Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia TopDrive KupDnes Navrcholu NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Hlavní navigace

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Windows 7 očima uživatele Linuxu.

dustin
dustin (neregistrovaný) ---.pilsfree.net
9. 1. 2010 15:38

Re: inspirace?

celé vlákno

Neraďte jiným, jak mají pracovat, když víte houby, co dělají a co potřebují.

Filemanagerů mám obvykle více, protože když dělám na více věcech najednou (což je téměř vždy), tak v nich již mám nastavené adresáře (a ne opravdu to nejde bookmarky, jsou to třeba adresáře zákazníků a těch jsou stovky). Proč bych měl něco minimalizovat, když to můžu nechávat otevřené? Proč bych měl stále někam šmejdit myší, ničit si oči zaostřováním na malinké ikonky v trayi, když zmáčku Win+F1 a mám to. Prostě na první ploše píši dokumenty a dostávám se k nim.

Pro rozumnou práci v CLI na více serverech současně je nesmyslitelné, aby se terminály míchaly s jinými okny, které s tím nesouvisí. Na ploše je mám rozložené dle potřeby a potřebuji je vidět najednou. Přepínání mezi nimi – to je přesně proč nesnáším správu serverů z windows – člověk vždycky přes Alt-Tab přepne na ten, který zrovna nechtěl.

Skype má sice jedno okno, ale chci se přepnout na plochu (klávesovou zkratkou, nevím o zkratce na maximalizaci okny skypu) a vidět, kdo je v práci (tedy online). Tedy skypu musí běžet stále otevřený. Navíc běžně mám otevřeno i několik chatů s kolegy, takže těch oken skypů bývá obvykle více. Zase je nesmysl to zavírat kvůli nalezení něco na webu nebo přečtení si pošty.

Pokud Vám stačí jedna instance prohlížeče jen s taby, pak moc efektivně na webu neděláte. Taby jsou kvůli tématu a míchat taby různých témat je nesmysl. Od toho jsou různá okna. Takže okno pro každé téma, taby jsou obvykle otevřené výsledky jednoho hledání googlem. Z toho pohledu jsou taby super, ale ne proto, abych minimalizoval počet oken prohlížeče. Je mi líto uživatelů, kteří v zájmu přepínatelného počtu oken musí míchat taby různých témat. A nedovedu si představit, jak bych toto namíchal třeba s cca 5–10 terminály na různé servery, které mívám obvykle otevřené.

Pošta – kdyby se mi mělo při každé zprávě zobrazovat upozornění, tak by mi asi brzo hráblo. Běžně mám denně několik set mailů, pár spamů a samozřejmě většina těch mailů je jen info, na které nemusí reagovat, ale o kterých chci vědět (hlášky cronů, commity vývojářů do VCS, objednávky klientů pro obchodní oddělení, dotazy klientů na naše partnery (desíty denně), atd.)

Moje PC je jako můj pracovní stůl a ten chci mít co největší, abych měl přehled v papírech a nemusel je stále přehrabovat. Práce ve windows je jako dělat ve vlaku na maličkém stolečku.

Že to konkrétně pro Vás nemá přínos je Váš problém.

   
Chcete přispět jako registrovaný uživatel? Přihlaste se ke svému účtu.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 

Pravidla pro diskutující

Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.

Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.

Příspěvky nesmí obsahovat:

  1. Vulgární či hrubé výrazy.
  2. Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  3. Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  4. Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  5. Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  6. Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  7. Prokazatelně protiprávní obsah.

Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.

Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul