) ---.anonymizer.ccc.de
13. 8. 2011 1:43 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

Nemusi nikto, staci pouzivat tor(bundle), WoT, vsetky (g)maily sifrovat cez pgp a gmail sa moze.... S apple a MS je to ine, ich produkty sa daju "anonymne" pouzivat len ak klamete v eula a potom blokujete vsetky pokusy "ET vola domu".

Honza
Honza (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
8. 8. 2011 8:09 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

Ne, ta inovace spočívá na vymyšlení něčeho nového a nápaditého. Něco nové a nápadité ovšem vždy musí stavět i na něčem starém, a v USA je patentový systém v takovém stavu, že to staré je patentované, i když jsou to často naprosté triviality, a byly to triviality i v době svého vzniku. Není už prakticky možné cokoliv udělat, abyste neriskoval žalobu... a to mluvím i o takových úžasných vynálezech, jako je pop-up po najetí na určitou část stránky nebo drop-down menu. Takhle patenty brání inovaci.

Podívejte se na konkrétní náplně těch patentů z poslední doby... doporučuji zejména ty úžasné "inovace", které používá Apple proti Samsungu, nebo patenty které byly použity proti Spotify hned po té co vstoupili na americký trh.

xurfa
xurfa (neregistrovaný) ---.etf.cuni.cz
8. 8. 2011 9:18 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

Fígl je v tom, že ti „vlastníci pantentů“ si nechali patentovat mnohdy úplnou trivialitu, která v sobě nic zásadně nového nepřináší a kterou při řešení daného problému napadne 9 z 10 vývojářů, když se nad problémem na 5 minut zamyslí.

Takže když přijde někdo jako Google (což může být kdokoliv), tak místo toho, aby onu trivialitu vzniklou 5 minutovým zamyšlením implementoval, tak musí najmout hordu patentových právníků, aby zjistitl, jestli si někdo už dávno něco takového nepatentoval. A ani tak nemá jistotu, že něco nepřehlédl.

dustin
dustin (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
8. 8. 2011 9:33 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

A on existuje SW, který by nějaké SW patenty na americkém trhu v současné době neporušoval?

JardaP . aura:24
8. 8. 2011 11:16 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

Myslim, ze Hello World je tak stary, ze se jedna o prior art a nemuze byt pokryt zadnym patentem. Je ale dost mozne, ze by to bylo nutno prokazat u soudu a vynalozit na to znacne naklady.

Marv-CZ
Marv-CZ (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
8. 8. 2011 11:28 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

Záleží jak a v čem Hello World realizuješ. Stačí, aby se to třeba zobrazilo v okně s ikonou a hned se někdo ozve, že má okno s ikonou patentované.

SRS
SRS (neregistrovaný) ---.sbs.de
8. 8. 2011 12:57 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

No pokud by to někdo zobrazil v okně s ikonou předtím, než si to někdo nechal patentovat, tak se dá takový patent zpochybnit.

Opravdový problém není v tom, že Google si myslí, že je tak mocný, že se nemusí o patenty starat. Problém je v tom, že freelancer prostě nemá prostředky na to, aby zjistil jestli někde náhodou neporušuje nějaký patent. To je na patentech špatné. Google si za to může sám, moc dobře věděl, co dělá.

JardaP . aura:24
8. 8. 2011 13:47 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

On si to muze nechat patentovat i po tom. Pokud vam v kapse nezbyva par nadbytecnych milionu na zaplaceni tymu drahych pravniku, tak ten jeho patent nezpochybnite a budete platit za to, co jste sam vymyslel. Nehlede na to, ze zrovna v oblasti UI dnes lze jen tezko vymyslet neco, co se jiz v nejake forme nekde neobjevilo. Cili at napisete, co napisete, porusite X patentu. Je to temer, jako vydat zakaz programovani vsem, krome nekolika monopolnich firem.

Ivo Peterka aura:73
14. 8. 2011 20:53 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

Jenže v tom je problém. Pro zpochybnění patentu se musíte soudit. A přitom nejde o to, jestli soud vyhrajete nebo ne. I když firma, která na vás žalobu podala, prohraje, může vás soudní spor zruinovat díky výdajům na soudní spor jako takový, protože konkrétně v USA si to vždy každý platí sám. A v tom je přesně ten problém patentových sporů - jít se soudit je drahé.

Rot
Rot (neregistrovaný) ---.anonymizer.ccc.de
13. 8. 2011 1:38 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

Hello world vypisuje na stdout (nech je to cokolvek), cize za okienko a ikonku sa ma sudit OS, vyrobca SDK na GUI albo nieco podobne. Navyse vacsinou su taketo veci dobre osetrene po pravnickej stranke, staci nasledovat nejaky standad (iso c99 a pod). Co je horsie ze android ako ose aplikacia je lahky terc, kym apple moze zakazat v eula pokusy o disassemblovanie a reverse engineering a nikto im nic nemoze dokazat.

Program
Program (neregistrovaný) 2001:67c:1220:----:----:----:----:----
8. 8. 2011 10:48 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

Á, opět Lael a jeho lobbing za Microsoft...

Libor Šedivý aura:56
8. 8. 2011 15:08 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

Přesně tak, taky je vám z toho tak špatně, jako mě? ;) +100

Libor Šedivý aura:56
8. 8. 2011 15:01 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

Vy zcela NECHÁPETE, o co tu jde. Jde tu o to, že patenty kriticky zpomalují vývoj a je to výhodné pouze pro obří společnosti. Malé společnosti jsou drceny mezinárodními molochy, které patenty pouze skupují. Řešení jsou POUZE 2 - zrušit patenty úplně. To je ale podle mě špatně - neexistovala by žádná ochrana pro tvůrce. Podle mě je lepší zkrácení časů (max ale opravdu max 5 let) a to, aby úřady uznávaly opravdu smysluplné a především funkční patenty (žádný dvojklik a podobné blbosti).

Vám to nepřijde ohavné, že tu už vůbec nejde o tvůrce, ale pouze se přesouvají masy peněz mezi desítkami firem a všichni se navzájem soudí? Čemu to prospěje? Akorát to zabije vývoj. Asi tak.

Libor Šedivý aura:56
8. 8. 2011 15:03 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

Pak se divíme, že se nám rozpadají mezinárodní ekonomiky a je krize. To, že se bude brzdit vývoj, postupně přeroste k degradaci lidstva.

MartinX
MartinX (neregistrovaný) ---.chello.sk
8. 8. 2011 16:22 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

Nemyslim, ze dojde k degradacii ludstva. Jednoducho krajiny, ktore si z patentov nic nerobia (Cina a spol.) preziju a a zapad zdegeneruje.
Tieto veci uz boli davno popisane:
http://en.wikipedia.org/wiki/Decline_of_the_West
http://en.wikipedia.org/wiki/A_Study_of_History#Decay
"He argues that the breakdown of civilizations is not caused by loss of control over the environment, over the human environment, or attacks from outside. Rather, it comes from the deterioration of the "Creative Minority," which eventually ceases to be creative and degenerates into merely a "Dominant Minority" (who forces the majority to obey without meriting obedience). He argues that creative minorities deteriorate due to a worship of their "former self," by which they become prideful, and fail to adequately address the next challenge they face."

JardaP . aura:24
8. 8. 2011 15:31 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

Vzhledem k tomu, ze LO se vzdy bije za MS, tedy jednu z tech obrich spolecnosti, obavam se, ze vase slova nepadnou na urodnou pudu. Clovek, ktery povazuje Windows Vista za dobry operacni system, vidi veci jinak.

"...a to, aby úřady uznávaly opravdu smysluplné a především funkční patenty (žádný dvojklik a podobné blbosti)."

Potiz je v tom, jak naucit byrokraty, jak rozeznat blbost od neceho jineho, zejmena, kdyz se plati od patentu a ne od rozeznane blbosti.

Libor Šedivý aura:56
8. 8. 2011 16:18 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

Mě jen rozčilují jeho někdy opravdu překomerciolizované názory. Nejsem žádný komunista, ale jeho názory mi přijdou až... Ale to je fuk. Já sám jsem podnikatel a rozhodně se zato nestydím, naopak, ale mít jeho názory, tak bych si je raději nechal pro sebe. Nic ve zlém. Ale žijeme v demokracii a já mu jeho podivné názory upírat nemohu, ale nelíbí se mi. ;) Většinou. Má i světlé chvilky. ;) Vše sice (někdy si nejsem jist) ví přesně, právnicky naprosto přesně (snad jej nepřeceňuji), ale zcela stoprocentně mu chybí lidský přístup, který této společnosti tak chybí... Já jako Linuxák se s ním nikdy neztotožním zcela (ani částečně IMHO). ;) O tom MS to bude nejspíše pravda. Takové neplacené PR. :-D

Ještě k těm byrokratům - tam by měli být odborníci a ne byrokrati, ale to je jen zbožné přání. ;) Možná by přeci jen bylo nejlepší patenty zcela zrušit, lidstvo ještě není tak vyspělé, aby je mohlo používat. ;)

Zdenek - aura:41
8. 8. 2011 18:44 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

V žádné demokracii nežijeme. Slovo demokracie je modla, nezpochybnitelná božská kvalita, kterou se musí každý nahoru se deroucí pokitik zaštiťovat.
Vysvětlím, proč neexistuje:
Člověk jako druh spontánně pudově vytváří hierarchickou společnost. Po rychlém etablování osoby vůdce se většina jedinců adaptuje na jeho postoje a bez podezřívavosti jim věří. To způsobuje silnou hysterezi volebního systému, vůdce je uznáván daleko za hranice výhodné poslušnosti.
Pokud by lidský pud implementoval ad-hoc (bez vůdce) sociální systém, jako je to třeba u gepardů, pak by sice existovala vláda lidu, ale zase by byla osoba vůdce nadbytečná, nerekrutoval by se a nebylo by koho volit.
To je spor v obou variantách a demokracie neexistuje.

Anonymus
Anonymus (neregistrovaný) ---.235.broadband12.iol.cz
21. 8. 2011 20:56 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

No, to není tak docela pravda, rovnostářské společnosti jsou také běžné.

JardaP . aura:24
8. 8. 2011 19:17 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

Tezko presvedcite odborniky, aby sli delat praci byrokrata. To by nebyli odbornici, ale byrokrati s titulem odbornika a i kdyby ne, byli by za chvili tak odtrzeni od reality, ze by se pouhymi byrokraty stali. Pokud je nekdo opravdu odbornik, dela neco jineho, nez posun papiru z kouta do kouta. Cili jdina sance je patenty zrusit, protoze byrokrati dokurvi, co mohou a nikdo jiny to delat nepujde.

mpro aura:92
9. 8. 2011 16:12 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

Taký expert 3. triedy na patentovom úrade v Berne pred storočím to nakoniec s tým odtrhnutím od reality dotiahol pekne ďaleko...

blizz
blizz (neregistrovaný) ---.178-41-219.t-com.sk
8. 8. 2011 17:37 Nový

Re: vtipné

celé vlákno
<offtopic>ja si tiež myslím že Windows Vista bol vo svojej dobe celkom dobrý operačný systém. používal som ho 2 roky, súčasne z linuxom a nemal som s ním najmenší problém.</offtopic>

napriek tomu nesúhlasím s čiernobielym pohľadom LO, ani s postojom Microsoftu, Applu a Oraclu. Patenty sú ZLO je to brzda pokroku, voľného trhu a slobodného podnikania. práve kôli takýmto reguláciam, americká ekonomika už čoskoro padne na hubu a dolár bude mať hodnotu toaletného papiera.
JardaP . aura:24
8. 8. 2011 19:21 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

<offtopic>Pokud povazujete za dobry OS takovy, ktery vyzere systemove zdroje pro sebe sama takovym zpusobem, ze to uz pomalu neutahne aplikace, tak ano: Windows Vista je dobry OS. Ja ale rad pouzivam pocitac i na jine veci, nez swapovani, zahorovani CPU, testy zivotnosti ventilatoru... Napriklad na spousteni aplikaci. </offtopic>

mamlasek
mamlasek (neregistrovaný) ---.89.broadband13.iol.cz
9. 8. 2011 9:39 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

5 let? ... predstavte si, ze v IT nekdo muze pouzit vec, ktera je stara 5 let... to je facepalm. (subjekt A si patentuje displej s dotykovym ovladanim... a az za 5 let podobne zarizeni mohou vyrabet ostatni)

5 let je prilis...

SB
SB (neregistrovaný) ---.bnsoft.cz
9. 8. 2011 12:13 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

Vím, že je to neodhadnutelné, jako jsou nedoložitelné náklady na vývoj inovace, ale platnost SW patentu bych si představoval na dobu, za kterou jde předpokládat, že na inovaci přijde někdo jiný (s případným minimem a maximem). Je to sporné, ale dvojklik by vydržel tak 2 dny.

x
x (neregistrovaný) ---.tpfree.net
15. 8. 2011 17:02 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

SW patenty nesmi existovat vubec. V Sw je vyvoj tak rychly, a inovace tak nicotne, ze neco patentovat je holy nesmysl. Staci se podivat na libovolny dele (nekolik let) vyvijeny SW. Casto i rok stara verze je "praveka" a to ne proto, ze by novejsi verze mela neco naprosto uzasne jineho, ale ze proste umi spoustu drobnosti navic, spousta drobnosti byla zlepsena a vylepsena ...

Lael Ophir
Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz
16. 8. 2011 0:15 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

Správně, jen tak do toho. Firma investuje například 200 člověko-let do vývoje ztrátové komprese obrazu nebo zvuku. Výsledek pak nebude chráněný patentem, aby to mohl každý student za víkend opsat. Takový svět se bude inovacemi jen hemžit, a investoři se budou prát o možnost financovat nové technologie :)

Kupodivu nikomu nevadí platit za patenty v ceně telefonu, auta, mikrovlnky nebo kabátu. Ale jakmile jde o SW, je zle. Komunita znamená komunismus - tak na co nějaké vlastnictví v téhle oblasti? A jestli někdo něco vlastní, tak ho rozkulačíme :)

Aminux
Aminux (neregistrovaný) ---.pel.cz
18. 8. 2011 19:41 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

Demagogie na ntou.

Mě vadí platit za patenty v ceně čehokoliv.

Firma investuje například 200 člověko-let do vývoje..., ano. Třeba Google. Investoval stovky člověkoroků do vývoje Androidu a pak příde nějakej MS a chce poplatky za Androida, přesto, že ten Google to vyvinul sám a od nikoho neopisoval.

Patentová legislativa neobstojí ani před právní analýzou (jakožto ochrana majetkových práv), ani před utilitaristickou analýzou (jakožto prostředek pro vyšší produktivitu).
Kdybychom patent přijali jakožto součást majetkových práv, určitě bychom požadovali konzistentní aplikaci patentování. Pokud se skutečně jedná o majetkové právo, proč je časově omezené na pár desítek let? Proč vlastnictví tvého domu není omezeno na pár desítek let a potom se každému nepovolí, aby jej užíval stejně jako ty?
Patent platí bez ohledu na to, zda ty daný objev učiníš nezávisle na tom, kdo ho nechal patentovat. Dle zákona mu musíš platit držiteli patentu, i když k patentovanému objevu dojdeš nezávisle na něm - jedná se o útok na tvůj majetek, aniž bys ty útočil na majetek držitele patentu.
Asi je možné podat nějaké odvolání/stížnost a prokázat, že jsem danou věc vynalezl nezávisle na těch druhých, ale kdo má na to, aby se s někým soudil? Soudy se mohou táhnout léta a právníci taky nejsou levní. To si mohou dovolit tak akorát velké společnosti.
Nehledě na to, kdo se má vyznat v té hromadě patentů kterých každý den přibývá a furt hlídat jestli náhodou si někdo nenechal patentovat něco na čem já pracuji? To aby měl člověk za sebou armádu právníků, kteří mi budou krýt záda, což si mohou dovolit zas jen velké společnosti.
Dnes už prakticky nejni možné udělat program který by neporušoval nějaký patent.

Jako demagog jsi dobrý. Jen tak dál. Takové MS potřebuje.

Aminux
Aminux (neregistrovaný) ---.pel.cz
18. 8. 2011 22:46 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

Patentová legislativa nemá na (svobodném) trhu co dělat, je útokem na majetek subjektů donucených platit držiteli patentu za jeho monopolní právo udělené státem. Nemůže být součástí právního systému.

Vědecký výzkum opravdu není potřeba podporovat jeho monopolizací, stejně jako nic jiného. Soutěž je mnohem efektivnější prostředek k nalézání správných řešení a "majetková argumentace" zde neobstojí.

JardaP . aura:24
19. 8. 2011 17:54 Nový

Re: vtipné

celé vlákno

Ano, tak ma vypadat spravna SW firma. 10 a vice patentovych pravniku na kazdeho programatora.

brk
brk (neregistrovaný) 2002:5e70:5b--:----:----:----:----:----
8. 8. 2011 6:27 Nový

Název

Moc pěkný článek, ale jeho název je příšerný. Už tomu chybělo jen něco "ŠOK! Patenty ohrožují Android. Je čas je zrušit?" a nemusel by se za to stydět ani Blesk.

Michal Breškovec aura:90
8. 8. 2011 6:35 Nový

Re: Patenty ohrožují Android. Je čas je zrušit?

celé vlákno

Je zřejmé, že současný právní stav kolem patentů je naprosto neuspokojivý a neodpovídající potřebám doby. Je nezbytné podstatně zkrátit platnost patentů a provést i další úpravy. Dále, to že SW patenty jsou zlo a naprostý nesmysl je zřejmé už od začátku a snad na to časem příjdou i američané. Tedy doufejme, že dřív, než u nich počet právníků na jednoho vývojáře, či vědce překročí poměr 10:1, protože pak už demence tohoto národa dostoupí vrcholu a budou pěkně v pr.... .

SRS
SRS (neregistrovaný) ---.gate.cable.virginmedia.com
8. 8. 2011 7:52 Nový

Re: Patenty ohrožují Android. Je čas je zrušit?

celé vlákno

"protože pak už demence tohoto národa dostoupí vrcholu"

jak dlouho jste v Americe žil a kde?

Michal Breškovec aura:90
8. 8. 2011 7:55 Nový

Re: Patenty ohrožují Android. Je čas je zrušit?

celé vlákno

Nemusím tam žít, s Američany denně pracuji a mám dost známých, kteří tam žijí.

Spammela
Spammela (neregistrovaný) 89.31.40.---
8. 8. 2011 8:23 Nový

United States of flaAmerica

celé vlákno

Vy i Vaši známí jste asi taky pěkní dementi, když si na celé zeměkouli neumíte vybrat ke spolupráci a životu nic jiného než téměř vrcholně dementní národ...nemám rád spam ale xenofobní náckofil(osof)y ještě méně. A že jich je. Celé národy šmahem soudí na základě pocitu vlastní důležitosti.

Co se SW patentů týče, je to nesmysl. Neodborně a soukromě soudím, že potlačují svobodný trh a prospívají monopolu.

Michal Breškovec aura:90
8. 8. 2011 8:36 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Tak teď jsi mě pobavil. Pracuji v nadnárodní korporaci, denně komunikuji s Američany, Kanaďany, Francouzi, Rakušany, Němci, Nory, Finy, Švédy, Rusy, Bělorusy, Číňany, Indy, Poláky, Slovenskými bratry a já ještě nevím s kým vším, řadu z nich můžu nazývat přáteli, ale xenofobem a náckofilem mě ještě nikdo z mých kolegů nenazval :-D

Spammela
Spammela (neregistrovaný) 89.31.40.---
8. 8. 2011 8:42 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Zřejmě jste dobrý ve zakrývání své pravé tváře před lidmi okolo Vás. Pracoval jsem dlouhou dobu v turismu, mám mnoho přátel z USA a ještě nikdy jsem jejich národ téměř vrcholně dementním nenazval. Ani žádný jiný národ, menšinu, většinu, skupinu...

SRS
SRS (neregistrovaný) ---.sbs.de
8. 8. 2011 10:49 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

A už jste některému ze svých amerických přátel řekl, že si o jeho národu myslíte, že je téměř vrcholně dementní nebo se před svými kolegy a přáteli přetvařujete?

Možná by nebylo na škodu se do Ameriky na pár měsíců podívat, abyste to taky poznal na vlastní kůži. On totiž každý panic toho ví o sexu taky strašně hodně, ale není nad vlastní zkušenost.

Michal Breškovec aura:90
8. 8. 2011 10:57 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Ačkoliv bych se rád podíval třeba do Great Canyon, tak dokud USA vyžaduje víza a vyplňování těch nesmyslných lejster, plus uplatňují DMCA a podobné svinstva, tak děkuji, nechci. Mimochodem, i moji přátelé z USA hovoří o např. naprosto neobjektivním zpravodajství, spíše propagandě apod.

Karel
Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---
8. 8. 2011 11:28 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Vízum netřeba. Stačí ESTA a to se dá zařídit během 10 minut po internetu. A neměl jsem s tím problém ani já, přestože mi vízum kdysi zamítli. A DMCA se vás netýká, pokud nejste občan USA a ani neobchodujete s USA. Nějaký další problém?

Michal Breškovec aura:90
8. 8. 2011 11:31 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Nejde o to, co se mě týká, nebo netýká, ale co je. Do KLDR bych také nejel, i když je to jistě krásná země a nemuselo by se mě týkat, že tam lidi umírají hlady atd.

Rivon
Rivon (neregistrovaný) ---.fastportnet.cz
8. 8. 2011 11:58 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Taky tam při příletech a odletech všechny ošahávaj, včetně miminek, jestli nemaj u sebe zbraně nebo bomby...

Ondřej Surý aura:75
8. 8. 2011 12:35 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

V KLDR nebo v USA? Protože pokud píšete o USA, tak jste tam pravděpodobně nikdy nebyl. To slovo "všechny" prostě plyne z neznalosti věci.

JardaP . aura:24
8. 8. 2011 13:49 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Samozrejme, oskliva miminka a stare tluste zenske nikdo osahavat nebude.

Zdenek - aura:41
8. 8. 2011 19:27 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Touché!

JardaP . aura:24
8. 8. 2011 11:20 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Ano, napriklad Kansas nebo Texas cloveku opravdu otevrou oci.

SRS
SRS (neregistrovaný) ---.sbs.de
8. 8. 2011 12:44 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Asi jako Orlová na severu Moravy.

Když chce někdo nadávat, tak ať nadává, ale měl by to mít ze zkušeností. Štve mě to na obou stranách barikády, jak si kolikrát angličani myslí, že ČR je hned vedle Jugoslávie a že tady skoro umíráme hlady. Nebo češi nadávající na něco, co nikdy neviděli.

JardaP . aura:24
8. 8. 2011 14:16 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

USA - cca 300 milionu obyvate. Kansas - cca 3 miliony, Texas - cca 25 milionu. To nam dava jiz temer 10% nabozenskych posuku, ultrakonzerva­tivnich bagounu, paranoidnich chudaku s leckdy rozsahlou zbrojnici, kterou pouziji, kdykoliv jim nekdo slapne na travnik. Rozlohou tyto dva staty zabiraji tez temer 10%. Cili ne zcela zanedbatelne cislo. Pripoctete si k tomu, ze zrovna Texas je statem, ktery do znacne miry rozhoduje o vysledku prezidentskych voleb. I kdyz je to vlastne jedno, protoze stejne vladnou korporace, ale vsichni jsou s tim spokojeni, protoze na Fox jim reknou, ze ziji v nejdemokratictejsi zemi ve Vsehomira.

K temto dvema si muzete pridat dalsi, napriklad Alabama ma take povest intelektualniho "vykvetu" a patrne nebude sama. V USA casto staci, abyste vyjel z mesta a ocitnete se v 18 stoleti. Budou si na vas ukazovat prstem, ze nechodite do kostela a jeste vas treba nabonzuji policajtum za to, ze si dovolujete mit jine, nez oficialni nazory na zahranicni politiku. Dojem si ostatne muzete udelat jiz z toho, ze prumerny American nedokaze mluvit pul minuty bez toho, ze by alespon jednom pouzil slovo God nebo z toho, kolik se vyroji nadsencu, podporujicich oficialni politiku, kdykoliv tam nejaky prezident zacne mavat valecnou sekerou. V TV jim pak reknou, co si maji myslet, prihodi neco o patriotismu a uz to jede. Snad ani Rusove za Brezneva nebyli tolik ovlivnitelni propagandou. Cesi sice majo neskutecne mnoho spatnych vlastnosti, ale zkuste zacit mavat valecnou sekerou a lidi si akorat poklepou na celo a poslou vas do prdele. Ne tak v USA. Tam vytahnou do ulic s transparenty a budou rvat, az si znici hlasivky. Nic na tom, ze jim nekdo predlozil zfalsovane dukazy. Takovymi detaily se patriot nezabyva.

SRS
SRS (neregistrovaný) 89.244.105.---
9. 8. 2011 20:39 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Tak tihle pošuci z Texasu by vyřešili výtržnosti v Londýně za 30 minut, zatímco britská policie to bude řešit ještě několik dní.

JardaP . aura:24
9. 8. 2011 21:36 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

No jiste. Kdyz jde o to, nekoho rozstrilet, tak jsou borci. Kdyz jde o to, zaridit, aby se ve skole deti naucili cist a psat a pokud mozno i neco navic, tak to je jiz horsi. A kdyz jde o to, aby soudy a policie merila vsem stejnym metrem, tak to jde asi tak dobre, jako v Severni Koreji.

SRS
SRS (neregistrovaný) ---.netz.sbs.de
10. 8. 2011 8:56 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Tak zrovna vymahatelnost práva je v Americe daleko lepší než v ČR a vzdělání mají taky na slušné úrovni. To že tam nějací Guatemálci a Mexičané nechodí do školy není vinou Texasana.

Zajeďte si do Orlové, abyste si otevřel oči. Myslím, že pak budete mluvit jinak. Doporučuji tak 2 týdny pobytu, abyste si to pěkně užil. Zkuste zajít i do nějaké hospody a bavit se s místními. Budete-li mít odvahu, tak se zkuste večer projít kolem Penny marketu.

Nebo pár Gorolů z Beskyd by vám ukázalo, co je to správný redneck a jestli jste pražák, tak vám na hasičské zábavě rádi rozbijou držku.

Doufám, že mi tady nechcete tvrdit, že všechny české děti (včetně rómských, to jsou totiž taky Češi) chodí do školy a české soudy měří všem stejně :D

JardaP . aura:24
10. 8. 2011 9:30 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Ano, vymahatelnost prava je v Americe jiste lepsi. Svedci o tom napriklad patentove spory malych firem s velkymi nebo death rows plne cernochu: chybelo jim par milionu na pravnika.

Vzdelani tam maji na slusne i vynikajici urovni, muzete-li si dovolit zaplatit soukromou skolu, ci pozdeji univerzitu. Ty ostatni jsou casto naprosto katastrofalni, uci v nich jiz jen totalni zoufalci, ktere jinde nechteji a kterym je uz vse jedno a o nic se nesnazi, protoze odmenou by jim mohl byt tak vreckovy nozik pomedzi rebra. Takze zatimco v Beskydech vam treba rozbiji hubu, leckde v USA vas rovnou zapichnou nebo zastreli.

Nevim, jestli Mexicane ci Guatemalci nechodi do skoly, ale vim, ze do ni chodi cernosi a neni malo tech, kteri z ni odejdou bez toho, ze by se naucili alespon cist a psat. Ne vzdy to je tim, ze by se jednalo o totalni debily, naopak, casto jsou spise inteligentni, coz se ale neda rici o skolnim systemu. Nemluvim o ustavech pro "intelectually challenged", ale normalnich skolach, o jejich potrebe reformy se mluvi jiz velmi dlouho. Jaksi na to ale nejsou prostredky, i kdyz by na to stacilo nepatrne smitko odebrane z vojenskych vydaju.

Co se deje v Orlove je celkem jedno. Na expansi americkeho imperia, ktere potrebuje podporu hlupaku s mavatky, to ma o dost mensi vliv, nez to, co se deje v USA samych. V Cechach je sice hlupaku nemalo, ale nastesti alespon nemame imperium, ktere by se o jejich blbost mohlo oprit. Staci, kdyz se o ni opiraji nasi politici.

Ceske soudy meri stejne vsem tem, kteri maji tu spravnou tlacenku. Jak to vyjadril jisty zahranicni advokat, z pohledu pravniho systemu je CR Afrika.

Lael Ophir
Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz
11. 8. 2011 14:28 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Perla za perlou. Cely smrti jsou plné černochů proto, že se černoši častěji dopouštějí zločinů. Mezi lety 1974-2004 bylo 52.2% vražd spácháno černochy, 56.8% bělochy. Přitom černoši tvoří (dnes) jen 12.84% populace. Nakonec když se projdete po nějaké drsnější čtvrti, bude vám to jasné i bez statistiky. Černoši mají také průměrně o 15-18 bodů nižší IQ, což je dobře zdokumentované studiemi. Tolik k tomu "naopak, casto jsou spise inteligentni". Ano, 10-20% černochů má v rámci (celé) populace nadprůměrné IQ. Ovšem u bělochů je to lehce nad 50%. Bohužel bez ohledu na barvu kůže mají lidé s IQ 70-90 vyšší míru zločinnosti.
http://en.wikipedia.org/wiki/Race_and_crime_in_the_United_States#Murder
http://en.wikipedia.org/wiki/Race_and_intelligence#US_test_scores

Ve školách v US učitel typicky nedostane nůž mezi žebra. V horších čtvrtích se teenageři se pravda často organizují do gangů, ale školy tam po předchozích zkušenostech používají detektory kovů. BTW členové gangů jsou ve 49% hispánci, 35% černoši, 9% běloši, a 7% jiné etnicity.

Blaazen von Nikde aura:84
11. 8. 2011 18:43 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

@Lael Ophir:
Vy jste to blbě opsal.
"52.2% of the offenders were Black, 45.8% were White, and 2% were Other Races"

Podle vás by 52,2 + 56,8 = 109% -> to by 9% vražd museli bílý a černý spáchat spolu :-)

Lael Ophir
Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz
11. 8. 2011 19:02 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Mea culpa, překlep ze 45 na 56.
Ale technicky vzato může vraždu spáchat více lidí najednou. Klidně běloch a černoch. Mohou třeba tahat každý za jednu stranu škrticí struny, kterou má oběť okolo krku :)

JardaP . aura:24
11. 8. 2011 22:02 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Vite, ja ty cernochy nezminoval kvuli nejakym statistikam zastoupeni kriminality podle ras nebo statistikam inteligence, ale proto, ze v USA je v death rows rada lidi proto, ze nemeli prachy na dostatecne vyzraneho pravnika. Vzhledem k tomu, ze cernosi casteji spadaji do slabe socialni skupiny, v death row se tedy takto ocitnou casteji, nez bili. Dalsim duvodem pak je to, ze rada lidi v USA nahani politickou karieru prosazovanim politiky tvrde ruky (napriklad nekteri soudci) a odsuzuji pak smahem kazdeho, kdo je dostatecne cerny, protoze tak verejnosti ukazi, jaci jsou tvrdaci, jak umi se zlocinem zatocit a jak jim to jde rychle. Vzhledem k tomu, ze se jedna o cernocha, nelze v mnoha mistech v USA vyraznejsi odpor verejnosti predpokladat a tak to, jestli zatkli spravneho cloveka a je-li vinny nikoho nezajima.

I kdyz treba vami zminovani cernosi maji nizsi inteligenci, neni to duvodem k tomu, aby se nenaucili alespon cist a psat. Ja ale mluvim o tech, co se to v americkych skolach nenaucili navzdory tomu, ze maji inteligenci alespon prumernou. BTW, inteligence neni jenom neco, s cim se clovek narodi, ale i neco, co se pozdeji rozviji. A k tomu je potreba skola a socialni prostredi vhodneho typu. A toho se casto nedostava. Treba rodina, kde je matka stetka a tatik prodava drogy, chlasta a matku kazdou chvili otlouka, urcite neni vhodnym rodinnym prostredim.

Nozik mezi zebra dnes jiz mozna ucitel ve skole nedostane. Dostane ho tedy cestou ze skoly domu, coz jeho situaci prilis nezlepsi. A detektory kovu se ve skolach asi moc dlouho nepouzivaji. Nejspis tak nekdy od Colombine.

Lael Ophir
Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz
11. 8. 2011 23:28 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Máte nějaké dostatečně dobré důvody se domnívat, že černí obyvatelé cel smrti se tam ve zvýšené dostali díky selhání právního systému? Trestní řízení je v USA relativně kvalitní, pokud jsem si všimnul.

Ti mediálně známí, co se "nenaučili číst a psát", to ve skutečnosti většinou umí. Mizerně, ale umí. Navíc zřejmě podváděli při samostatných pracech i textech. Další aspekt: jak je možné, že si rodič nevšímá (ne)schopnosti vlastního dítěte? Samozřejmě US nejsou ČR, a nemají sociálku co odebírá rodinám děti bez pádného důvodu. Ale takoví rodiče ničí svým dětem budoucnost.

JardaP . aura:24
12. 8. 2011 12:48 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Nikde netvrdim, ze cernosi v celach smrti tam jsou diky selhani pravniho systemu. Tvrdim, ze se tam nejcateji dostavaji lide ze slabych socialnich skupin, coz jsou nejcasteji cernosi.

Ano, pravni rizeni je kvalitni. Pokud i muzete dovolit zaplatit dobreho herce s diplomem pravnika, ktery dokaze presvedcit porotu buranu, ktera porovnava herecke vykony zalobce a obhajce a ty pak oboduje.

USA nemaji socialku, ktera odebira deti bez padneho duvodu? To jste slysel kde? Mozna vas mate, ze se to jmenuje jinak, ale vezte, ze deti rodicum v USA byly jiz odebrany z takovych zavaznych duvodu, jako ze matka kojila dite jeste v jednom roce veku (jaka uchylnosy!) nebo proto, ze rodice meli fotky svych nahych deti, napr. z dovolene a nejaky blb z Minilabu je prasknul nejakemu jinemu blbovi z americke "socialky". Opravdu by me zajimalo, jak treba Sally Mann dokazala prezit bez toho, ze by ji zavreli. Asi je prilis znama na to, aby si na ni troufli.

-tri-
-tri- (neregistrovaný) ---.lanservis.cz
11. 8. 2011 23:35 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Ale ale co ty generalisace. Mluvite o cernosich jako o rase ktera...(a ne o cernosich ze socialne vyloucenych oblasti...)
Neni to nahodou problem kultury urciteho etnika, ktere ma potiz s enkulturaci? Tudiz tim padem prislusne vysledky IQ, zlocinost, vzdelanost?
Mam pocit ze ve vas drima uhlazeny rasismus.
Mezi sluznymi lidmi ma rasizmus=ZERO TOLERANCE!

Lael Ophir
Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz
12. 8. 2011 0:33 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Tak vypadají výsledky studií. Fakta nejsou politicky korektní nebo nekorektní; fakta prostě jsou. Proč mají černoši v USA vyšší kriminalitu a nižší IQ? Těžko říci, ale klidně to může být geneticky podmíněné. Nikomu nepřijde divné, že někteří lidé mají geneticky daný sklon k plešatosti, leším běžeckým schopnostem (podívejte se na fotky vítězů olympijského běhu - skoro samí Afričani), případně se liší průměrnou délkou penisu (Japonci kratší, Amíci delší). Ale jak jde o IQ, je to tabu, protože "jsme všichni stejní". Jenže objektivně vzato nejsme. Máme stejná práva a povinnosti, ale nejsme stejní.

-tri-
-tri- (neregistrovaný) ---.lanservis.cz
12. 8. 2011 0:51 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Samozrejme ze nejsme stejni (myslim, ze na toto tema jsme jiz hovorili). Proc tedy stale demonstrujete udaje studii (ne zcela overenych) o nizsim IQ cernochu? Coz by se dalo chapat jako "mirne" dehonestujici ci nadrazeny postoj. A nevyzdvihujete prednosti cernochu ve sfere sportu, umeni, hudby, sexu, empatie...?
Co se vam zrovna hodi? Jde mi o vas postoj.
(Geneticka podminenost IQ se muze klidne prokazat, ale zatim se tak nestalo.)

Lael Ophir
Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz
12. 8. 2011 2:15 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Nadřazený postoj je u mě běžný, a to se týká vás stejně jako černochů :). No offense, je to prostě by default. Diskuse se týkala černochů v celách smrti, takže jsem se bavil o kriminalitě černochů. Sport (konkrétně běh) jsem zmínil. Jejich hudby (která mi mimochodem moc nesedí), sexu ani empatie se téma netýkalo, tak proč bych to proboha zmiňoval? To až někdy v diskusi o sexu napíšu "Japonci mají průměrně menší penisy", tak musím povinně zdůraznit jejich disciplínu, lásku k technologiím a přínos sushi k rozvoji světové gastronomie? :)

-tri-
-tri- (neregistrovaný) ---.lanservis.cz
12. 8. 2011 19:04 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

:-( :-)
jiz tomu zacinam rozumet...

-tri-
-tri- (neregistrovaný) ---.lanservis.cz
12. 8. 2011 20:45 Nový

by default =

celé vlákno

Tak me napada...
Existuje nejaka jina rasa, krome bohu (a silikonovych bytosti),
ktera by se vam rovnala...?

Coz takhle prepsat konfiguraky? (mate-li k nim pristup ;)

JardaP . aura:24
13. 8. 2011 0:35 Nový

Re: by default =

celé vlákno

Myslite, ze Lael Ophir ma silikonova prsa?

Lael Ophir
Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz
13. 8. 2011 4:03 Nový

Re: by default =

celé vlákno

No jo, páteční noc :). Mám tři prsa, implantovaná. A třetí rukou, kterou jsem si nedávno nechal imputovat pod pravačku, aby se zlepšil v boxu na lyžích.

JardaP . aura:24
13. 8. 2011 9:26 Nový

Re: by default =

celé vlákno

Ano, tak nejak si predstavuji typickeho nadsence Microsoftich produktu: Pekna zruda. BTW, nezapomnel jste zminit slizske, zelene supiny od hlavy az k patam?

Lael Ophir
Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz
22. 8. 2011 21:11 Nový

Re: by default =

celé vlákno

Šupiny má přece každý MS nadšenec pod tou vrstvou umělé kůže, vždyť jsou to ještěrky :D

-tri-
-tri- (neregistrovaný) ---.lanservis.cz
13. 8. 2011 11:32 Nový

Re: by default =

celé vlákno

:::D

Lael Ophir
Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz
13. 8. 2011 4:08 Nový

Re: by default =

celé vlákno

Srovnávat jedince a rasy je přece nesmyslné.
Výchozí hodnoty jsou výchozí proto, že většinou fungují.

-tri-
-tri- (neregistrovaný) ---.lanservis.cz
12. 8. 2011 0:59 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

A nemyslete si ze jsem nejaky pseudohumanista, jak jsem tady nekde slysel. Vim ze cernosi z nekterych skupin jsou jeste tvrdsi rasisti nez byli... a nemam o nich zadne iluze.
/zazil jsem na vlastni kuzi.../

-tri-
-tri- (neregistrovaný) ---.lanservis.cz
12. 8. 2011 1:06 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

"...vetsi rasisti nez bili..."
omluva za preklep

JardaP . aura:24
12. 8. 2011 12:58 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Sezente si nekde treba Africkou pohadku, treba na DVD Kirikou et la sorcière a porovnejte ji treba s Hloupym Honzou nebo Bajajou. Treba se vam ozrejmi, ze cernosi mysli jinak a otazka pak je, jak si pak mohou stat v testech sestavenych bilym clovekem pro zpusob mysleni bileho cloveka. To je, jako byste chtel merit inteligenci vysazenim ruznych etnik na severni pol a sledovanim jejich schopnosti preziti. Po case byste asi zjistil, ze cernosi a belosi hned zmrzli, Japonci vetsinou nejak prezili a postupne se adaptuji, zatimco Inuiti vesele prezivaji a dari se jim nejlepe. Vysledek studie? Inuiti jsou nejinteligentnejsi, belosi a cernosi naprosto propadli.

A maji-li cernosi v USA nizsi IQ, pak vysvetleni byste asi nasel ve filmu Idiocracy.

Ivan
Ivan (neregistrovaný) ---.47.51.165.adsl.nextra.cz
12. 8. 2011 13:19 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011071703 zde je zajimavy popis ucebniho procesu a fungovani cernochu v USA. Jestli ona neni chyba i jinde.

JardaP . aura:24
12. 8. 2011 14:47 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Rekl bych, ze tohle je spise popis chovani lidi z nejnizsich socialnich skupin. Nevsiml jsem si, ze by se takto choval treba Martin Luther King nebo ti, co ho doprovazeli. Ani Obama se akto nechova. Spolecnost se proste primitivizuje a z lidi se stavaji zvirata a to temer vsude na Zemi a USA jsou, jako obvykle, o krok napred. Ona ceska delnicka trida i stredni vrstvy, ktere se navzajem zasadne oslovuji vole, take vyzaduji silny zaludek.

Anonymus
Anonymus (neregistrovaný) ---.235.broadband12.iol.cz
21. 8. 2011 20:55 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Vyhořelý učitel, který pláče, že jeho propaganda žáky nezajímá...

Lael Ophir
Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz
17. 8. 2011 13:48 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Inteligence spočívá ve schopnosti řešit abstraktní problémy. Opravdu ji nezměříte tak, že lidi vysadíte na severním pólu :). Inteligence je samozřejmě potřeba i v subsaharské Africe. I tam mají ministerstvo financí, centrální banku, zemědělství atd. Když odpovědní lidé nejso dobří v řešení abstraktních problémů, vypadá to... tak jak to tam vypadá.

Idiocracy je sice tupý film, ale svým způsobem zajímavý. Nicméně nižší IQ černochů v USA (i v Africe) fakt nijak nevysvětluje.

