SPLA hosting od Master Internet pomůže IT firmám získat více zákazníků

16. 5. 2012

Master Internet představil produkt, který má pomoci IT firmám nabízejícím své aplikace zákazníkům ve formě služby.

To ocení zejména početná skupina partnerů společnosti Microsoft, kteří využívají licenční program SPLA, ve kterém jsou k dispozici všechny hlavní serverové produkty Microsoftu. Master Internet ke svému SPLA hostingu nabízí dostupnost 99,99 % a provoz ve vlastních datových centrech v Praze a Brně.

IT firmy se s Master SPLA hosting mohou soustředit na svůj business

Master SPLA hosting je odezvou na aktuální potřeby IT trhu v České republice. Řada zejména malých a středních firem už nechce provozovat vlastní IT infrastrukturu, ale vyžaduje stále více IT nástrojů pro svůj provoz. IT firmy, které nejsou ochotny nebo schopny vlastní servery provozovat, pak často o tyto zákazníky přicházejí. IT firmy se proto ocitají v pozici, kdy v rámci boje o zákazníka musí provozovat kvůli svým zákazníkům vlastní servery, což od nich vyžaduje nemalé investice do hardware, zvyšuje to nároky na řízení cashflow a také to přináší vyšší rizika plynoucí z výpadků serverové infrastruktury. Provoz vlastních serverů navíc klade na IT firmy nemalé nároky na jejich správu, údržbu, zálohování a také na výběr kvalitního datového centra. Společnost Master Internet proto přichází na český trh s produktem Master SPLA hosting. Ten přináší členům Microsoft Partner Network (MPN) nabízejícím produkty společnosti Microsoft v režimu SPLA (Service Provider License Agreement), ale i dalším firmám prodávajícím své aplikace na platformě Microsoft Windows Server 2008 R2/SQL Server 2008 R2, možnost soustředit se čistě na požadavky zákazníků a starost o serverovou infrastrukturu přenechat Master Internet. 

Virtuální servery v rámci Master SPLA hosting mohou podle potřeby růst

Master SPLA hosting tedy nabízí pomocnou ruku všem IT firmám, po kterých zákazníci vyžadují nejen instalaci, konfiguraci a úpravy klíčových business aplikací, ale také jejich faktický provoz – tedy nabídku poštovního serveru, portálového řešení, CRM nebo ERP systému, Unified communications řešení apod. ve formě služby. Těmto IT firmám Master Internet nabízí nejen bezkonkurenční garantovanou dostupnost na úrovni 99,99 %, ale také možnost plynule zvyšovat kapacitu virtuálních strojů spolu s tím, jak v čase porostou nároky dané aplikace. Na výběr jsou přitom dvě možnosti – buď si IT firma zvolí v rámci služby Master SPLA hosting vyšší balíček anebo pouze dle potřeby zvětší výpočetní výkon, kapacitu RAM, nebo kapacitu pronajatého diskového prostoru. Navýšení nebo naopak snížení kapacity přitom proběhne během několika desítek sekund a tyto změny je možné provádět 24 hodin denně 7 dní v týdnu. 

Virtuální servery v rámci Master SPLA hostingu mají dostupnost 99,99 %

Master SPLA hosting nabízí možnost pronajmout si virtuální server na platformě Microsoft Windows Server 2008 R2, včetně datového úložiště, již od 590,– Kč měsíčně s konfigurací 1 jádro, 50 GB diskového prostoru a 1 GB operační paměti. Pro obě lokality Prahu i Brno Master Internet garantuje dostupnost na úrovni 99,99 %, tedy o řád vyšší, než je běžně garantovaná hlavními provozovateli veřejného cloudu. V praxi to znamená, že celková délka všech výpadků v jednom roce nesmí překročit 53 minut. Díky přímé konektivitě brněnského datového centra Master Internet do SIX je navíc možné docílit velmi nízké latence i pro firmy nacházející se na Slovensku. V rámci Master SPLA hosting lze přitom provozovat libovolné serverové produkty společnosti Microsoft v rámci SPLA, ale i další aplikace určené pro prostředí Microsoft Windows Server 2008 R2.

Z hardware jen to nejlepší

Aby bylo možné zajistit pro Master SPLA hosting vysokou dostupnost na úrovni 99,99 %, využívá společnost Master Internet cloudhostingovou platformu postavenou na VMware vSphere 5. Po hardwarové stránce jsou použity špičkové servery Dell PowerEdge R715 s redundantními prvky spojené do clusteru pomocí VMware vSphere. Virtualizované switche Dell PowerConnect 8024F pro 10 Gbit/s Ethernet pak zajišťují propojení mezi servery, LAN a WAN. Data jsou uložena na redundantním virtualizovaném úložišti Dell EqualLogic PS6010XVS vybaveném 15k SAS disky, které garantují vysokou rychlost i spolehlivost. O konektivitu serverů do Internetu se pak starají redundantní switche Cisco Catalyst 6500. Úctyhodná je i datová konektivita do páteřních sítí obou datových center. Každé z center nabízí konektivitu v násobcích 10 Gbit/s do několika sítí, včetně NIX a SIX. Datová centra Master Internet navíc mají mezi sebou přímý vysokokapacitní propoj, který zajišťuje zachování konektivity i v případě výpadku přípojných bodů v Praze nebo v Brně.

Více o Master SPLA hosting se dozvíte na http://www.mas­ter.cz/spla-hosting/.

Podnikatel.cz: Eshopy s dopravou zdarma. Zválcují ostatní?

Eshopy s dopravou zdarma. Zválcují ostatní?

120na80.cz: Velký přehled: 7 očkování proti exotickým nemocem

Velký přehled: 7 očkování proti exotickým nemocem

DigiZone.cz: Šlágr TV: pokuta 100 tisíc za on-line

Šlágr TV: pokuta 100 tisíc za on-line

120na80.cz: Jak si udržet zdravou vaginu

Jak si udržet zdravou vaginu

Vitalia.cz: Děti jsou sportem opotřebované

Děti jsou sportem opotřebované

DigiZone.cz: Konec geoblokace online médií?

Konec geoblokace online médií?

DigiZone.cz: Mafra varuje před stíháním za pomluvu

Mafra varuje před stíháním za pomluvu

Lupa.cz: Válka e-shopů. Alza končí s Heurekou

Válka e-shopů. Alza končí s Heurekou

Vitalia.cz: Syndrom PC vidění: stačí dvě hodiny denně

Syndrom PC vidění: stačí dvě hodiny denně

120na80.cz: Zjistěte, zda je vaše klíště infikované

Zjistěte, zda je vaše klíště infikované

DigiZone.cz: ČT neskončí s nízkým rozlišením podle plánu

ČT neskončí s nízkým rozlišením podle plánu

DigiZone.cz: Šlágr TV dostala pokutu 100 000 Kč

Šlágr TV dostala pokutu 100 000 Kč

DigiZone.cz: DAB+ versus FM, ČRo a ČRa proti APSV

DAB+ versus FM, ČRo a ČRa proti APSV

Vitalia.cz: SÚKL: vakcíny jsou bezpečné a s autismem nesouvisí

SÚKL: vakcíny jsou bezpečné a s autismem nesouvisí

120na80.cz: 10 nej přípravků na holení

10 nej přípravků na holení

Lupa.cz: Přenos hokeje padal kvůli útoku, tvrdí O2

Přenos hokeje padal kvůli útoku, tvrdí O2

Podnikatel.cz: Rošáda v živnostech. Týká se vás?

Rošáda v živnostech. Týká se vás?

Podnikatel.cz: Šizený guláš na pultě. Jako Lidl to nedělejte

Šizený guláš na pultě. Jako Lidl to nedělejte

Vitalia.cz: Mražené ryby z Makra byly falšované

Mražené ryby z Makra byly falšované

Vitalia.cz: Martin Kasa o byznysu s léky

Martin Kasa o byznysu s léky