Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia TopDrive KupDnes Navrcholu NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Hlavní navigace

Vlákno názorů k diskusi Poraďte systém pro učení unixu

JardaP . aura:24
20. 10. 2009 15:37

Re: Poraďte systém pro učení unixu

Debian. Zlata stredni cesta mezi distry typu Mandriva nebo Ubuntu a LFS, Linuxu pro tvrdaky. Neni vzdycky na „bleeding edge“, jako treba Gentoo, ale obvykle je stabilni a je to velice inteligentne udelane distro.

JardaP . aura:24
20. 10. 2009 15:41

Re: Poraďte systém pro učení unixu

BTW, Debian se da porad jeste nainstalovat z nejakych peti disket, pokud mate flopac a nechce se vam tahat cele CD. Podminkou je, ze je vhodne zacit instalaci se sitovou kartou, ktera je podporovana tim instalacnim jadrem, ktere tusim je dost opilovane. Po zabootovani do nainstalovaneho Debianu si tam hodite sitovku, jakou chcete. Nebo se tam snad da nejak dobastlit modul na tu nepodporovanou sitovku.

accrue aura:44
20. 10. 2009 15:44

Re: Poraďte systém pro učení unixu

S instalovanim linuxu/unixu nemam zadne zkusenosti (nemam samozrejme na mysli automatickou instalaci nektere distribuce -napr. ubuntu, z bootovatelneho media). Chci instalovat na virtualni stroj, takze nejidealnejsi bude iso file.

JardaP . aura:24
20. 10. 2009 17:07

Re: Poraďte systém pro učení unixu

Nojo, no… Tak zase Debian, stahnout ISO prvniho CD. Zbytek se nataha pres sit.

Petr Krčmář aura:99
20. 10. 2009 17:12

Re: Poraďte systém pro učení unixu

Navíc existuje mini CD, které má pár desítek MB. Tak obvykle instaluju Debian já.

sputnikone aura:64
20. 10. 2009 23:20

Re: Poraďte systém pro učení unixu

Genialní způsob instalace, jen co je pravda

matla
matla (neregistrovaný) 147.231.101.---
21. 10. 2009 9:12

Re: Poraďte systém pro učení unixu

Tooo joooo :-)

Petr Mejzlík aura:58
26. 10. 2009 1:51

Re: Poraďte systém pro učení unixu

Debian je fajn, ale má zastaralé balíky. V lennym byla od začátku strašně protivná chyba, že po kliknutím pravým tlačítkem se automaticky vybrala první položka. Radši mám Mint, který z Debianu a Ubuntu vychází a je (na rozdíl od Debianu) od začátku dobře nastavený k používání.