JardaP . aura:24
17. 8. 2011 16:15 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Vase definice inteligence je prilis uzka. Podle ni jsou prakticky vsichni blbci. Spis se podivejte sem: http://en.wikipedia.org/wiki/Intelligence#Definitions

x
x (neregistrovaný) ---.tpfree.net
15. 8. 2011 17:14 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Jiste, a proto ZS dokonci pouhych 80% zaku (a protoze skoly jsou podle uspesnosti hodnoceny, tak to podle toho vypada). Zkusenost z pribuzenstva, kdy dotycny musel platit soukrome skoly, ktere maji alespon nejakou uroven, a i zkusenost zpoluzaka, ktery tady nepropadl z matiky jen proto, ze mel jet do US a tam byl za nejlepsiho matikare na skole, protoze to co se tady bralo v prvaku na prumce tam ucej az na univerzitach.

Proto spousta lidi na forech resi, kam dat do skoly sve deti, aby z nich nebyli stejni idioti, nebot na US ZS naucit se vyssi pocetni ukony nez scitat a odcitat je prakticky zazrak. Ostatne i proto ma ohromne procento amiku univerzitu na zakladnim stupni - jednoduse proto ze +- odpovida maximalne prvnim dvema semestrum na VS v CR.

JardaP . aura:24
15. 8. 2011 19:02 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Hlavni je umet zpivat, aby clovek vynikl na msi a byt dobry ve volejballu nebo americkem fotbalu.

Lael Ophir
Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz
15. 8. 2011 23:56 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Ad ZS dokonci pouhych 80% zaku - můžu požádat o zdroj? Podle mě jste nějak zamíchal čísla :)

Ohledně "nejlepšího matikáře" dost možná nesrovnáváte srovnatelné. V ČR je výrazně jiná úroveň výuky matematiky na střední průmyslové škole ve srovnání s hotelovou školou. SPŠ jsou pro technicky nadané studenty, a matematiky je proto víc. V USA mají střední školy (high school) kreditní programy, s volitelnými programy pro pokročilé - například precalculus, calculus, statistics, discrete math. Vyjma toho existují střední školy zaměřené na matematiku. Tamní SŠ vzdělání ale lze dokončit i se třemi kredity z matematiky, což bychom asi mohli přirovnat k úrovni matematiky na zdejší hotelové škole.

Takže zkuste šetřit s rychlými soudy typu "jel do US a tam byl za nejlepsiho matikare na skole, protoze to co se tady bralo v prvaku na prumce tam ucej az na univerzitach".

Mard
Mard (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
8. 8. 2011 11:23 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Heh, za toho panice dávám +1 :-)

Spammela
Spammela (neregistrovaný) 89.31.40.---
8. 8. 2011 11:32 Nový

Re: operace FLAMEerica aneb Někdo za všechnu tu blbost na světě přece jen ručí

celé vlákno

Uff, nestačí čeští náckové, xenofobové, komančové, násilníci, zloději, kriminálníci, podvodníci všeho druhu, veřejní činitelé pravidelně svých pravomocí zneužívající jakož i jiná verbež (např. arogantní všeználkové házející lážo plážo všechny obyvatele jistého státu do jednoho pytle bez ohledu na to že tím sami sebe tito všeználkové řadí mezi xenofobní náckofily - neznalost neomlouvá) aby to člověka přesvědčilo, že lidé josu různí?! Když budete o...já nevím, obyvatlích Věžovatých Plání, tvrdit že jsou prasata a žerou žížaly, vynadám Vám, že jste lhář, navíc bez špetky představivosti (= zdravýho selskýho rozumu; schopností mentálních + předpona de = dementní). A ani jeden z nás do Věžovatých Plání nemusíme jezdit. Statistika, METODA, postačí k vítězství nad demencí, zatměním mozku. Stejně tak když tvrdíte o američanech že jsou dementní národ, něvěřím, argumentuji; lžete! Pokud nelžete, vědecky to prokažte. osobní zkušenost = pohádka pro malé děti = ježibaba malé děti sice peče ale perníček s marcipánem jste si vycucal z prstu, nebo ještě hůř, vyšťoural z nosu někoho kdo šel náhodou okolo.

JardaP . aura:24
8. 8. 2011 14:22 Nový

Re: operace FLAMEerica aneb Někdo za všechnu tu blbost na světě přece jen ručí

celé vlákno

Kazdy prece vi, ze obyvatele Vezovatych Plani se zivi krysami, cili vase tvrzeni o zizalach je smesne.

O Americanech nelze sice rici, ze jsou vsichni dementi, nicmene lze celkem trefne rici, ze po Africe maji nejsorsi skolstvi, coz se jiste v konecnem dusledku nekde nejak projevuje. Napriklad znepokojive vysokym procentem analfabetu vychazejicich z tohoto skolstvi. Analfabet je clovek znacne ovlivnitelny, clovek se spatnym vzdelanim a zcela nerozvinutou schopnosti premyslet a davat si fakta do souvislosti rovnez.

Zdenek - aura:41
8. 8. 2011 19:33 Nový

Re: operace FLAMEerica aneb Někdo za všechnu tu blbost na světě přece jen ručí

celé vlákno

Komančové žili na území dnešních USA.
Důkazy protí zbytku duševních zvratků máte v diskuzi výše.

Lovískuju USA
Lovískuju USA (neregistrovaný) 67.159.5.---
8. 8. 2011 20:13 Nový

Re: operace FLAMEerica aneb Někdo za všechnu tu blbost na světě přece jen ručí

celé vlákno

To označování ostatních za nácky, xenofoby a dementy v každé druhé větě vás nějak sexuálně uspokojuje, máte nějaký komplex nebo jste jenom paranoidní Obamofil?

x
x (neregistrovaný) ---.tpfree.net
15. 8. 2011 17:06 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Mno nevim jak predrecnik, ale ja se to tom s par amikama bavil a oni mi to sice se smutkem ve tvari, ale potvrdili. Ostatne i proto se cast z nich usidlila v Evrope - tvrdili, ze to co mi povazujeme za vrchol demence je u nich naprosto bezny.

Ostatne kde jinde dostavate navody typu "MW trouba neni susakem na psy, kocky a jina domaci zvirata" ...

JardaP . aura:24
15. 8. 2011 19:10 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Tyhle navody tam ale jsou hlavne kvuli vychcankum toho typu, kteri se v McDonaldu poliji horkym kafem a pak se soudi o uhradu za opareni. U americkych soudu se jaksi nevychazi z toho, ze by clovek mel mit alespon zaklady soudnosti, pokud se nejedna o lidi z instituci pro mentalne postizene. Naopak se asi vychazi z toho, ze kazdy je uplny debil a musi byt na vsechno upozornen. Pokud vyrobce neupozornil uzivatele uplne na vse, co by mohl posrat, je za to zodpovedny. Cili na papirku u bryli se zrcatky, kterymi lze videt dozadu, musi byt napsano: "Pozor, obraz ktery sledujete v zrcatkach, se ve skutecnosti nachazi za vami" a tak. V normalni zemi je v navodu napsano, na co ma byt vyrobek pouzivan. V USAvje to naopak, pisi tam, na co se pouzivat nesmi.

Lael Ophir
Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz
16. 8. 2011 0:22 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Mýty a legendy jsou zřejmě nesmrtelné. Jeden o neexistenci "SW" patentů v Evropě jsem zmiňoval opakovaně. Dalším je o paní, co se polila v McD kafem, a vysoudila milion dolarů. Ve skutečnosti McD servírují v McDrive kafe tak horké, že by popálilo ústa a krk; to údajně aby zůstalo dlouho horké. Stará paní si rozlitím kafe způsobila popáleniny třetího stupně (tj. bylo nutné použít kožní štěpy), a McD nechtěli uhradit náklady na léčení. Ve skutečnosti obě strany dohodly na výrazně nižším odškodnění.

JardaP . aura:24
8. 8. 2011 11:18 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

"nemám rád spam ale xenofobní náckofil(osof)y ještě méně. A že jich je. Celé národy šmahem soudí na základě pocitu vlastní důležitosti."

Ano, napriklad Americani tak cini zcela bezne.

Spammela
Spammela (neregistrovaný) 89.31.40.---
8. 8. 2011 11:45 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Všech x stovek milionů lidí včetně žen, dětí, Puerto-Rikánců atd.?! Rudé právo se prý přestalo vydávat před párem desítek let..nebo jsem něco zmeškal?!

JardaP . aura:24
8. 8. 2011 14:26 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Ne, nikoliv vsech 308 milionu, ale znacna cast populace, zejmena te bile. Kdyz Krovak vytahl na bitevni pole, podpora byla vysoka a obyvatelstvo nadsene tim, jak zase nekam vtrhnou a vyhraji a vybuduji tam demokracii. Predstavam o hazeni seriku na americke tanky zabranila pouze nepritomnost dostatecneho mnozstvi seriku v Afghanistanu a Iraku. Vybudovani demokracie zabranila rada duvodu, ktere byly predem jasne kazdemu, kdo ma alespon maly mozek, nikoliv Krovakovi a podporujici populaci.

Spammela
Spammela (neregistrovaný) 89.31.40.---
9. 8. 2011 21:06 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Mozna demokracii v Iraku pomohlo malicko zabranit sveho casu zplynovani kurdu a v Afghanistanu lyncovani na stadionech? Ale kdo vlastne tyhle veci vi..Jeste ze maji ten mak na polich. A jak to souvisi s osocovanim nebohych obyvatel USA ze vseobecne mentalni indispozice?! I kdyby tam vladla puma s Niké na triku...moje babicka si Hitlera za fuhrera taky nevybrala a barak ji amici rozbombardovali do sracek..davat si do souvislosti jabka a hrusky sice jde. Ovsem veprova se zelim z toho nebude nikdy.

JardaP . aura:24
9. 8. 2011 21:54 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

A kdo vi, ze k tomu zplynovani doslo mimo jine proto, ze u moci byl Hussein, kteremu k moci pomohly USA. A kdo dodal Iraku chemikalie, ktere byly pouzity k vyrobe tech chemickych zbrani? USA na povoleni Reagana.

To same v Afghanistanu. Kdo vytvoril Taliban? USA, podporou nabozenskych fanatiku. Podporovaly je jenom proto, ze byli proti Rusum. Podeziram, ze by na tom Afghanistan dnes byl lepe, kdyby se do toho Americani nemotali a Rusaci tam vyhrali.

BTW, povrazdeni Kurdu nemohlo demokracii v Iraku v nejmensim ohrozit, protoze tam nikdy zadna nebyla. Nebyla ani v Afghanistanu, kde dokonce ani neexistuje spolecnost, kde by se alespon vetsina lidi povazovala za narod. Jiz lide ve vedlejsi vesnici jsou podezreli a potencialni nepratele, zejmena, kdyz jsou jine narodnosti a tech jinych narodnosti tam je nekolik. Akorat Americani si mohou myslet, ze z tohodle vybuduji demokracii.

A pokud nekdo vyslechne kydy na FoxNews a nasledne vytahne do ulic s mavatky, aby tohle verejne podporil, musi trpet mentalni indispozici. Myslicimu cloveku bylo jasne, jak to dopadne. Demokracii neprinesli Americani poradne ani do Japonska, i kdyz to tak na papire vypada. Japonec nema na demokracii povahu a tak se jedna o defakto vladu jedne strany. Trvalo pres 50 let, nez lide dokazali zvolit jinou, nez porad tu samou stranu.

Ondřej Surý aura:75
10. 8. 2011 9:14 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

> Podeziram, ze by na tom Afghanistan dnes byl lepe, kdyby se do
> toho Americani nemotali a Rusaci tam vyhrali.

Hmm, na to nemusíme chodit daleko, stačí se podívat do Čečny...

Tsst
Tsst (neregistrovaný) ---.uvt.nl
13. 8. 2011 2:04 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Sovieti nemali sancu uspiet, afganistan je zem ciganov miesanych s talianmi a muslimami, sovieti ich chceli zdomacnit ako ciganov u nas, skoncilo to rovnako, cesty v prdeli, panelaky a la lunix IX resp zizkov.
Rusi a amici ich len zjednotili, teraz sa menej kantria navzajom a viac kantria invaderov.

Skoda rusov, mali sa na nich vysrat a pomoct bratom v srbsku, mozna by to skoncilo menej krvavo (najprv albanci -> srbi -> chorvatski muslimovia -> srbi -> bosna -> zrada macedonska, slovinska -> protiofenziva > NATO atd). Prisli by rusi a slovania by zase mali balkan.

JardaP . aura:24
13. 8. 2011 9:30 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

V cem je dnesni Afghanistan lepsi, nez Cecna? Ze tam vetsinu vrazdeni, muceni, unosu za vykupne, a znasilnovani obstaraji domaci berserkove, zatimco v Cecne ruska armada? Za Rusaku by v Afghanistanu mozna nevznikl Taliban, coz by bylo o jeden svrab mene.

Lael Ophir
Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz
21. 8. 2011 6:44 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Co by podle vás dělali Rusové v Afganistánu, kdyby vyhráli? Pořádali volby a stavěli školy a nemocnice, jako to dnes dělají Amíci? Snažili se vylepšit tamní ekonomiku aby byla soběstačná? Nebo by spíš nastolili klasickou diktaturu tvrdé ruky? FYI typickou ruskou strategií bylo zajmout kmenové stařešiny, sexuálně je ponížit, pořídit z toho fotografie, a těmi je vydírat. S takovou by tu válku asi vyhráli jen pokud by obyvatelstvo kompletně vyvraždili.

Pro úroveň demokracie obyčejně není rozhodující, jak často které strana vyhrává ve férových demokratických volbách, ale spíš jestli existují ty férové a demokratické volby :)

-tri-
-tri- (neregistrovaný) ---.lanservis.cz
9. 8. 2011 22:33 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Panove /ci damy/ nechci se vam michat do prestrelky, zni to zajimave. Nemam rad take povrchni fraze ani jednoducha reseni, natoz lamani sveta jen na cernobile paprsky....
Pokud jsem zaregistroval vetu o:
"Mozna demokracii v Iraku pomohlo malicko zabranit sveho casu zplynovani kurdu a v Afghanistanu lyncovani na stadionech? Ale kdo vlastne tyhle veci vi..Jeste ze maji ten mak na polich".
Tak pokud se nekdo aspon trochu zajima o svet, ktery nekonci jen u jeho dvorku, milovane republicky. Tak zplynovani kurdu samozrejme provedl Sadam, ale snad kazdy vi, ze prave tato udalost vedla k tomu ze pak se kurdove ostre vymezili vuci USA a priklonili se k opozici. USA je totiz podporovaly, ale kdyz prislo na lamani chleba nechali je klidne na holickach usmazit.
No a produkce opia to je nejvice k smichu. Samozrejme USA oficialne bojuje s narkoobchodem v afganistanu, ale...
Mluvil jsem s clovekem, ktery tam byl dost dlouho na to aby o tom neco vedel... tento bussines maji pod palcem prave hosani z americke armady /berte to jako podnikatelskeho ducha/, samozrejme ze se o tom nesmi mluvit - je to o drzku. Ostatne narust produkce od dob invaze to jen potvrzuje.
Osvobozeni je jedna vec - okupace zase ta druha.
Masmedialni masirka funguje vsude. pokud si clovek pusti CR zpravy, chse se mu /me/ blit. Informace o svete se casto omezi jen na par bulvarnich atrakci. Nelze se co divit ze nasi obcane maji takovy svetonazor. /chce to obcas kouknout i na BBC, Euronews, Russia Today, CNN, Al jazeera...apod, nerikam ze vse je vzdy 100 %, objektivni, ale dulezity je i pohled druhe strany.../

x
x (neregistrovaný) ---.tpfree.net
15. 8. 2011 17:27 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Tak kseftovani s drogama vyvazi US ARMY na vsechna sva bojiste - a na vsech zatim vzdycky dostali vice ci mene naprdel - nikoli vojensky, ale politicky.

Mimochodem, specielne Afganci valci prakticky bez prestavky tisic let a za tech tisic let je nikdy nedokazaly porazit ani mnohonasobne silnejsi armady.

A do Iraku/Libie ... se serou jen proto, ze tam je ropa. Kdyby nebyla, je jim to uprdele, jako spousta jinych zemicek.

JardaP . aura:24
15. 8. 2011 19:18 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Ono se povida, ze i do toho Afghanistanu se nasrali kvuli rope. Udajne se totiz mel stavet ropovod pres Afghanistan pro ropu z prilehlych regionu, s jejichz diktatory Amici rozvijeli bratrske druzebni vztahy, napriklad s "demokraticky" zvolenym Turkmenbashim, ktery, v ramci respektu k lidskym pravum, varil sve politicke odpurce za ziva.

Jenze i kdyby ho nakrasne postavili, tak s Afghanci okolo by nevydrzel v provozu ani tyden. Ostatne by ho asi ani nedostaveli a uz by ho meli na nekolika mistech vyhozeny do luftu.

Lael Ophir
Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz
16. 8. 2011 0:41 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Samozřejmě. Afgánci sice poskytli útočiště Ussámovi a jeho lidem, ale to v rozhodování Amíků jistě nehrálo roli. Naopak ropovod, který byl už dohodnutý a podepsaný(!) s Talibanem, a jehož stavba paradoxně v důsledku války dodnes nezačala, byl jasným důvodem pro invazi. Kam na ty svoje vtipy chodíte? :)
BTW kdo z vševědoucích diskutujících alespoň tuší, že Afgánci nejsou Arabové a mluví jiným jazykem? Kdo z vás ví o nevraživosti mezi Peršany a Araby? Ale co se tím zabývat. Vždyť stačí napsat "za vším jsou Amíci a jejich ropa".

JardaP . aura:24
16. 8. 2011 1:44 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Kdo tadu rika, ze Afghanci jsou Arabove? BTW, Afghanci neexistuji. Existuji akorat Pashtuni, Turkmeni, Tadzici, Hazarove a kdovi, kolik dalsich. Patrne zadny z nich se nepovazuje za Afghance, jedni navzajem nenavidi druhe a kdykoliv mohou, akorat se navzajem povrazdi.

Zadny ropovod, podle vseho, podepsany nebyl. Akorat se o nem jednalo a jednani k nicemu nevedla a podle nekterych informaci Taliban vubev nemel v umyslu nejakou dohodu uzavrit. Zejmena, kdyz pak Amici prisli s podminkami, ktere Taliban nehodlal splnit.

Lael
Lael (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz
16. 8. 2011 2:35 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno
JardaP . aura:24
16. 8. 2011 9:27 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

No a? Tenhle clanek ani netvrdi, ze dohoda byla skoro podepsana, jak tvrdit Lael Ophir.

JardaP . aura:24
16. 8. 2011 1:48 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Ono jde take o to, ze stavajici ropne velmoce, jako treba Saudska Arabie, temi velmocemi jiz mozna prilis dlouho nebudou. Irak, na druhou stranu, se tou velmoci teprve muze stat a jde o to, kdo ho bude kontrolovat a ci ropne spolecnosti ho budou rabovat.

Lael Ophir
Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz
16. 8. 2011 2:51 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Máte na mysli "čí ropné společnosti promění tu nehostinnou krajinu s hromadami bosých zemědělců v obdobu bohatého Kuvajtu"?

JardaP . aura:24
16. 8. 2011 9:31 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

No, to asi tezko. Americke spolecnosti se nejakou charitou nezatezuji a pokud Amici ziskaji nad Irakem nekdy kontrolu, bude se vyjednavat podle americkych podminek. Cili Kuvajt asi tezko, spis treba Jizni Amerika.

Krome toho je otazka, jestli kdy ziskaji kontrolu jinak, nez vyvrazdenim veskereho domaciho obyvatelstva.

Lael Ophir
Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz
19. 8. 2011 23:11 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

No jasně. Stačí se podívat, jak Amíci "zplundrovali" Spojené Arabské Emiráty, Kuvajt, Omán, Jižní Koreu nebo Japonsko :). Na druhou stranu můžete dát "láskyplnou" péči Saddáma o Irácké šíi'ty a kurdy, a celkovou životní úroveň za jeho vlády. Jestli se tam Amíkům podaří vybudovat funkční stát, čekají tamní obyvatele vskutku děsivé věci, jako třeba pravidelné demokratické volby, lidská práva, nebo dokonce nedej bože bohatství :)

JardaP . aura:24
20. 8. 2011 10:16 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Clovece, prectete si jeste jednou, co jsem napsal.

Jak se ukazuje, podil z tezby ropy je pro zemi vlastnici loziska tim mene vyhodny, cim vice proamericke/pro­zapadni vlady tam maji. V zemich, kde byli podporovani ci rovnou dosazeni ruzni diktatori pak byla tezebni prava ziskavana doslova za koralky a zrcatka a trvalo leta, nez si vlady vydupaly lepsi podminky. Dokonce i v tom vasem Kuwaitu, kde ani nemeli zapadem dosazeneho diktatora, byl puvodne kuwaitsky podil z tezby mene, nez uzasny.

Vami zminene staty maji sveho sejka nebo jinou formu vlastni vlady, ne dosazeneho diktatora a USA/zapad tam maji omezenou kontrolu. Japonsko a Korea dokonce ani nejsou proslule, jako ropne staty. Cili nevim, co je sem pletete.

Dojde-li kdy v Iraku k jakesi konsolidaci situace jineho typu, nez vznik druheho Iranu, tezko lze ocekavat, ze tezba zustane v Irackych rukach. Vsak se v Iraku jeste valcilo a sakali uz se prali o budouci kontrakty. Ne nadarmo byla jedna z prvnich veci, kterou Amici v Iraku podnikli, osvobozeni ministerstva tezby ropy. Na spitaly a muza se vykaslali, ale dokumentaci o ropnych polich maji zabezpecenou. Mozna, ze dnes si uz nikdo, ani Amici, nedovoli vynutit si tezebni kontrakty za koralky, ale urcite to bude za podminek, ktere budou americkym firmam priznive, coz je ponekud v konfliktu s priznivosti pro Irak.

Trocha cteni: http://en.wikipedia.org/wiki/Nationalization_of_oil_supplies#Reasons_for_nationalization http://www.cid.harvard.edu/neudc07/docs/neudc07_s1_p19_mcmillan.pdf

BTW,toho Husseina si Amici do Iraku sami nasadili a pak ho jeste podporovali. Maji tedy za osud Siitu a Kurdu svuj dil zodpovednosti. A podporovali ho az do doby, nez zacal byt prilis malo poslusny. Kdyby drzel hubu a krok a delal, co se mu rika, sedel by na trunu dodnes.

Lael Ophir
Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz
21. 8. 2011 6:15 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Zkuste se nad těmi čísly trochu zamyslet. Chudá země buď má ropu v zemi a žádné příjmy z něj, nebo může těžební práva prodat, a mít zajímavé procento na zisku. V případě Čadu je to (podle novinového článku) 28% celkové ceny vytěžené ropy. Místní vláda nemusí mít know how ani technologie, neplatí průzkum ložisek, neplatí investice do vrtů a infrastruktury, neplatí lidi ani transport ropy. Vyspělé země umí víc věcí udělat samy, například zařídit průzkum. Navíc mívají hotovou infrastrukturu (silnice, přístavy), a přepravní vzdálenosti bývají menší. Logicky pak dostanou vyšší procento z ceny ropy.

Irák snad má podle vás dosazeného diktátora? :)

Těžba v Iráku opravdu těžko zůstane v tamních rukou. Nebo myslíte, že tamní chudí zemědělci a bývalí Saddámovi vojáci začnou na dvorcích vyrábět se svářečkami těžební techniku? :) Samozřejmě to za ně musí udělat někdo jiný.

BTW na iráckém ropném průmyslu se začíná podílet Čína. Nenabourává to vaší představu, že USA jaksi automaticky mají tamní ropu pod palcem?
http://www.nytimes.com/2009/06/30/world/asia/30chinaoil.html
http://www.nytimes.com/2011/06/29/world/asia/29chinairaq.html

Těžební podmínky v Iráku jistě budou pro Amíky i Číňany výhodné. Kdyby byly nevýhodné, nebyli by tam. Naprosto nesprávně ale předpokládáte, že podmínky výhodné pro jednu stranu musejí být nevýhodné pro stranu druhou.

Neřekl bych, že Husseina Amíci "nasadili". Podporovali ho, možná trochu pomohli, ale cesta k moci byla jeho vlastní. V sedmdesátých letech, kdy už fakticky vládnul, se zdál jako ideální prezidentský kandidát. Americký podíl odpovědnosti na Siitu a Kurdu mi vidím jako nulový. To že někomu pomůžete, a on později zešílí, nemůže být vaše odpovědnost.

Lael Ophir
Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz
16. 8. 2011 0:28 Nový

Re: United States of flaAmerica

celé vlákno

Au. U Libye sice neumíte ani napsat název, ale zato velmi dobře rozumíte důvodům tamního konfliktu.

A v případě Iráku to samozřejmě bylo o ropě. Amíci investovali v přepočtu 13 bilionů dolarů, tedy asi 13-násobek českého státního rozpočtu, aby od roku 2003 zvedli cenu ropy až na trojnásobek (nyní díky recesi "jen" cca dvojnásobek) ceny před invazí. Navíc ropa z Iráku do USA fyzicky neteče, a Saddám neměl žádný problém ropu prodávat. To jsou chytří hoši, ti Amíci :)

Martin Šurkovský aura:99
8. 8. 2011 7:54 Nový

Re: Patenty ohrožují Android. Je čas je zrušit?

Pekny clanke, sice titulek je vazne jak z bulvaru, ale s obsahem jen souhlasim ;)

Honza
Honza (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
8. 8. 2011 8:14 Nový

a co my?

celé vlákno

Dosud si o patenty válčily jen velké firmy a nás se to přímo netýkalo, i když jsme to samozřejmě zaplatili ve zvýšené ceně výrobků, které si kupujeme.

Ovšem po případu Lodsys je všechno jinak, žaloby za patenty se už dnes týkají i malých rýb, dokonce individuálních freelancerů... a to za použití takových "vynálezů" jako je triviálni API od Apple pro platby ve hrách.

Pokud tuhle diskuse čte nějaký Androidí vývojář... jak tohle řešíte? Je nějaký způsob, jak pro své aplikace využít Androidího marketu, a přitom zablokovat americký trh?

Honza
Honza (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
8. 8. 2011 8:20 Nový

Nejen Androidí vývojáři

celé vlákno

Ptal jsem se Androidích vývojářů, protože sám vyvíjím pro Android, ale hrozba se samozřejmě týká i vývojářů pro ostatní platformy... takže co vy všichni na to?

x
x (neregistrovaný) ---.tpfree.net
15. 8. 2011 17:30 Nový

Re: Nejen Androidí vývojáři

celé vlákno

Rek bych, ze frelancer se vpohode uzivi(pokud ma cim) i mimo US a tudiz muze US s jejich SW patenty poslat doprdele (a osobne bych to s radosti udelal). Ostatne, pokud bych mel zajimavy produkt, tak na nej klido a s radosti dam nejaky info, ze jeho dovoz do US je nelegalni z duvodu vyhlaseni embarga mou osobou ;D.

JardaP . aura:24
15. 8. 2011 19:19 Nový

Re: Nejen Androidí vývojáři

celé vlákno

Nicmene pozor, nepritel nasloucha a snazi se patenty protlacit do Evropy.

Ondřej Surý aura:75
8. 8. 2011 9:11 Nový

Slovo do pranice...

r
r (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
8. 8. 2011 9:45 Nový

Droidi telefon

.. teprve pred tydny jsem prestal doufat v dustojneho nastupce e90 a poridil droidi telefon. Kratce nato jsem zahledl zpravu, ze MS prostrednictvim vybranych poplatku vydelava vic na Androidu nez na vlastnim systemu.

Vzpomnel jsem si na nedavnou kauzu kolem Sony a Open Office. Pocity ventilovat nebudu, popirat pravo na vymahani odpovednosti za porusovani platnych zakonu take ne. Jsem si jisty, ze predchozi i soucasne kauzy slo zkusit resit jinak nez silove a zalobami. Nekoupil jsem TV Sony a koupil jinou. Nekoupil Vaio, ale XY, rozmluvil ho nekolika dalsim. Vim, ze vyrazit na web a "vyklikat" zminenym par desitek dolaru z reklamnich budgetu (z Linuxu/Opery/Chro­me) je diskutabilni, ale udelam to ..

Zminenym firmam preji hodne stesti pri hledani odvahy postavit se stejne razantne proti srovnatelnym praktikam rychle rostouci Ciny ..

Izak
Izak (neregistrovaný) 193.179.215.---
8. 8. 2011 9:54 Nový

Openobile platform ?

celé vlákno

No aby to nedopadlo jako s PC, ze si koupim mobil bez OS a nainstaluji si tam co chci ;-))
Muze to vyvijet i vyrobce, akorat ze uzivatel si to tam sam pak da ... to by byla sranda ... no a za mnou pak muze patentovy troll od Apple a M$ prijit ;-)) ... rad mu vysvetlim, ze ma jit do <|>

Pavel Šimon aura:68

Re: Openobile platform ?

celé vlákno

A openmoko neznas?
Super hracka a taky si tam muzes dat co chces.

http://wiki.openmoko.org/wiki/Main_Page

Martin Soušek
Martin Soušek (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
8. 8. 2011 10:15 Nový

softwarové patenty - v jakých státech platí?

celé vlákno

Jak tomu rozumím, tak patenty se vztahují jen na USA. Proč se zajímat o tento osamocený bankrotující stát?

Nepochopím proč se výrobci na USA nevykašlou a nepřestanou tam dodávat. Stačil by měsíc bojkotu a ono by jim to vyčistilo hlavy.

Honza
Honza (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
8. 8. 2011 10:20 Nový

Re: softwarové patenty - v jakých státech platí?

celé vlákno

Ten "bankrotující stát" je pořád ještě nejlukrativnější trh světa... na kterém ja navíc mnoho z těch firem zamotaných do patentových sporů doma.

SRS
SRS (neregistrovaný) ---.sbs.de
8. 8. 2011 11:06 Nový

Re: softwarové patenty - v jakých státech platí?

celé vlákno

Předpokládám správně, že se momentálně nacházíte v bankrotující Evropě?

Jinak vývoj Androidu probíhá převážně v USA. Přiznejme si, že USA je stále největší softwarová velmoc a ty nejlepší SW firmy jsou přece jen stále americké. Nemluvě pak o kupní síle. Takže pokud se výrobci nechtějí zařadit po bok padající Nokie, která na americkém trhu téměř není, tak se musí o USA zajímat.

JardaP . aura:24
8. 8. 2011 11:31 Nový

Re: Patenty ohrožují Android. Je čas je zrušit?

celé vlákno

"Pokud by se mezinárodní (a posléze i lokální) právo vrátilo k tomu, k čemu vlastně ochrana duševního vlastnictví má sloužit – podpoře, inovací, vědy a rozvoji průmyslu."

Tak to se bude dost blbe prosazovat. Americky kongres je zkorumpovany do morku kosti a majitele patentu jeho prostrednictvim zmenam zabrani. V EU se zakony casto prosazuji pochybnym zpusobem, ktery ma k demokracii velmi daleko. Vzpomente si treba, jak se snazili protlacit softwarove patenty do EU. Rada tlacicu byla zjevne napojena na velke korporace. A vse chteli protlacit tak, ze to nechaji odsouhlasit na jednani o rybolovu, kde tomu nikdo nerozumi a kazdemu to je jedno. Nakonec jsme tomu unikli jen o fous a otazka je, na jak dlouho.

Tak nevim, kdo by s tim jako mel zacit. Ze by Cina, ktera na patenty dusledne .... a z vysoka?

Ivan Nový
Ivan Nový (neregistrovaný) ---.218.broadband11.iol.cz
8. 8. 2011 11:51 Nový

Čím to řešit?

celé vlákno

Otevřeným aplikačním multiplatformním operačním systémem. Prostě z hlediska HW a standardního operačního systému to bude aplikace, z hlediska uživatelské aplikace to bude jednotný a otevřený aplikační operační systém s licencí, která znemožní podávat nové SW patenty v rámci této platformy. A protože to bude aplikace, bude přebírat UI a vše ostatní z legálně zakoupeného OS pro daný přístroj, API té aplikace bude aplikační OS. Bude to sice vyžadovat výkonnější HW, ale to není problém. Základem může být HTML5 a Javascript. Nebo pokud by někdo takový standard definoval, mohla by ho každá firma implementovat ve svých vývojových nástrojích a prodávat, nebo poskytovat zdarma. Oracle by to třeba udělal v Javě, MS v C#, Google v HTML5 a Javascriptu.

Pavel Stěhule aura:89
8. 8. 2011 14:22 Nový

Re: Čím to řešit?

celé vlákno

Když se namátkou podíváte do patentů, tak zjistíte, že je patentováno více-méně vše - napsat systém, který by byl bezpečný z hlediska patentů je dost dobře nemožné, v každém případě by Vás čekala soudní bitva s fy, které vlastní portfolia patentů - k čemuž potřebujete zdroje - hodně zdrojů - navíc soudní pře znamená negativní reklamu, znamená rizika.

Nový O.S. může přijít pouze s novou hw platformou. Na stávajících hw platformách je minimální šance, že by se prosadil - např. Haiku, BeOS, NeXT. Osobně bych si rád dovedl představit nový operační systém, který bude vycházet z soudobých požadavků a možností - bez implementace balastu, duplicit, slepých cest - ale nevěřím, že by se mohl prosadit. Nové koncepty se v sw prosazují pomalu a těžko - programátoři vlastně nové věci nemají rádi, pokud jim ty staré dobře fungují - a sestavovat něco nového, co by se chovalo, případně bylo kompatibilní se staršími o.s. nemá smysl.

Poslední námitka - všimněte si, že velké sw fy. se nikdy nesnažily vyvíjet sw, který by byl multiplatformní - a to nikoliv, že by to nebylo možné, ale proto, že to není výhodné - cílem je vendor lock - získat zákazníka a maximálně mu ztížit přechod ke konkurenci - MS díky získal a udržel si hromadu zákazníků jen díky specifikům IE4,5,6. Proč by se Microsoft nebo Oracle měl chovat jinak?

Ivan Nový
Ivan Nový (neregistrovaný) 85.162.134.---
8. 8. 2011 22:42 Nový

Re: Čím to řešit?

celé vlákno

No když použijete v programovacím jazyku dodaného MS knihovnu MS pro UI, tak vás patenty nemusí zajímat, protože s vývojovým prostředím jste si koupil licenci k jejich používání. Jde o to, definovat aplikační operační systém, který vytvoří aplikační jednotné prostředí pro všechny platformy, nezávislé na konkrétním HW. Z hlediska základního OS to bude vždy jen aplikace. Vlastně každý prohlížeč je dnes něco takového.

JardaP . aura:24
8. 8. 2011 14:29 Nový

Re: Čím to řešit?

celé vlákno

Hm, uz se tesim, jak jenom kvuli patentum nosim v kapse stroj, ktery si vykonem nezada se superpocitaci z doby nedavne. Jenom doufam, ze velikosti se jim prilis blizit nebude.

Yang Wen-Li aura:90

autorske a patentove pravo potrebuje reformu

celé vlákno

Dokud se doba ochrany nezkrati na rozumnou dobu (max. 5-10let) je imo moralni povinosti kazdeho z nas tyto zakony porusovat (pokud se ovsem nechcete divat na totalni destrukci public domain a zastaveni inovace v oblasti mobilni telekomunikace, wifi, codecu pro audio/video a mnoha dalsich)

I kdyz se doba ochrany zkrati na 5-10 let, bude stale autorske pravo technicky nevymahatelne, pokud se nesmirite s totalni informacni kontrolou drzitelu autorskych prav nad veskerou vasi komunikaci.

Navic co budou zastanci copyrightu delat, az se za par desitek let vleze veskery multimedialni obsah vyprodukovany v 20 stoleti na jednu USB klicenku?

Pravo na kontrolu dusevniho vlastnictvi je zkratka v dobe internetu a objemnych datovych nosicu neco stejne nesmyslneho, jako snaha provozovatelu konskych zprezeni zastavit nastup automobilu, nebo snaha klasteru majici monopol na opisovani nabozenskych textu zastavit nastup knihtisku.

Tyto snahy bojovat s modernimi technologiemi tady byly ale vzdy vedly akorat k zbrzdeni pokroku a k zvyhodneni tech statu, ktere podobne zpatecnicke zakony nemely a naplno nove technologicke vymozenosti vyuzily.

Stojim si za tim, ze lide budou ochotni za vyvoj/autorsky obsah platit i bez autorskeho zakona a to ve stejnem nebo mozna i vyssim objemu, nez nyni. Je potreba akorat najit novy model, jak penize od zakaznikum k autorum /vynalezcum dostat (a myslim, ze takove modely existuji).

papo
papo (neregistrovaný) ---.fei.tuke.sk
8. 8. 2011 14:05 Nový

Re: autorske a patentove pravo potrebuje reformu

celé vlákno

Na temu patentov, copyrightu a zbytocnych pravnych nezmyslov je zamerana kniha http://www.svobodna-kultura.cz/. Odporucam

JardaP . aura:24
8. 8. 2011 14:32 Nový

Re: autorske a patentove pravo potrebuje reformu

celé vlákno

5-10 let je u SW patentu neco, jako 100 let na poli vyvoje lokomotiv. Lide, kteri do toho lepe vidi, obvykle hovori o max 3 letech.

šoumenvodnetbooku
šoumenvodnetbooku (neregistrovaný) ---.65.248.102.dynamic.barak-online.net
8. 8. 2011 17:39 Nový

Re: autorske a patentove pravo potrebuje reformu

celé vlákno

Tudíž bychom se mohli shodnout na kompromisu 4 let. To by šlo, ne?

JardaP . aura:24
8. 8. 2011 19:23 Nový

Re: autorske a patentove pravo potrebuje reformu

celé vlákno

Jestlize maximum je 3 roky, tak 4 roky bude tezko kompromis. Take jde o to, z ciho pohledu se na to divate. Kompromis mezi temi, kteri chteji 0 a temi, kteri doporucuji 3, by byl 1,5.

Clock
Clock (neregistrovaný) ---.dclient.hispeed.ch
9. 8. 2011 3:50 Nový

Citim se znechucen

Ze situace okolo patentu, popisovane v clanku, se citim zhrozen a znechucen!

Neviditelný
Neviditelný (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
10. 8. 2011 11:06 Nový

Patent

celé vlákno

Vůbec bych v tomhle oboru patenty zakázal..

mpro aura:92
10. 8. 2011 11:58 Nový

Re: Patent

celé vlákno
Bic0
Bic0 (neregistrovaný) ---.chello.sk
10. 8. 2011 23:23 Nový

Re: Patenty ohrožují Android. Je čas je zrušit?

kunk
kunk (neregistrovaný) 193.84.186.---
11. 8. 2011 2:57 Nový

Re: Patenty ohrožují Android. Je čas je zrušit?

celé vlákno

Nic takoveho jako "dusevni vlastnictvi" neexistuje.

JardaP . aura:24
11. 8. 2011 11:05 Nový

Re: Patenty ohrožují Android. Je čas je zrušit?

celé vlákno

Zalezi na tom, jestli verite v existenci vodniku. Podle vseho v ni korporace veri.

x
x (neregistrovaný) ---.tpfree.net
15. 8. 2011 17:41 Nový

Re: Patenty ohrožují Android. Je čas je zrušit?

celé vlákno

Ale ano, existuje, vase myslenka vam patri (a to jen a pouze vam) dokud ji nevyslovite/ne­napisete/... proste nejakou formou nepredate dal. Jakmile to udelate, tak uz neni vase. (!tecka!)

Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem
Měšec.cz: Vše o dani z nemovitých věcí

Vše o dani z nemovitých věcí

Lupa.cz: Lepší než Google: proč používat DuckDuckGo?

Lepší než Google: proč používat DuckDuckGo?

Root.cz: Android KitKat je stále nejrozšířenější

Android KitKat je stále nejrozšířenější

DigiZone.cz: Kdy bude Netflix na „českých“ televizorech?

Kdy bude Netflix na „českých“ televizorech?

Lupa.cz: Wi-Fi o vás ví mnohé. Co umí hotspot v hospodě?

Wi-Fi o vás ví mnohé. Co umí hotspot v hospodě?

Vitalia.cz: Čínská medicína: Citron při chřipce ne

Čínská medicína: Citron při chřipce ne

Lupa.cz: Oracle končí s Java pluginem v prohlížečích

Oracle končí s Java pluginem v prohlížečích

Vitalia.cz: Ministerstvo: Palmový olej nezakážeme, není důvod

Ministerstvo: Palmový olej nezakážeme, není důvod

Vitalia.cz: Pozor na potraviny s atropinem

Pozor na potraviny s atropinem

Lupa.cz: Většině vašich přátel z Facebooku jste ukradení

Většině vašich přátel z Facebooku jste ukradení

Lupa.cz: Google navádí, jak krást fotky, stěžuje si ČTK

Google navádí, jak krást fotky, stěžuje si ČTK

Podnikatel.cz: Co všechno se mění v účetnictví?

Co všechno se mění v účetnictví?

Lupa.cz: Děravé chůvičky vysílají na web.

Děravé chůvičky vysílají na web.

Měšec.cz: Z daňového bonusu sociální dávka?

Z daňového bonusu sociální dávka?

Podnikatel.cz: First minute funguje. Čím dřív, tím levněji

First minute funguje. Čím dřív, tím levněji

Podnikatel.cz: Kontrola ze sociálky se nedozvonila, má průšvih

Kontrola ze sociálky se nedozvonila, má průšvih

120na80.cz: Domácí homeopatická lékárnička

Domácí homeopatická lékárnička

Root.cz: EU chce zrušit anonymní platby

EU chce zrušit anonymní platby

Podnikatel.cz: Legální fotka za cenu kávy. Na to máte, ne?

Legální fotka za cenu kávy. Na to máte, ne?

Měšec.cz: Nové tarify? Výsměch všem šetřílkům

Nové tarify? Výsměch všem šetřílkům

Ušetřete