Microsoft zamčený secure boot neprosazuje kvůli obavám z konkurenčních operačních systémů (když si uživatel koupí stroj s předinstalovanými Windows, aby je vzápětí nahradil něčím jiným, tak stejně už Microsoft vydělal na licenci; to už má na PC).
Celé to je o tom, že Microsoft chce distribuovat autorsky chráněný atraktivní obsah či platební klienty a potřebuje dodavatelům obsahu zaručit, že si uživatel do zařízení nedointstaluje program, který by mu umožnil obejít DRM.
Microsoft má dlouhodobý plán nazvaný „trusted computing“ a tohle je jeho část. Snaží se tak nabídnout dodavatelům obsahu podmínky stejné nebo lepší, než dává Apple nebo Amazon. Jde o to, že dodavatel obsahu nebude muset řešit z principu prolomitelné DRM v obsahu, ale že se spolehne na neprolomitelnou platformu, kterou budou mobilní Windows 8.

