Co znamená řešení od A do Z – přichází Internet věcí

13. 10. 2015

Internet věcí neboli Internet of Things (IoT) se vkrádá do menších i větších společností. Spousta lidí si ovšem stále nedovede představit, co to ten internet věcí je nebo jaký je jeho přínos.

Velké společnosti v čele s Dellem však už pro tento úplně nový segment přicházejí s vlastním řešením. Každý k tomu přistupuje trochu jinak a mít něco jako první nutně nemusí znamenat, že to je nejlepší. Co ale Dell nabízí nejen v IoT, ale v celém svém portfoliu je vize a dlouhodobé plánování. Není vázán kvartálními výsledky pro akcionáře a může si tak dovolit plánovat až na několik let dopředu. Jak vstoupil Dell do oblasti internetu věcí?

Od A do Z, všude a ve všem

Je několik způsobů, jak se odlišit od trhu a nabídnout něco navíc, něco užitečného. Menší, střední, větší značky chrlí své nápady z oblasti IoT jeden za druhým. Pokud bychom hledali něco uceleného, těžko to v tento moment dohledáme. Dell na to jde jinak a v první půlce tohoto roku otevřel svou laboratoř zaměřenou na internet věcí pro EMEA region v irském Limericku. Vznikla v návaznosti na úspěšné otevření vůbec první laboratoře pro internet věci Dell a Intelu v Santa Clara Kalifornii. Ta se otevírala v listopadu loňského roku. Evropská laboratoř je nově jednou ze základen nové divize pro internet věcí. Zaměří se na komplexní řešení internetu věcí, což zahrnuje hardware, software i služby. Svým evropským zákazníkům a partnerům tak poskytuje prostor pro budování, modelování, navrhování a testování jejich řešení pro internet věci, které se díky tomu mohou dostat mnohem rychleji na trh.

S bránou do světa internetu věcí

Kromě otevření laboratoře pro internet věcí přišel Dell i s vlastní IoT bránou. Jde o malé bezdrátové anebo drátové zařízení, které na samém okraji sítě sbírá a zpracovává data. Díky tomu probíhá prvotní analýza dat na okraji sítě, což snižuje například odezvu sítě pro správu spotřeby energie nebo odeslání výzvy k proaktivní údržbě připojeného vybavení. Přínosem je časová i peněžní úspora spojená s přenosem dat do cloudu nebo datového centra. V Dellu vždy přemýšlí o různých skupinách uživatelů, kteří jeho řešení mohou využívat. Proto je tato brána kompatibilní s několika operačními systémy včetně Wind River Linux, Ubuntu a Microsoft Windows IoT. Důležitá je otevřenost inovacím ze strany zákazníků, kteří se mohou také aktivně zapojit do činnosti laboratoře a podílet se se specialisty na IoT na vývoji nových nápadů, případně spolupracovat na vývoji prototypů a inovativních řešení. První Dell brána do internetu věcí je navíc navržena tak, že neobsahuje žádné pohyblivé částí a je stavěna na to, aby vydržela v provozu roky.

Máme kompletní řešení i pro internet věcí

Právě přístup Dellu, kdy s každou divizí, ale i celou společností, poskytuje svým zákazníkům a partnerům komplexní řešení na míru a každý si může vybrat buď celek, nebo jen to co potřebuje, je vhodnou volbou i do nových oblastí. Celá filozofie je postavena na celosvětové dostupnosti spolu se špičkovou podporou zakončena spolehlivými bezpečnostními řešeními. Není to o tom dát zákazníkům jen laboratoř nebo jen zařízení. Aktuální řešení internetu věcí jsou zatížena náročnou a dlouhou implementací a mají příliš ambiciózní rozsah, komplikovaný design a s tím se zvyšují i rizika a náklady. Proto Dell umožňuje svým zákazníkům vytvářet pragmatická řešení za pomoci produktů pro internet věci včetně zabezpečení, správy, služeb, analytických nástrojů, infrastruktury a koncových zařízení.

Více o řešení Dellu od A do Z naleznete na www.dell.cz/odAdoZ 

0
DigiZone.cz: Slovensko: startuje sportovní TV 213

Slovensko: startuje sportovní TV 213

DigiZone.cz: Nova opět stahuje „milionáře“

Nova opět stahuje „milionáře“

Vitalia.cz: Antibakteriální mýdla nepomáhají, spíš škodí

Antibakteriální mýdla nepomáhají, spíš škodí

Root.cz: Hořící telefon Samsung Note 7 zapálil auto

Hořící telefon Samsung Note 7 zapálil auto

Lupa.cz: Jak levné procesory změnily svět?

Jak levné procesory změnily svět?

Podnikatel.cz: Tyto pojmy k #EET byste měli znát

Tyto pojmy k #EET byste měli znát

Podnikatel.cz: Nemá dluhy? Zjistíte to na poště

Nemá dluhy? Zjistíte to na poště

Podnikatel.cz: Instalatér, malíř a elektrikář. "Vymřou"?

Instalatér, malíř a elektrikář. "Vymřou"?

Vitalia.cz: Tradiční čínská medicína a rakovina

Tradiční čínská medicína a rakovina

Podnikatel.cz: „Lex Babiš“ Babišovi paradoxně pomůže

„Lex Babiš“ Babišovi paradoxně pomůže

Vitalia.cz: Jsou vegani a vyrábějí nemléko

Jsou vegani a vyrábějí nemléko

Vitalia.cz: Tahák, jak vyzrát nad zápachem z úst

Tahák, jak vyzrát nad zápachem z úst

Vitalia.cz: Tesco nabízí desítky tun jídla zdarma

Tesco nabízí desítky tun jídla zdarma

DigiZone.cz: Technisat připravuje trojici DAB

Technisat připravuje trojici DAB

120na80.cz: Co je padesátkrát sladší než cukr?

Co je padesátkrát sladší než cukr?

DigiZone.cz: Digi Slovakia zařazuje stanice SPI

Digi Slovakia zařazuje stanice SPI

Podnikatel.cz: Letáky? Lidi zuří, ale ony stále fungují

Letáky? Lidi zuří, ale ony stále fungují

120na80.cz: Galerie: Čínští policisté testují českou minerálku

Galerie: Čínští policisté testují českou minerálku

Podnikatel.cz: Byla finanční manažerka, teď cvičí jógu

Byla finanční manažerka, teď cvičí jógu

Lupa.cz: Cimrman má hry na YouTube i vlastní doodle

Cimrman má hry na YouTube i vlastní doodle