Názory k článku
Spojí se opět OpenOffice.org s LibreOffice?

mat
mat (neregistrovaný) ---.6.broadband12.iol.cz
4. 1. 2012 0:10 Nový

no nevím

celé vlákno

nevěřím v nekomerční produkty. OO jsem se pokoušel používat ale vždy jsem si nakonec raději za pár stovek koupil home edici MS Office. Dokonce i pro Mac, kde to pár stovek není .. Na linuxu to mám jenom proto, že tam nic lepšího není. Chybí tomu byznys model a tím pádem je rozvoj pomalý. Navíc si myslám, že by OO mělo přejít na formát xml od microsoftu - je otevřený a předešlo by se problémům s kompatibilitou ...

kmarty aura:79
4. 1. 2012 0:28 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Vim ze nyni vstupuji na sakra tenky led, ponevadz to do hloubky nemam prostudovane, ale alespon co jsem naposled kde zaslechl, tak zrovna onen MS xml format je otevreny dost sveraznym zpusobem - nejen ze poskytnuta dokumentace toho formatu rozhodne neposkytuje vyreseni problemu "...a předešlo by se problémům s kompatibilitou ..." (a to nemluvim o tom ze samotny MS Office se teto dokumentace nijak striktne nedrzi), ale i to sluvko "open" je dost sporne.

Ratiafak // aura:93

Re: no nevím

celé vlákno

Největší sranda je, že ani M$ neví jak má xml vypadat. Takže norma-nenorma kompatibilita prostě nejde. Problémy se daly vyřešit dávno, když už bylo roky na světě odf.
A stejně jde pouze o zvyk. Co se týče používání M$Office, tak v té horní liště nikdy nic nemohu najít. Panel nahoře je sám o sobě nesmysl. Na text se používá papír na výšku a dnešní monitory jsou širokoúhlé. Po stranách dokumentu je tedy dost místa, ale na výšku je o místo nouze.
Na LibreOffice je sice pár detailů, které mě dovedou vytočit, ale jsem rád, že Libre je multiplatformí a kromě "naskok" u cizího počítače nemusím M$Office používat.

m0sca
m0sca (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
4. 1. 2012 12:59 Nový

Ribbon

celé vlákno

No pokud zpracováváte dokument a potřebujete k tomu nějaké podklady (jiný dokument, tabulku, internetový prohlížeč) tak je to naopak k nezaplacení protože se vedle sebe krásně vejdou.

Karel
Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---
4. 1. 2012 13:33 Nový

Re: Ribbon

celé vlákno

Přesně tak. Bohužel se ale spíše setkávám s tím, že i na Full HD 24" monitoru lidé nastaví zvětšení na 300 procent a okno maximalizují. Písmena jak v Honzíkově cestě, ale zároveň pláčou, že musí pořád scrollovat. Jediné kde argument o "nesmyslu mít menu nahoře" uznávám jsou přenosná zařízení s malou obrazovkou.

Pavel 'TIGER' Růžička
Pavel 'TIGER' Růžička (neregistrovaný) ---.adsl.dial-up.cz
4. 1. 2012 16:49 Nový

Re: Ribbon

celé vlákno

Naprogramovat to na jeden click a může se menu prohazovat ze strany nahoru a zpět. Jenom chtít.

MKzB
MKzB (neregistrovaný) ---.48.broadband6.iol.cz
15. 1. 2012 20:35 Nový

Re: Ribbon

celé vlákno

Řešením je otočit širokoúhlý monitor na výšku.

PPK
PPK (neregistrovaný) ---.prg-01.cz.sixxs.net
4. 1. 2012 0:55 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

S kompatibilitou dela bordel jen microsoft. V dobe kdyz uz ty byl mezinarodni standard pro dokumenty opendocument se microsft jako standard pokusil protlacit jeho Open XML. Bohuzel v te podobe v jake ho pouzivaji microsoft office se to nepodarilo. Nakonec to po upravach jako standard proslo, ale microsoft se nenamahal to v ms office podle toho standardu upravit.

Libor Šedivý aura:56
4. 1. 2012 2:07 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

No, vzhledem k tomu, že se pohybuji v oblasti web developmentu, na klasické kancelářské balíky už moc nevěřím. Podle mě mají budoucnost multiplatformní online kancelářské balíky. Už přes dva roky k podnikání a spolupráci s kolegy používám Google Docs. Zvýšila se tím i efektivita naší práce.

muf
muf (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
4. 1. 2012 8:24 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Na to vám kašlu.
Své dokumenty chci mít u sebe a ne je poskytovat nějakým vykukům přes polofunkční online aplikaci.

Libor Šedivý aura:56
4. 1. 2012 10:13 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Tyto kostnaté názory opravdu nechápu. Neumím si představit, že bych dokumenty měl někde na staromódním PCčku. Takto k nim mám přístup já, kolegové a především odkudkoliv. Máme to v pěkném rozhraní a slouží to k tomu, k čemu má - sdílení a rychlé úpravy pracovních informací. Když se text kapku rozhodí, fakt to nikomu nevadí. Mít stovky tabulek v pracovním dokumentu je IHMO nesmysl - proč to nemít ve více souborech?

Pokud to s tvorbou profi dokumentů myslíte vážně, nepoužívejte MS Office, existují, jak zde bylo řečeno, mnohem profesiolnější nástroje jako latex apod. Jinak zákazníkům posílám PDF, které se zobrazí dobře všude. Jednoduché, tečka. Nepotřebují upravovat mé dokumenty.

Na online úložišti opravdu nic nevidím. Naopak je lepší. Máte jistotu, že když vám vyhoří počítač, o dokumenty nepřijdete, což může být pro vaše podnikání fatální záležitost.

jv
jv (neregistrovaný) 213.151.77.---
4. 1. 2012 10:45 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Chcete rict, ze je lepsi poskytnout dokumenty pro podnikani stryci Googlovi a jeho kamaradum (at uz je to kdokoliv) nez je mit na mistnim zarizeni/mistni siti?

Libor Šedivý aura:56
4. 1. 2012 10:53 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Tuto otázku jsem očekával a je na místě. Nicméně si myslím, že dokumenty jsou více v bezpečí v zabezpečeném účtu na Google než kdesi na polozabezpečeném serveru. ;) Úroveň zabezpečení většiny serverů, včetně firemních a těch úřadů vnímám jako katastrofickou. Pokud váš podnik má velmi silné šifrování, pak bych dal přednost podnikovému řešení. Mít dokumenty na osobním počítači - možná to je bezpečnější, ale notebook je podle mě velmi rizikový - pokud nepoužíváte šifrování, k dokumentům se dostane kdejaký zloděj, co vám nedejbože laptop ukradne. Já Googlu věřím, vím, že za to sklidím kritiku. Život ohrožující informace tam neukládám a nepředpokládám, že jsou zneužitelné pro internetového giganta i pro jakoukoliv konkurenci. :-)

Martin Bajer aura:44

Re: no nevím (už vím že tudy cesta nevede)

celé vlákno

Po půl roce používání bych Google Apps nikomu nedoporučil. Je to ještě horší past než produkty Microsoftu.

+ práce na sdílených tabulkách je vynikající, funkcionalita online tabulek dostačující, ale sdílení dat s velkým bratrem považuji za základní problém
+ snadná správa účtů
+ přístup odkudkoliv kde je připojení k internetu

Dále následují již jen fatální nevýhody.

- ztráta kontroly nad daty a jejich vlastnictvím, ztráta soukromí, šmírování, informační válka, ve které odevzdáváte informace svému nepříteli
- fatální ztráta kontroly nad používaným softwarem!!
- riziko fatální nedostupnosti dat ať už kvůli výpadku připojení či infrastruktury Google, anebo z právních důvodů
- špatná odezva (pomalost) především u návazných online aplikací např. CRM, datacentrum musí být geograficky blízko min. na stejném kontinentu
- chybějící funkcionalita u Gmailu: nemožnost přesunu emailů z odeslané pošty a tím ztráta přehledu nad nedořešenými emaily, nemožnost zobrazit emaily ve vláknech (pouze problematické seskupování, ploché graficky nevýrazné a nepřehledné téma
- Docs: příšerný, nepoužitelný správce souborů s funkcionalitou katastrofálně ořezanou až na kost, zásadní chyby v návrhu práv na soubory, např. nemohu smazat soubor jiného "vlastníka", který je uložen na mnou zakoupeném prostoru
- obrovská zabugovanost
- chybějící nativní podpora pro OpenDocument formát (ODF), Google používá svůj vlatní formát a dále preferuje proprietární formáty Misrosoftu
- neúplná funkcionalita v Mozilla Firefox u uploadu a chatu
- nulová podpora, zpětná vazba a nezájem cokoliv řešit ze strany Google, odosobněná, bezduchá, strašidelná mašinérie

Libor Šedivý aura:56
4. 1. 2012 13:18 Nový

Re: no nevím (už vím že tudy cesta nevede)

celé vlákno

Beru tu špatnou odezvu, nicméně já jsem se s pomalostí zatím nesetkal. Samozřejmě, že s dokumentem plným obrázků je problém. Hodně z vašich důvodů je kdyby kdyby kdyby. Osobně víc důvěřuji serveru google na druhém kontinentu než některým hostingovým firmám v tuzemsku. Vlastní server teprve plánuji, zatím postačí kvalitní VPS.

Když potřebujete složité prostředí, používejte ho. Já vám nebráním. Já několik let používal MS Office a dospěl k názoru, že k úspěšnému podnikání bohatě stačí GA a ještě jsem zvýšil efektivitu mé práce. Navíc je to za pakatel a náklady dnes musí řešit každý.

Martin Bajer aura:44

Re: no nevím (už vím že tudy cesta nevede)

celé vlákno

Připojení s avg rtt 11ms, max. 20ms a s pomalostí se u CRM potýkáme neustále, ani Gmail není zdaleka ideální v porovnání s tlustým klientem.

Jediné zmíněné "kdyby" je riziko ztráty dat. Vše ostatní je osobní zkušenost.

Za pakatel je to možná ze začátku a na první pohled.

Dot
Dot (neregistrovaný) ---.proxy.anonymox.net
5. 1. 2012 17:53 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Ono to ani neni tak o vlastnim zabezpeceni serveru (popravde asi byste se hodne divil, ale standard je vysoky), problem je tzv. "Big Brother 1984" a zdokumentovane pripady - napr.: turbiny nemeckeho vyrobce ... tedy oficialni prumyslova spionaz "government leak" a uz je vyrabeji o 106. Nemec ma smulu, vlastne takovou, ze nemuze ani konkurovat. I Google, Microsoft podleha tem nahore a ty maji pristup (zakon jim to primo umoznuje) kam chteji. Sice se o tom nemluvi jako o SOPA, nicemene nas jizni soused poskytuje zakonne prostredky svemu governmentu jak chce - zadni vratka v praxi. Nekdo tomu rika paranoia, jiny obezretnost. Nebojim se cloudu, osobne platim si 10GB na zalohovani podstatneho a data si ukladam v TC kontejnerech. Ovsem v korporatni sfere se vynakladaji astronomicke prostredky pro DLP (konkretne pouzivame ent. reseni od Symantec) a neco takoveho, ze by interni dokument bloudil nekde mimo lokalni cloud neexistuje. Jasne, u nas mame i jinak nastavene zakony, ale sverovat neco 3rd party je nebezpecne.

Sid
Sid (neregistrovaný) ---.chello.sk
4. 1. 2012 11:00 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

to je zase vyplod - este som v reale nevidel firmu ktora naozaj musi online zdielat dokumenty tak aby ked si na zachode zmyslite, ze zmenite font tak to urobite. Takisto sucasna praca na tom istom subore je skor idea ludi co si nevedia organizovat pracu ako nejaka uzasnost. Ale ok neberiem vam vasu ideu akurat nevidim dovod preco si myslite, ze je ta nauzasnejsia.

Libor Šedivý aura:56
4. 1. 2012 11:07 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Nikdo vás nenutí. My máme jednoduše jinou filozofii, která prostě funguje. Já se osobně nikdy nebudu řídit výhradně nějakým mainstreamem, připadal bych si jak za totality. Použiji jen to zajímavé, do budoucna efektivní řešení. A nemluvil jsem o WC, ale o cestě vlakem, kde se dá pohodlně pracovat (pokud nejedete zrovna lokálkou, že). 3 hodiny cesty vlakem by mi opravdu přišly silně neefektivní, když mám mraky práce, tak proč nevyužít chvíle strávené v kupé? ;) Jinak o úpravy fontu opravdu nejde. ;)

Nechápu, proč si vyvozujete, že někdo, kdo používá Google Docs, neumí organizovat čas. To mi prosím vysvětlete. Asi nemáte tolik práce, abyste takový potenciál využil.

Sid
Sid (neregistrovaný) ---.chello.sk
4. 1. 2012 11:33 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Mne nejde o to ci to pouzivate a ale to, ze ked to niekto nepouziva je podla vas "skostnately". Zaujima tiez vyhoda vo firemnom prostredi kde mozem pouzit VPN a urobit to co robite vy efektivnejsie s tym, ze data mam stale tam kde potrebujem tj u seba. A nebavme sa teraz o firme kde su traja ludia a cela ich dokumentacia spociva v letaku o novej akcii.
Tiez by ma zaujimal vas scenar kde akutne potrebujete aby sucasne pracovalo viac ludi na tom istom? Viem si napr. predstavit nejaku obchodnu ponuku kde oddelene viacej ludi spolu nieco riesi ale kolko je takych pripadov z celkoveho mnozstva dokumentacie?
Vasa posledna poznamka je uplne od veci - precitaje si co vam pisem, neviem ci je to slovencinou ale zda sa mi, ze ste neporozumel tomu co som pisal. Nepisem o pouzivani Google Doc (ktore su btw fajn) ale o sucasnej praci na dokumentoch.

Libor Šedivý aura:56
4. 1. 2012 11:55 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Mě šlo o to, že často vidím, jak se lidé bojí online řešení a často argumentují bezpečností. Servery Google jsou dobře zabezpečené, narozdíl od jiných řešení, kterým lidé bez obav svěřují své nejintimnější informace (jistě víte, kam tím mířím, zabezpečení katastrofální). Zkostnatělost tu opravdu je. Já neříkám, že použití online nástrojů je vhodné pro nadnárodní firmu o 3000 zaměstnancích. Spíš využití vidím třeba do 50 zaměstnancům. Pak už je dobré uvažovat o vlastním cloudu. VPN je sice fajn, ale jak donutíte někoho, s kým chcete nárazově spolupracovat, aby si složitě vše nastavoval? Takto jen na doméně vytvořím nový účet a dotyčný může k dokumentům, které mu zpřístupním zpravidla pro čtení a vždy vidí aktuální verzi, což mi vyhovuje. A nemusí to být jen spolupracovníci. Není ani problém s publikací.

Jelikož se online nástroje neustále zdokonalují, mám dojem, že online řešení časem nahradí i ty nejpokročilejší aplikace ať se vám to líbí nebo ne. A zvítězí jednoduchost. Ne složité nastavování. Jde o efektivitu. Samozřejmě psaní kvalitních manuálů prozatím zůstává pro profi nástroje, které jsou pouze online. Ale i zde předpokládám pokrok. Je to jen právě o zkostnatělosti, protože lidé se naprosto zbytečně brání pokroku v podobě zabezpečených online řešeních. A neříkeje mi tu něco o bezpečnosti - pokud nejste odstříhnutý od internetu někde v atomovém krytu, vaše dokumenty stejně někdo může ukradnout hacknutím počítače atd.

Jinak vás zaujímá ta okamžitá spolupráce - jak jsem psal, většinou sdílím jen pro čtení, ale občas se taková situace hodí při brainstormingu. Není to masová záležitost.

A k tomu poslednímu, je možné, že jsem to špatně pochopil. Nechtěl jsem nějak vyzdvihovat současnou práci na dokumentu, to je spíš taková třešnička na dortu, nic jako killer feature.

Radim Vančo aura:43

Re: no nevím

celé vlákno

Já se jenom přidám, taky nevěřím těmto druhům online aplikací, kde se data nahrávají na cizí servery. Ale taky nepreferuji mít data pouze u sebe na pc, ale preferuji pouze vlastní řešení, vlastní servery. Vás už pustili do Googlu si prohlídnout jejich servery, jak skutečně bezpečené jsou? Konfigurace, logy atd.? Nevěřím ničemu cizímu a dbám na maximální bezpečnost, takže data na vlastních serverch, které si nastavím čistě podle sebe. O bezpečnost se dost zajímám, tak není problém si je zabezpečit. Co se týče dokumentů, tak to není sice tak pohodlné, jako u Google Docs, ale rozhodně je to bezpečené a dostanu se k nim taky z jakéhokoli počítače, Google není jediný, kdo umí udělat "bezpečné" webové rozhraní, aby se k datům šlo dostat. A na počítačích, které používám a data mám občas i tam, tak mám vždy šifrované komplet celé oddíly. Pokud mě nepustí do Googlu se na to vše osobně podívat, tak kde je důkaz, že by tam moje data byly opravdu v bezpečí?

Libor Šedivý aura:56
4. 1. 2012 22:56 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Ano, vlastní řešení je pěkné, ale pro malou firmičku příliš drahé. A mít data jen na PC, no, to jsme snad někde v 90. letech. :-) GA je podle mne dobrá alternativa (zatím) na nenáročné office použití. Neříkám, že se hodí na vše. A co se týče Google - v Googlu jsem nikdy nebyl přímo. Ale upřímně - řekněte mi, jaký zájem by měl takový gigant poškozovat své zákazníky, navíc v neanglicky mluvící zemi? Mnohem více bych se bál mít online řešení u nějakého joudy Franty tady v Čechách. A když jsme u toho, prohlíže si zdrojáky MS Office, OOO, LibreOffice či online řešení, které draze zakoupíte či vám to v lepším případě někdo nakódí (a jen doufáte, že něco možná ví o bezpečnosti)? Ne? Pak jsme na tom úplně stejně, vy se svým offline řešením, i já s tím online. Samozřejmě co se týče vyloženě interních dokumentů, tam je třeba mít se na pozoru, to nikomu neberu. Data jsou ale ohrožena kdekoliv a vy to nezměníte.

MKzB
MKzB (neregistrovaný) ---.48.broadband6.iol.cz
15. 1. 2012 20:47 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Abych svěřil data cloudu, tak by muselo být kvalitní a rychlé připojení po celé ploše ČR. Opusťte hranice města a hned budete mít problém nejen s rychlostí internetového připojení, ale i se signálem mobilního operátora, hlavně ve starobylých obcích, které jsou v údolí. Pak Vám budou data uložená někde v cloudu prd platná.

Čítač
Čítač (neregistrovaný) ---.t-mobile.cz
5. 1. 2012 17:00 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Já bych pravě vyzdvihl současnou práci více lidí na jednom dokumentu. Nezřidka se nám stává, že finišujeme např. instalační protokol nebo FS. Vždy se dostaváme do situace, že chk-in/out je težce neefektivni, věčně má dokument někdo zamčen. Pokud si napíšu praci offline, narážím na neskutečné problemy při pastování zpět do dokumentu. Vyzkoušet merge v MS produktu - tak k tomu jsem nikdy nenašel odvahu. A když vidím, jak i na Sharepointu vzniká několik kopií stejného dokumentu, chce se mi zvracet velebnosti.

Co se týká utajení dat, tak zde vidím jediný kámen úrazu. Zde by pak pro vetší firmy bylo potřeba vlastního cloudu a koupě.

Jinak plně souhlasím s vašim príspěvkem.

Petr
Petr (neregistrovaný) ---.55.broadband12.iol.cz
4. 1. 2012 11:52 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Je vidět, že se nepohybujete v prostředí std. firem. U nás nikdo nepotřebuje spolupracovat na dokumentu s někým s druhé strany zeměkoule, různé kalkulace se nesmí dostat mimo firmu, není žádoucí závislost na internetovém připojení atd. Já pro osobní účely Google Docs používám a vyhovuje, ale v naší firmě si to neumím představit a není důvod nahrazovat klasický kancelářský balík.

Libor Šedivý aura:56
4. 1. 2012 13:13 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Nepohybuji, ani nechci. Jen jim dělám webové prezentace a aplikace. To mi stačí. Někde působím jako externista, někde jako dodavatel. Často musím pracovat v terénu a na různých nezávislých zařízeních, někdy i přímo u zákazníka na jeho počítači. V tomto je Google Docs nepřekonatelný. Nemohu zákazníkovi na jeho PC instalovat VPN, jistě by nebyl rád.

Moc se všichni chytáte za tu společnou editaci, jak jsem psal, nejde o žádnou killer feature. Spíš jde o sdílení, které je třeba, pokud se s kolegy každý den nevidíte a pracujete v terénu, jste v kontaktu s lidmi, děláte jim řešení na míru. Větší firmy jsou zkostnatělé a často přehlížejí jiné efektivní způsoby spolupráce.

Neříkám, že GD je řešení pro každého, ale přinejmenším je to dobrý produkt. Google nemá potřebu ničí data zneužívat. Nevidím důvod. Byl by proti sobě a proti svým zákazníkům, z čehož má peníze.

quax
quax (neregistrovaný) ---.onconnex.com
4. 1. 2012 22:29 Nový

nebezpečnost přístupu Google Docs

celé vlákno

Jestli na Google Docs lezete z PC zákazníka, pak dotyčný zákazník (eventuálně viry, které tam má instalované) může klidně odchytit jméno a heslo a dělat s Vašim účtem co chce.

Fascinuje mě, jak chválíte bezpečnost serverů Google, přitom to na ní vůbec nezávisí! Jakýkoli virus na jakémkoli PC, kam zadáte to heslo, vám může to heslo zaznamenat a dokumenty ukradnout.

Jakou máte záruku, že to PC zákazníka není zavirované? Vůbec žádnou.

quax
quax (neregistrovaný) ---.is.a.tor.exit.server.torland.me
4. 1. 2012 22:46 Nový

Re: nebezpečnost přístupu Google Docs

celé vlákno

BTW. existuje úplně jednoduchá metoda jak Vám kdokoli může dokumenty z Google Docs ukradnout nebo zničit: dotyčný si nainstaluje keylogger, pak Vás zavolá a nechá si udělat nějakou zakázku, vy přijdete, do jeho PC zadáte jméno a heslo na Google Docs, keylogger jméno a heslo zaznamená a dotyčný Vám může všechny dokumenty přečíst, modifikovat, vymazat nebo prodat konkurenci. Na bezpečnosti Google to opravdu nezávisí.

Váš účet na Google Docs je tak dobře zabezpečený, jak jsou zabezpečené počítače, ze kterých se tam hlásíte.

Libor Šedivý aura:56
4. 1. 2012 23:06 Nový

Re: nebezpečnost přístupu Google Docs

celé vlákno

Ale to si snad ze mě děláte legraci. Toto samozřejmě vím, to snad neví jen amatér Franda Jouda. Mimochodem, ten keylogger tam může být i bez přičinění zákazníka.

Ale pozor, servery je též nutně dobře zabezpečit kvůli hackerům a dalším zviřátkům. ;) Nicméně tito lidé bezpečnost spíše zlepšují, protože často tak upozorní na díry v systémech a díky nim jsou zaceleny.

Libor Šedivý aura:56
4. 1. 2012 23:02 Nový

Re: nebezpečnost přístupu Google Docs

celé vlákno

Ano, přesně tyto názory jsem očekával a vždy budu očekávat. Ano, děkuji, že mě varujete. Je to dobře. Každý je sám strůjce osudu svého.

Opravdu si myslíte, že bych přistupoval k vyloženě interním dokumentům přímo od zákazníka? To ne, jen na různé pomocné dokumenty. Ještě dodám, že pokud jsem se k tomuto uchýlil, vždy to bylo na Linuxu a párkrát přímo z LiveCD s Linuxem, takže tam je ta bezpečnost mnohem vyšší. A ano, mám i zákazníky s Windows, tam se tomu raději vyhýbám. Tento os nemám moc v lásce. ;)

Pokud si myslíte, že jsem na bezpečnost takový amatér, vaše volba.

Mike
Mike (neregistrovaný) ---.miracle.cz
5. 1. 2012 8:16 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

A taky máte jistotu, že až to Goolu spadne, Vaše firma nebude provozuschopná. Stejně tak pokud nějaký blbec překopne kabel a budete bez netu nebo se stane cokoliv jiného.

A pokud Vám vyhoří počítač, tak od toho jsou zálohy.

Vůbec nechápu, jak může firma svěřit své interní dokumenty někomu jinému. Jak snadná je cesta k jejich zneužití...

x
x (neregistrovaný) ---.tpfree.net
10. 1. 2012 0:57 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Tyhle naivisty miluju, dneska plati, ze 99% ceny jakekoli firmy jsou jeji data. Davat data kamkoli mimo vlastni kontrolu muze leda silenec, ktereho je treba obratem zavrit do blazince => doporucuji navstevu Dr. Chocholouska, jste ocekavan.

mildaevilda
mildaevilda (neregistrovaný) ---.tecomat.cz
4. 1. 2012 8:58 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

To je pěkné na krátké dokumenty bez nároků na složitější formátování. Napsat v tom 100 stránkový manuál plný tabulek a obrázků na to to věru není.

bobek
bobek (neregistrovaný) 193.239.0.---
4. 1. 2012 9:12 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

hmm, tak na to je LaTeX ... predstava, ze dokumentaci k nasim produktum delame v jakemkoli Office je strasna. Uz jenom kvuli nemoznosti delat poradny version control apod.

VViki
VViki (neregistrovaný) ---.bsc-ideas.com
4. 1. 2012 13:04 Nový

Nesmysl

celé vlákno

Nezlobte se, ale LaTeX je program určený pro sazbu, rozhodně nikoliv pro tvorbu elektronické dokumentace.

Ano, pokud je Vaším primárním cílem vytvořit tištěnou dokumentaci s vysokou typografickou hodnotou/kvalitou, pak má smysl použít LaTeX. V jakémkoliv jiném případě je to nesmysl.

Xjmeno363
Xjmeno363 (neregistrovaný) ---.upce.cz
4. 1. 2012 14:04 Nový

Re: Nesmysl

celé vlákno

až se přestaneš flákat ve škole a začneš makat v nějakém office prostředí, tak tě s latexem pošlou všichni do pr...

Pavel Šimerda aura:64
5. 1. 2012 0:20 Nový

Re: Nesmysl

celé vlákno

Hmm, živnost od roku 2008, zatím si nikdo na PDFka vyrobená latexem nestěžoval (a vím, že nejsou úplně dokonalá).

Libor Šedivý aura:56
4. 1. 2012 10:18 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

100 stránkový manuál psát v MS Office je nesmysl. :-) Pokud to myslíte vážně, existují na to profesionálnější nástroje, které vám vytvoří kvalitní tiskové podklady. Na to už online řešení je kapku efektivní (i když při troše úsilí by to podle mě šlo).

mildaevilda
mildaevilda (neregistrovaný) ---.tecomat.cz
4. 1. 2012 10:32 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

možná je to nesmysl, ale funguje to, s profesionálním nástrojem musí pracovat profesionál, MS/Open Office zvládne každý, výstupy do PDF nebo podklady pro helpy z toho dostanu jedna dvě a víc nepotřebuji ;-)

Libor Šedivý aura:56
4. 1. 2012 10:36 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Také podle toho vypadá úroveň manuálů - naprostá katastrofa. Profi dokumenty měl tvouřit *pouze* profík. Na ty nesmysly přikládané k dnešním zařízením nejsem zvědav. Stejně 90 % funkčnosti odhadnu i bez špatně napsaného manuálu...

mildaevilda
mildaevilda (neregistrovaný) ---.tecomat.cz
4. 1. 2012 10:47 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

To je opravdu krásná teorie, která v praxi naráží na tři problémy, kde profíka sehnat, z čeho ho zaplatit a jak k němu efektivně dostávat data od vývojářů.

Libor Šedivý aura:56
4. 1. 2012 12:22 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Kde sehnat - často v komunitě, nejlépe zapáleného uživatele (v oblasti telefonů to třeba není problém).

Z čeho zaplatit - nezlobte se, ale 20 - 30 tisíc 1 zaměstnanci měsíčně při prodeji desítek kusů přístrojů to není problém - jistě neprodáváte za dumpingovou cenu jen pár kousků (takové podnikání se nevyplatí).

S efektivností vývojářů to může být problém. Mají své práce dost. Ale je na vedení, aby si s tím umělo poradit, jinak na svých postech nemá co dělat.

Petr
Petr (neregistrovaný) ---.55.broadband12.iol.cz
4. 1. 2012 11:39 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Kvalita manuálu je daná především obsahem, kdy dají většinou už špatně napsaný originál k překladu někomu, kdo vůbec neví, co překládá a daný přístroj nikdy fyzicky neviděl. Nějaká vdova nebo jiný "šílený" DTP prohřešek je asi to poslední, co lidi při čtení manuálů trápí.

Libor Šedivý aura:56
4. 1. 2012 12:23 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Přesně tak, mě zajímá kvalitní obsah, zpracování také, ale až na druhém místě. Myslel jsem především obsahovou kvalitu.

w4rr10r
w4rr10r (neregistrovaný) 213.192.25.---
7. 1. 2012 18:23 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Ano, na to je LaTeX, DocBook atp.

Za poslední rok jsem jednou pustil *Office a pak jsem je zase rychle zavřel. Neintuitivní pomalý moloch s pofidérní funkcionalitou i stabilitou.

Co používám? Prostý text (Markdown) + nějaký verzovací systém nebo wiki pro sdílení/zálohování. Možnosti exportu do různých formátů jsou obrovské (validní (X)HTML, jednoduché* prezentace, LaTeX, DocBook, i to ODF atp.), pohodlnost editace (třeba ve Vimu) fantastická.

* KISS

SB
SB (neregistrovaný) ---.bnsoft.cz
4. 1. 2012 9:12 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Tak to rozhodně není možno použít jako univerzální řešení.

Libor Šedivý aura:56
4. 1. 2012 10:20 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Jistě že ne, ale na většinu potřeb to stačí, navíc ta přenositelnost je pro nás klíčová. K dokumentům pohodlně přistupuji z Linuxu, z Windows, Solarisu, apod., úpravy kolegy vidím okamžitě, i on ty mé, můžeme je upravovat i přes mobilní telefon, když je třeba. Tomu já říkám efektivita. Ne něco ve stylu - Franto, já zrovna jedu vlakem, na ten důležitej dokument musíš počkat, až přijedu do ostravy, ty úpravy jsem nestihl. ;)

Petr
Petr (neregistrovaný) ---.55.broadband12.iol.cz
4. 1. 2012 11:43 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

VPN do firmy je novinka, k tomu dokumentu se určitě bez Google Docs dostat nedá, to je jasné.

Libor Šedivý aura:56
4. 1. 2012 12:25 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Předpokládám, že jde o ironii. Vážně tohle totiž nemůžete myslet.

Váš zkostnatělý názor respektuji.

icu
icu (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 1. 2012 0:54 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

No, vlak (nejen) do Ostravy není zrovna optimální příklad - vzhledem k "pokrytí" našich koridorů ten přístup do cloudů není zrovna optimální (a je jedno, kterou síť chcete využít).

To je už možná lepší letadlo - tam člověk počítá s tím, že bude off-line (letadel s připojením zas tolik není)...

mat
mat (neregistrovaný) 89.111.73.---
4. 1. 2012 16:43 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

to je sice fajn, ale pokud potřebuji udělat kvalitní práci Google Docs ani žádná jiná alternativa mi to nenahradí. Copak to umí kontingenční tabulku? kvalitní grafy? Číslování nadpisů, linky na jiná místa apod?

Google docs používám také ale pouze na sdílení primitivních dokumentů (seznamy, jednoduché texty apod ...)

Libor Šedivý aura:56
4. 1. 2012 22:50 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Záleží, k čemu si myslíte, že Google Doces jsou primárně určeny. Rozhodně ne na tvorbu profi dokumentace. Já tu ale mluvím o efektivním a levném řešení pro menší a střední firmy, které vždy nutně nepotřebují všechny vlastnosti kancelářského balíku. Z osobní zkušenosti vím, že pokud se ve všem hledají složitosti, efektivita projektu jde do háje. Nejlepší je to nejjednodušší řešení. Dnešní firmy jsou slepé a hlavně že zakoupený produkt umí vše, ač to vůbec nevyužijí.

Tím jsem chtěl říci, že mám mnohem raději přehledně strukturovaný text a je mi fuk, jestli je odrážka trochu víc posunutá. Předně jde o informaci, ne o vzhled. O ten jde jinde a tam Google Docs zatím nestačí. Víte, ale upřímně - za pár let si toto téma zopákneme a uvidíte, že pojede online úplně vše. Je to pro vás asi bolestná představa, ale tomuto se nevyhnete.

SB
SB (neregistrovaný) ---.bnsoft.cz
4. 1. 2012 9:12 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Myslím, že je tu většině jasné, že když by OO používal „standard“ OpenXML, tak stejně nebude nikdy kompatibilní s MS Office. Známe minulost, proč by tomu teď mělo být jinak? Je třeba uvědomit si, že MS potřebuje rozmrdanost implementace jejich „standardu“ jako konkurenční výhodu.

asdf
asdf (neregistrovaný) ---.imv.liu.se
4. 1. 2012 15:47 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Presne tak. Jestli nekdy bude dosazeno dobre kompatibility MS-Office se zbytkem sveta, tak to bude ve chvili, kdy MS-Office prestane byt dojnou kravou Microsoftu. Zatim ta aplikace dojnou kravou je, a proto tam Microsoft zanasi a bude zanaset nekompatibility. A je uplne jedno, kolik bude mit osvedceni od standardizacnich komisi. V minulosti mela snaha o standardizaci formatu kancelarskych dokumentu podporu firem jako treba Sun, Novell, ... Ty firmy jsou ted v propadlisti dejin. Clovek nemusi byt jasnovidec, aby pochopil, ze to ted pujde jeste pomaleji nez driv, a ze se zadne zazraky dit nebudou.

Oxymoron
Oxymoron (neregistrovaný) ---.fsid.cvut.cz
4. 1. 2012 9:50 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Přestože matematicky je nesmysl, aby se nekomerční produkty vyvíjely a fungovaly dobře, ony se vyxvíjejí a fungují dobře.
MS vs. OOo je spíš o tom, kde se člověk navykne hledat ty které věci, které potřebuje. Když používám Word, tak se třeba divím, proč v kontextové nabídce není třeba nastavení horního nebo dolního indexu. Export do PDF bez nutnosti doinstalovávat plugin také není k zahození. A jsou i některé další věci, které se v OOo udělají snadno, zatímco v MS Off. je to problematické. Acpoň co se Wordu a Writeru týká, Calc za Excelem i podle mého názoru zaostává, naopak Draw je podle mě mnohem lepší, než kreslení ve Wordu.

Je sice hezké napsat, že jste se vždy vrátil k MS Off., ale bez napsání důvodů je to celkem k ničemu.

Vlado
Vlado (neregistrovaný) ---.extel.sk
4. 1. 2012 10:12 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Na format xml od microsoftu? Ved s nim ma problemy aj ms office. Rozdielne ho interpretuje office 2003 aj office 2010. Samotny ms v tom nema jasno.

em
em (neregistrovaný) ---.vslesy.cz
6. 1. 2012 23:20 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Kdysi jsem se na XML formát MS díval. XML obal okolo binárně uloženého docu.

x
x (neregistrovaný) ---.tpfree.net
10. 1. 2012 0:56 Nový

Re: no nevím

celé vlákno

Aaaa, pak je odpornik? Odkdy he M$ format otevtreny a zdokumentovany? Vzdyt onu "normovanou" verzi nikdy zadny M$ produkt neimplementoval a ruzne verze z ruznych produktu M$ jsou vzajemne nekompatabilni ... ano, mluvim presne o tom slavnem XML formatu, ktery totiz zas tak moc XML neni a kdyz se to M$ hodi, flakne do nej binarni blob.

Ondra.kl
Ondra.kl (neregistrovaný) ---.vamoz.cz
4. 1. 2012 7:41 Nový

číslování stránek

Mohu se autora zeptat, co se mu zdá nedodělané na číslování stránek?

kašlunaně
kašlunaně (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
4. 1. 2012 8:58 Nový

Jedině sloučit, tohle je leda bordel, a pro vývojáře nepoužitelnej

Neboli, už roky používám OpenOffice.org 3.2.1, a zatím na tom nehodlám nic měnit. Používám spoustu maker, a nejsem zvědavej na to, aby mi po migraci na nový OpenOffice.org nebo LibreOffice při zaříznutí jednoho nebo druhýho pak přestaly fungovat (kdybych ty makra v čase rozšiřoval právě pro ten kterej balík).

A.S.Pergill
A.S.Pergill (neregistrovaný) ---.med.muni.cz
4. 1. 2012 9:52 Nový

Editor rovnic

celé vlákno

existuje pouze jediný kvalitní, a tím je TeX (a jeho odvozeniny). Není problém tu rovnici nadefinovat pro TeX (LaTeX), nechat vygenerovat ps nebo pdf a vložit (po ořezu) do office jako obrázek.

fri
fri (neregistrovaný) ---.23.broadband16.iol.cz
4. 1. 2012 12:06 Nový

Re: Editor rovnic - KLatexFormula

celé vlákno

Specializuje se na to např. KLatexFormula.

A.S. Pergill
A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.med.muni.cz
4. 1. 2012 10:07 Nový

docx versus odt

Faktem je, že pokud dostanu nějaký dokument v docx, tak ho ihned konvertuji na open document (protože s tím mám asociované otevírání v prohlížeči). A faktem je, že open dokument je zpravidla co do velikosti 20 - 30 procent docx (takže ukládat na disku docx je jen plýtvání místem).

Jistěže, ekvivalentní pdf vygenerované LaTeXem je ještě menší a zdrojový kód k němu je zase menší, skoro o řád (pokud tam není moc obrázků).

Janek
Janek (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
4. 1. 2012 10:16 Nový

Nejlepší bude, když zůstanou obě větve

OO nahradí 'zastaralé ovládání' ribbonem a LO půjde dál směrem kterým vyrazil ... a který mi vyhovuje

pedro
pedro (neregistrovaný) 193.179.210.---
4. 1. 2012 10:48 Nový

Divné informace

Tak co já vím ze zahraničních serverů, Openoffice je tzv. v inkubátoru a není vůbec jasné, zda se z něj někdy dostane...

Milan Stoklasa
Milan Stoklasa (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
4. 1. 2012 11:37 Nový

MS office je šmejd a OpenOffice ho jen kopíruje

celé vlákno

Je vidět, že kancelářský software už pár let přešlapuje na místě. Microsoft jen mění toolbary a neřeší zásadní problémy. OpenOffice je jen kopíruje.

Dejte si například dvě tabulky do sebe a pak zkuste různě klikat a přesouvat. Poslední MS Office 2010 se takhle krásně rozpadne: http://i42.tinypic.com/2qajpdu.jpg

OpenOffice na tom není o moc lépe. Corel Word Perfect taky ne.

Problém totiž je, že nápady došly, vize žádná není, stále se jen kopírují nesmyslné způsoby ovládání. Stačil by jeden vizionář a z konkurence by zůstal jen mastný flek. Úspěch Google Chrome by šel zopakovat!

P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
4. 1. 2012 12:17 Nový

Re: MS office je šmejd a OpenOffice ho jen kopíruje

celé vlákno

Souhlasim. Vsech techto kancelarskych aplikaci se desim. Ono totiz na cca 90% informaci v nich vytvarenych staci plain text.

alfonz
alfonz (neregistrovaný) ---.mendelu.cz
4. 1. 2012 12:44 Nový

Re: Spojí se opět OpenOffice.org s LibreOffice?

Jen doufám, že tyhle změny nebudou mít opět za následek nefungování maker.... Nejdříve to začalo s tím, že se přehodili některé klávesy v viz DEL a BACKSPACE. Pak nám místo dialogu najít nahradit udělali 2 kdy jeden jen hledá (špatně) a druhý hledá a nahrazuje.... a tak bych mohl dál pokračovat, jako třeba aktivování nebezpečných funkcí a já nevím co se ještě v libre office podařilo změnit.

Nechápu proč se soustředí na změny funkčních věcí, když by se spíše mohli snažit zlepšit práci s objekty atd...

Ale i přesto věřím, že se jim podaří to zlepšit.

phooose
phooose (neregistrovaný) 69.196.244.---
4. 1. 2012 13:52 Nový

ooofice

celé vlákno

Jenom ať udělají ještě aspoň minimálně deset různých odnoží. Aspoň se dosáhne takové roztříštěnosti, že to nebude používat už vůbec nikdo. Stejně jako linux.

hrrr
hrrr (neregistrovaný) ---.emea.ibm.com
4. 1. 2012 15:02 Nový

Re: ooofice

celé vlákno

Ono tych odnozi je pomerne dost uz teraz. Nielen vyssie spominane, ale aj napriklad Lotus Symphony od IBM ktory z ooo vychadza ale radikalne prerobili GUI (cize je viac user friendly), zdokonalili otvaranie cudzich formatov, prirobili par funkcii (embeded documents), excelovske VB makra... a pritom stale zadarmo.
No a tito chlapci sa asi spatky joinovat k ooo nebudu.

espinosa_cz . aura:80

Re: ooofice

celé vlákno

IBM staví na OOo, respetivě na Apache Office, nikoliv LibreOffice! IBM se s buřiči nepaktuje :)

Navíc, LS není "fork" projektu ale nadstavba. O žádné štěpění nejde ani v náznaku.

Podporu pro VB makra měla už OOo před mnoha lety, poděkujte hlavně SUNu a lidem z go-oo.

Ne chlapci z IBM se joinovat zpátky k OOo se nebudou, oni se od ni totiž nikdy neodešli ;)

IBM přeposlala změny zpět do OOo, ale protože staví na zastaralých verzích

Mimochodem, celý vývoj LS se přesunul do Číny, stejně jako Thinkpadů, ale LS zatím neprodali.

espinosa_cz . aura:80

Re: ooofice

celé vlákno

Oprava:
IBM přeposlala změny zpět do OOo, ale protože staví na zastaralých verzích velký přínos to nebyl.

P.S.
Nemohla by vážená redakce serveru něco udělat s tím přip*t*mělým anti-spam filtrem?
Třeba naznačit jaké slovo bylo shledáno závadným? Někdy mám dojem, že ten spam-filter je přecitlivělý na jakýkoliv anglický výraz.

espinosa_cz . aura:80

LibreOffice, za kterým stojí bohatý Google - leda jako ZBOŽNÉ PŘÁNÍ

celé vlákno

LibreOffice, za kterým stojí bohatý Google???

Ale pane autore, kde jste tenhle hlod sebral?

Nepleťte si prosím zbožná přání komunity a realitu.

Za LibreOffice stojí hlavně a především Novell.

Za LibreOffice stojí hlavně a především Novell, stejně jako stál za go-oo.
Je to Novell, cca 10 lidí, včetně projektového lídra a hlavního propagátora - Michalela Meekse, pak dlouho nic pak po jednom RedHat a Canonical. Možná ještě uznám Debian. A to je tak vše. Zbytek jsou nepravidelné drobty. Google? O ničem nevím. Poskytněte prosím důkazy pro svá tvrzení.

A Novell jste ani nemínil! Styďte se. Vážně. Ono i v OSS platí, tomu kredit kdo si ho zaslouží. Když on není Novell tak populární jako Google co? Navíc nyní vlastněná záhadným Attachemate. Prostě to chápu autorské selhání na vaší straně.

Jako drobné plus, na vaši obranu, bych alespoň uvedl, že jste alespoň neprotlačil Canonical/Ubuntu do popředí. I když i ten má nyní větší zásluhy než Google. Platí alespoň jednoho vývojáře. Kolik platí Google?

Čím konkrétně přispěl Google?
Kromě tiskových prohlášení, co nic nestojí?
Kromě toho, že jednou ročně zasponzoruje pár jednorázových projektů studentům?
To ho taky moc nestojí, což lze chápat jako lacinou reklamu, Je PR a je to levnější než vylepovat plakáty na Chrome.

Že Google zasponzoroval převodník na svůj proprietární kancelářský formát?
Fajn, to Microsoft taky, pro MSO samozřejmě a mimochodem, docela kvalitní. Budete pak tvrdit, že MS je sponzorem LO? Asi ne co.

Jen tak pro představu, do Mozilly lil Google ročně desítky milionů dolarů. Za to už si pořídíte pár desítek kvalitních vývojářů, něco takového by LO potřebovala přímo zoufale.

Wikipedia: "In 2008, both Mozilla organizations had a combined revenue of US$78.6 million, with 91% coming from Google".

Jenže ze spolupráce s Mozillou koukali alespoň nějaké $$$, ale co s LO? Je to pro něj primárně konkurence, na velký rozvoj nemá zájem, dokumenty máte mít v cloudu a basta.

Prosím opravte článek a alespoň zmiňte Novell. Děkuji.

espinosa_cz . aura:80

Re: LibreOffice, za kterým stojí bohatý Google - leda jako ZBOŽNÉ PŘÁNÍ

celé vlákno

Jen tak pro představu. Projekty na GSOC 2011:
http://www.google-melange.com/gsoc/org/google/gsoc2011/libreoffice
6 projektů, 6 mentorů:
Kohei Yoshida - Novell
Fridrich Strba (Fridrich Štrba) - Novell
Thorsten Behrens - Novell
Michael Meeks - Novell
Bjoern Michaelsen (nebo taky Björn Michaelsen) - Canonical (tak přeci jen ;)
Cédric Bosdonnat - Novell
Jan Holesovsky (Jan Holešovský) - Novell

Na LibreOffice, za Novell samozřejmě, docela hodně Čechů - Petr Mládek, Fridrich Štrba, Jan Holešovský (alias Kendy, má stále stránky na MFF, mimo jiné, je to autor první integrace OOo a KDE, tehdy KDE3). Aby ne, když tu má Novell vývojové pracoviště. Taky by nemalá role Čechů v LO mohla občas zmínit.

P.S.
Thorsten Behrens - taky se vám tak vybavuje panák Berenzena při pohledu na jeho jméno? ;)

qbe
qbe (neregistrovaný) ---.ias.bredband.telia.com
4. 1. 2012 23:58 Nový

Re: LibreOffice, za kterým stojí bohatý Google - leda jako ZBOŽNÉ PŘÁNÍ

celé vlákno

Driv Novell konkuroval Microsoftu: koupil SUSE, podporoval OpenOffice, ... Po zakoupeni Novellu firmou Attachmate se SUSE divize osamostatnila a kamaradstvi mezi Novellem a Microsoftem se utuzilo. Za takovych podminek je nepravdepodobne, ze by Novell v budoucnu sponzoroval konkurencni produkt k MS-Office. Zatim to ze setrvacnosti jeste bezi, ale casem se to urcite zmeni.

espinosa_cz . aura:80

Re: LibreOffice, za kterým stojí bohatý Google - leda jako ZBOŽNÉ PŘÁNÍ

celé vlákno

Novell/Attachemate samozřejmě může hodit LO za hlavu, stejně jako Mono nedávno, stejně jako Oracle s OOo. A věnovat se výdělečnějším aktivitám. Jenže on jich Novell zase tak moc nemá.

Jsem spíš optimista. Suse údajně vydělává, asi ne moc ale něco přece, a Suse bez kancelářského balíku si na (enterprise) desktopu neškrtne. Novell LO potřebuje. Leda, že by se přestalo Suse prodávat, nebo prodělávalo, nebo by chtěl Novel Suse změnit na (čistě) serverový produkt, jako to víceméně udělal RedHat. Ale tady kraluje tuhá konkurence a hlavně RedHat (respektive CentOS). Novell měl kdysi (okolo 2004) i zálusk na lukrativní oblast Java, koupil například Silvestrem, kdysi úspěšný aplikační server, měl zajímavá řešení pro XML processing, vše na Javě, ale i tady mu vítr opět RedHat s JBossem, Hibernate a spol. Novellu asi nezbude než zatnout zuby a platit vývoj LO a dalších částí linuxového desktopu :)

Fridrich Strba
Fridrich Strba (neregistrovaný) ---.199-178.cust.bluewin.ch
9. 1. 2012 12:01 Nový

Re: LibreOffice, za kterým stojí bohatý Google - leda jako ZBOŽNÉ PŘÁNÍ

celé vlákno

No tak toto nie!!!
Fridrich Strba je alebo Slovak alebo Svajciar, ale Cechom nikdy nebol. A tiez nie Madarom ani Ukraincom alebo Poliakom :)

x
x (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
4. 1. 2012 19:38 Nový

Neco k manualum

No jak tady nekteri resi v cem delat manualy, tak by bylo dobre se podivat i na samotnou situaci s man strankama v Unix-like systemech. Jednoduse a kratce - katastrofa (na Linuxu jsou v tomhle vyvojari extremni flakaci a pozadu). Nastesti v BSD maji rozum a tak se tam prosazuje http://manpages.bsd.lv/ . Treba to pronikne i do dalsich koncim jako tmux(1) pomalu a jiste pronika i tam, kde screen(1) byl dlouhou dobu kral.

Boo
Boo (neregistrovaný) ---.antik.sk
4. 1. 2012 19:59 Nový

Resistance is futile

celé vlákno

Open/LibreOfficu odzvonilo nekdy od MS Office 2007. Jednoznacne modernejsi, funkcne vybavenejsi a hlavne levnejsi nez to byvavalo - na to Open Opice dodnes nedokazala poradne odpovedet a vypada (a funguje) porad jak Office 95. Online mrakove Office jsou v plenkach a profesionalnejsi veci v nich neudelate a sifrovat to taky nemuzete. Latex ma nainstalovano tak 0,001% pocitacu v republice takze na nejakou vymenu dokumentu zapomente. Vyhodou MS Office je proste to ze jsou na kazdem windowsu a tam kde maji Open Office tu hruzu stejne vyhodi do tydne v lepsim pripade a v horsim do 7 dnu :)

Ondra.kl
Ondra.kl (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
4. 1. 2012 21:48 Nový

Re: Resistance is futile

celé vlákno

"Open/LibreOfficu odzvonilo nekdy od MS Office 2007." ... tak to se pletete, neboť před vámi tu byli takoví co říkali že OOo odzvonilo s uvedením MSO XP / 2003 ... a ona se mrška neustále vyvýjí a stále více používá.

vandrovnik
vandrovnik (neregistrovaný) ---.zas-me.cz
5. 1. 2012 7:56 Nový

Re: Resistance is futile

celé vlákno

Levnější? Pro komerční užití Standard edice +- 8000 Kč, a to byla nějaká akční sleva. Takže když těch počítačů ve firmě máte třeba jen 50, není to tak docela málo.

