Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia TopDrive KupDnes Navrcholu NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Hlavní navigace

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Váš prohlížeč je identifikovatelný i bez cookies.

Radovan Garabík aura:48
2. 3. 2010 8:54

Re: Váš prohlížeč je identifikovatelný i bez cookies

celé vlákno

„Your browser fingerprint appears to be unique among the 690,488 tested so far.“ – a to mám Operu na Debian/PowerPC, s nainštalovaným djvu pluginom, s rozlíšením monitora 1024×1280×16, čím som asi dosť výnimočný… to ich počítanie sa mi tiež nejako nepáči.

Na môj druhý najpoužívanejší browser, lynx, povie:
„Within our dataset of several hundred thousand visitors, only one in 28,774 browsers have the same fingerprint as yours. Currently, we estimate that your browser has a fingerprint that conveys 14.81 bits of identifying information.“ – tak, žeby lynx používalo tak veľa ľudí? :-) Nie, jednoducho počet bitov informácie prezradených browserom vôbec nesúvisí s tým, aký je „unikátny“. Keď som v lynxe sfalšoval useragent na náhodný reťazec, dostal som takisto 690611… čo je asi ich horný limit.

   
Chcete přispět jako registrovaný uživatel? Přihlaste se ke svému účtu.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 

Pravidla pro diskutující

Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.

Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.

Příspěvky nesmí obsahovat:

  1. Vulgární či hrubé výrazy.
  2. Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  3. Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  4. Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  5. Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  6. Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  7. Prokazatelně protiprávní obsah.

Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.

Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul