SPLA hosting od Master Internet pomůže IT firmám získat více zákazníků

16. 5. 2012

Master Internet představil produkt, který má pomoci IT firmám nabízejícím své aplikace zákazníkům ve formě služby.

To ocení zejména početná skupina partnerů společnosti Microsoft, kteří využívají licenční program SPLA, ve kterém jsou k dispozici všechny hlavní serverové produkty Microsoftu. Master Internet ke svému SPLA hostingu nabízí dostupnost 99,99 % a provoz ve vlastních datových centrech v Praze a Brně.

IT firmy se s Master SPLA hosting mohou soustředit na svůj business

Master SPLA hosting je odezvou na aktuální potřeby IT trhu v České republice. Řada zejména malých a středních firem už nechce provozovat vlastní IT infrastrukturu, ale vyžaduje stále více IT nástrojů pro svůj provoz. IT firmy, které nejsou ochotny nebo schopny vlastní servery provozovat, pak často o tyto zákazníky přicházejí. IT firmy se proto ocitají v pozici, kdy v rámci boje o zákazníka musí provozovat kvůli svým zákazníkům vlastní servery, což od nich vyžaduje nemalé investice do hardware, zvyšuje to nároky na řízení cashflow a také to přináší vyšší rizika plynoucí z výpadků serverové infrastruktury. Provoz vlastních serverů navíc klade na IT firmy nemalé nároky na jejich správu, údržbu, zálohování a také na výběr kvalitního datového centra. Společnost Master Internet proto přichází na český trh s produktem Master SPLA hosting. Ten přináší členům Microsoft Partner Network (MPN) nabízejícím produkty společnosti Microsoft v režimu SPLA (Service Provider License Agreement), ale i dalším firmám prodávajícím své aplikace na platformě Microsoft Windows Server 2008 R2/SQL Server 2008 R2, možnost soustředit se čistě na požadavky zákazníků a starost o serverovou infrastrukturu přenechat Master Internet. 

Virtuální servery v rámci Master SPLA hosting mohou podle potřeby růst

Master SPLA hosting tedy nabízí pomocnou ruku všem IT firmám, po kterých zákazníci vyžadují nejen instalaci, konfiguraci a úpravy klíčových business aplikací, ale také jejich faktický provoz – tedy nabídku poštovního serveru, portálového řešení, CRM nebo ERP systému, Unified communications řešení apod. ve formě služby. Těmto IT firmám Master Internet nabízí nejen bezkonkurenční garantovanou dostupnost na úrovni 99,99 %, ale také možnost plynule zvyšovat kapacitu virtuálních strojů spolu s tím, jak v čase porostou nároky dané aplikace. Na výběr jsou přitom dvě možnosti – buď si IT firma zvolí v rámci služby Master SPLA hosting vyšší balíček anebo pouze dle potřeby zvětší výpočetní výkon, kapacitu RAM, nebo kapacitu pronajatého diskového prostoru. Navýšení nebo naopak snížení kapacity přitom proběhne během několika desítek sekund a tyto změny je možné provádět 24 hodin denně 7 dní v týdnu. 

Virtuální servery v rámci Master SPLA hostingu mají dostupnost 99,99 %

Master SPLA hosting nabízí možnost pronajmout si virtuální server na platformě Microsoft Windows Server 2008 R2, včetně datového úložiště, již od 590,– Kč měsíčně s konfigurací 1 jádro, 50 GB diskového prostoru a 1 GB operační paměti. Pro obě lokality Prahu i Brno Master Internet garantuje dostupnost na úrovni 99,99 %, tedy o řád vyšší, než je běžně garantovaná hlavními provozovateli veřejného cloudu. V praxi to znamená, že celková délka všech výpadků v jednom roce nesmí překročit 53 minut. Díky přímé konektivitě brněnského datového centra Master Internet do SIX je navíc možné docílit velmi nízké latence i pro firmy nacházející se na Slovensku. V rámci Master SPLA hosting lze přitom provozovat libovolné serverové produkty společnosti Microsoft v rámci SPLA, ale i další aplikace určené pro prostředí Microsoft Windows Server 2008 R2.

Z hardware jen to nejlepší

Aby bylo možné zajistit pro Master SPLA hosting vysokou dostupnost na úrovni 99,99 %, využívá společnost Master Internet cloudhostingovou platformu postavenou na VMware vSphere 5. Po hardwarové stránce jsou použity špičkové servery Dell PowerEdge R715 s redundantními prvky spojené do clusteru pomocí VMware vSphere. Virtualizované switche Dell PowerConnect 8024F pro 10 Gbit/s Ethernet pak zajišťují propojení mezi servery, LAN a WAN. Data jsou uložena na redundantním virtualizovaném úložišti Dell EqualLogic PS6010XVS vybaveném 15k SAS disky, které garantují vysokou rychlost i spolehlivost. O konektivitu serverů do Internetu se pak starají redundantní switche Cisco Catalyst 6500. Úctyhodná je i datová konektivita do páteřních sítí obou datových center. Každé z center nabízí konektivitu v násobcích 10 Gbit/s do několika sítí, včetně NIX a SIX. Datová centra Master Internet navíc mají mezi sebou přímý vysokokapacitní propoj, který zajišťuje zachování konektivity i v případě výpadku přípojných bodů v Praze nebo v Brně.

Více o Master SPLA hosting se dozvíte na http://www.mas­ter.cz/spla-hosting/.

DigiZone.cz: Skylink přidává kanály už teď

Skylink přidává kanály už teď

DigiZone.cz: Náhrada za nevrácená zařízení?

Náhrada za nevrácená zařízení?

Vitalia.cz: 5 porcí ovoce a zeleniny: no ale jak na to?

5 porcí ovoce a zeleniny: no ale jak na to?

120na80.cz: Jsou opalovací krémy pro děti jiné?

Jsou opalovací krémy pro děti jiné?

DigiZone.cz: Slováci první, Češi třetí. Krásný...

Slováci první, Češi třetí. Krásný...

Vitalia.cz: Další Míša má Klasu

Další Míša má Klasu

DigiZone.cz: Skylink zapojil nový transpondér

Skylink zapojil nový transpondér

Podnikatel.cz: Oblíbené Babišovo reverse charge. Potopilo je?

Oblíbené Babišovo reverse charge. Potopilo je?

Měšec.cz: Ceny PHM v Evropě. Finty na úspory

Ceny PHM v Evropě. Finty na úspory

DigiZone.cz: TV Nova a její postoj k DVB-T2

TV Nova a její postoj k DVB-T2

Vitalia.cz: Ministři se přou o využívání antibiotik

Ministři se přou o využívání antibiotik

DigiZone.cz: Roční bonus pro Dvořáka schválen

Roční bonus pro Dvořáka schválen

Podnikatel.cz: Jeho dřevěné hodinky chtějí na všech kontinentech

Jeho dřevěné hodinky chtějí na všech kontinentech

DigiZone.cz: Soud zakázal šíření TV Markíza v ČR

Soud zakázal šíření TV Markíza v ČR

Root.cz: Špína v počítačích: mrtvé myši, prach a pavouci

Špína v počítačích: mrtvé myši, prach a pavouci

Lupa.cz: Vydavatelé jsou v háji, ale neumí si to připustit

Vydavatelé jsou v háji, ale neumí si to připustit

DigiZone.cz: Skylink: Nova Sport volně

Skylink: Nova Sport volně

DigiZone.cz: ČT veze bronz z klání televizní grafiky

ČT veze bronz z klání televizní grafiky

Měšec.cz: Udali ho na nelegální software a přišla Policie

Udali ho na nelegální software a přišla Policie

Lupa.cz: Na základně u Dobříše se rozjel 3D tisk z kovu

Na základně u Dobříše se rozjel 3D tisk z kovu