Boo
Boo (neregistrovaný) ---.antik.sk
6. 1. 2012 9:32 Nový

Re: Resistance is futile

celé vlákno

Bejvavalo i za 15000. Dnes to stoji polovinu a navic ten MS Office balik vydrzi 5-6 let plne podporovan. Navic kdyz date zamestnanucum pracovni notebooky "domu" (nefiguruji v majetku firmy) tak je zcela legalni tam mit domaci verzi office za 3000 kde chybi akorat tak outlook ktery stejne nepouzivame.

naozaj?
naozaj? (neregistrovaný) ---.dynamic.chello.sk
6. 1. 2012 23:54 Nový

Re: Resistance is futile

celé vlákno

Je legalne pouzivat Home ediciu na komercne ucely?

j
j (neregistrovaný) ---.tpfree.net
10. 1. 2012 1:11 Nový

Re: Resistance is futile

celé vlákno

Samozrejme neni, ale co uz, on to stejne nikdo nekontroluje ... ;D. Ja bych jen opravdu chtel videl firmu, ktera da zamestnancovi notes "per huba", protoze kdyz ho nema v majetku, tak na nej ani nemuze mit predavak. A tudiz si ani notes ani SW na nem nemuze dat do nakladu. .... zajimavy zpusob optimalizace dani ..... hmmm, budu muset nasi auditorce vysvetlit, ze davat veci do nakladu se nevyplati ...

ufak
ufak (neregistrovaný) ---.vslesy.cz
4. 1. 2012 22:41 Nový

co mi chybí

celé vlákno

Mě v OO chybí, že neumí pořádně vložení textu ze zobrazené stránky jako MSO.

ufak
ufak (neregistrovaný) ---.vslesy.cz
4. 1. 2012 22:42 Nový

Re: co mi chybí

celé vlákno

Ještě mě napadlo, že ve Windows divně zobrazuje Times New Roman font.

brk
brk (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 1. 2012 7:25 Nový

Rychlost startu

V článku je zmíněn jako jeden z problémů OOo rychlost startu. Když mi někdy kolem roku 2000 nabíhal předchůdce dnešních OOo StarOffice cca 45s, tak jsem to jako problém viděl. Jestliže mi na současném HW bez jakýchkoliv "rychlospouštěčů" LibreOffice nabíhá cca 1s, tak mi to absolutně nevadí a už bych se spíše zaměřoval na problémy s funkcionalitou něž s výkonem.

jaromrax aura:73
5. 1. 2012 9:08 Nový

Parkinson

Přátelé, prosvištěl jsem diskuzi a je to jako podle zákonů profesora Parkinsona, čím větší blbost, tím víc fundovaných odborníků. Jak může po 20ti letech vyvolávat blbej textovej editor ještě nějaký emoce, vždyť už je to napsaný i v javaskriptu a maji to i na telefonech. To už si vezměte například tu madam Kuri...

Michal
Michal (neregistrovaný) ---.customer.poda.cz
7. 1. 2012 21:49 Nový

Libre Office

celé vlákno

Měl jsem MS Office za těžký prachy, pak odešel PC a licence byla v háji.
Teď mám OO a LO. Jsem spokojený - protože je to zadarmo.
Chyby tam jsou - Writer má problém s číslovanými nadpisy. To měl MS lépe vyřešené. Cals třeba neumí udělat v kontigenční tabulce součet, průměr a max. hodnotu z jednoho sloupce.

Roman Priesol aura:70
8. 1. 2012 17:56 Nový

Re: Libre Office

celé vlákno

Calc nema problem s cislovanymi nadpismi. Problem je len to pochopit, kedze ich definicia je ina, ako v MS Excel.

Michal
Michal (neregistrovaný) ---.customer.poda.cz
7. 1. 2012 21:53 Nový

Profesionální dokumenty

celé vlákno

Může mi někdo vysvětlit profi dokumenty? A proč by neměly jít udělat v OO nebo MS Office?
Profi návody májí především perfektní grafiku a tu nenapíšete, tu musíte namalovat. A hlavně text. Návody píšu a vím jak velký problém je napsat pochopitelný text. Sazba a tisk to už je potom to sranda.

Roman Priesol aura:70
8. 1. 2012 17:54 Nový

Re: Profesionální dokumenty

celé vlákno

Sadzba sa robi v Adobe Indesign, alebo v QuarkXpress, pre pisanie dokumentacie sa najcastejsie pouziva Adobe Framemaker (Docbook, DITA) a pre zvysok je MS Office / LO / LL.

Btw. Preco nikde nespominaju aj ine kancelarske programy? Napr WordPerfect? aj ten ludia pouzivaju a nestazuju sa.

x
x (neregistrovaný) ---.tpfree.net
10. 1. 2012 1:13 Nový

Re: Profesionální dokumenty

celé vlákno

Protoze ani jedno neumi udelat sazbu.

Daniel Hrbáč
9. 1. 2012 20:01 Nový

Ale hlavně aby to nezavřeli

Diskuse trochu odbočila a mě na tom celém trápí trochu jiná obava. Jestliže mám OOo někdy od verze SO5.2 a veškeré dokumenty v něm tak mě trochu děsí současná situace, kdy poslední verze obou produktů nikam vcelku nesměřují. Ne že by musely, ale ani jeden není zrovna bezchybný. Zatímco já testuji LO tak zbytek zůstal na poslední společné verzi OOo protože se chová při práci s textem lépe. Opravdu by se mi líbilo, kdyby to nějak dopadlo a "chytré hlavy se daly dohromady" a zase o kousek s tím pohnuly. to mám na mysli především textové tabulky, číslování odstavců a pár dalších věcí.

Myslím, že MS se musí vysloveně radovat a divím se Oraclu, že to dopustil. Samozřejmě rozumím tomu, že chtěli ořezat spoustu věcí, které nevydělávaly peníze, ale i oni mají solaris, který potřebují a chtějí. Jinými slovy, kéž by OOo v nějaké podobě zůstal a pokračoval dál. Přeci jenom se mi nechce kupovat licence MSO.

Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem
Lupa.cz: Osmý plán na stavbu rychlých sítí je nedodělek

Osmý plán na stavbu rychlých sítí je nedodělek

Podnikatel.cz: Když dobrý e-shop zabije mizerný kurýr

Když dobrý e-shop zabije mizerný kurýr

Měšec.cz: Velký jističový podfuk

Velký jističový podfuk

Podnikatel.cz: Daň z příjmů: online formulář

Daň z příjmů: online formulář

Podnikatel.cz: Podal přiznání, má přeplatek. Nevrátí mu ho

Podal přiznání, má přeplatek. Nevrátí mu ho

Podnikatel.cz: Hlasovat o EET se bude 10. února

Hlasovat o EET se bude 10. února

Vitalia.cz: Pro otrlé: 42 obrázků, které budou na cigaretách

Pro otrlé: 42 obrázků, které budou na cigaretách

Lupa.cz: Foto: Jak se skladuje zboží pro Koloniál.cz

Foto: Jak se skladuje zboží pro Koloniál.cz

Vitalia.cz: Fuck you, rakovino

Fuck you, rakovino

DigiZone.cz: Voyo přes Chromecast? Zatím omezené na PC

Voyo přes Chromecast? Zatím omezené na PC

Vitalia.cz: Nafotila svůj boj s rakovinou

Nafotila svůj boj s rakovinou

Podnikatel.cz: Nižší DPH na pivo, cesta k jedné snížené sazbě

Nižší DPH na pivo, cesta k jedné snížené sazbě

Lupa.cz: Jak hackovat banky? Útočníci mají nový trik

Jak hackovat banky? Útočníci mají nový trik

Podnikatel.cz: Nechtějí vrátit odpočet DPH? Chtějte úrok

Nechtějí vrátit odpočet DPH? Chtějte úrok

Podnikatel.cz: Babiš chce snížit DPH u piva o 10 %

Babiš chce snížit DPH u piva o 10 %

Vitalia.cz: Čínská medicína: Citron při chřipce ne

Čínská medicína: Citron při chřipce ne

Podnikatel.cz: Sick day ve hře. Ale s přísnými pravidly

Sick day ve hře. Ale s přísnými pravidly

Lupa.cz: Google navádí, jak krást fotky, stěžuje si ČTK

Google navádí, jak krást fotky, stěžuje si ČTK

Lupa.cz: Vlhký sen vnitra se splnil: vznikl státní podnik pro IT

Vlhký sen vnitra se splnil: vznikl státní podnik pro IT

Root.cz: EU chce zrušit anonymní platby

EU chce zrušit anonymní platby

Ušetřete