Autor říka, že BSD kernel byl použit z důvodu licence. může a nemusí to být pravda, ale dle mého názoru to tak pravda úplně není. Linuxové jádro je sice vyspělé, ale co se týče čistoty kódu na tom není úplně nejlépe. Ne že by byl linux špatný, sám ho používám, ale dle mého názoru je právě BSD jádro (Konkrétně NetBSD) podstatně čistší. Podívejte se třeba na model ovladačů v NetBSD - rozdělení na strojově závislou část, vrstvu sběrnice a machine-independent vrstvu. Proto se volbě Apple nedivím. Co se týká grafického prostředí, nevidím důvod, proč by se apple měl přesně držet unixových konvencí. Cílem nebylo vytvořit nový klon unixu. To, že systém používá unix kernel (a to pouze jako vedlejší, hlavní je mikrojádro Mach) neznamená, že je to ve všech ohledech unix. Viz např. QNX.
Vlákno názorů k článku
XServe II - Mac OS X Server
Re: Proč ne linux
Predevsim NeXT Step ze ktereho OS X vznikl bezel na BSD - takze asi (pomerne rozumne) nevideli duvod proc menit zaklad systemu.
Re: Proč ne linux
Presne tak.
Uz aby byl funkcni Debian GNU/NetBSD :-).
Re: Proč ne linux
to by bylo super
takovej Deb system na jadru z NetBSD by se asi stal jednim z nejpevnejsich a administratorsky nejpritulnejsich unixu vubec
NetBSD je cisty jak andelicek a DEB je asi nejlip udelajen system balicku vubec
PS: to je nadherny pomysleni
PSS:Kernel 2.6 by mel bejt o dost cistci nez 2.4, uz jen kvuli prepracovanymu rozhrani pro moduly (nebo jak to nazvat)
Re: Proč ne linux
No ta myšlenka Debian/NetBSD neni špatná ale i když je DEB bezesporu dobrá věc, ani NetBSD pkgsrc neni od věci. Jinak se musim linuxu tak trochu omluvit, protože ke mne dorazil Slackware 9 a po celkem bezproblemove instalaci na mojí staré AMD K-5/100MHz beží relativně svižně, rozhodně líp než ten Debian 2.1 co jsem tam měl předtim :)) Ale X jsou pořád pomalejší než v NetBSD (nevim jak velkej je rozdíl XFree86 4.2.1 a 4.3.0) Akorát síťovka 3c509 ne a ne běžet - nebeží ani v tom debianu. Ale to asi bude problém zmršenýho biosu. Slackware je fakt bomba - za šest let se nijak nezměnilo kongifurační schéma (převzaté z BSD :)) a pořád to chodí. Ale do vlastního systému bych stejnak použil NetBSD jádro :)) Třeba jednou někdo ten Debian/NetBSD vytvoří.
Re: Proč ne linux
zkuste
http://www.debian.org/ports/netbsd/
ale jeste jsem to nezkousel.

