Hlavní navigace

Sklizeň

Články          

Softwarová sklizeň (30. 7. 2014)

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes si vyzkoušíme nástroj pro ochranu citlivých dat, vzdáleně se připojíme k terminálu, pomocí DBeauty si prohlédneme SQL databázi a využijeme jednoduchého správce stahování pro ukládání videí z populárních serverů. Nebude chybět ani blbinka.

Softwarová sklizeň (23. 7. 2014)

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. V dnešní sklizni si společně představíme iTunes pro chudé, které má v databázi kolem 60 milionů písniček. Dále si vylepšíme prostředí GNOME a popereme se s Microsoft Office. Jako vždy nesmí na konci chybět ani oblíbená blbinka.

Softwarová sklizeň (16. 7. 2014)

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes si vyzkoušíme klienta pro mikroblogování, vyhledáme dokument na základě obsaženého klíčového slova, využijeme pokročilý textový editor pro psaní kódu a nakonec přehrajeme playlisty s oblíbenými hudebními skladbami. Nebude chybět ani blbinka.

Softwarová sklizeň (9. 7. 2014)

Pravidelná středeční sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. V dnešní sklizni společně využijeme OneDrive i na Linuxu, poslechneme si nějaké podcasty a internetová rádia a nakonec vytvoříme prosté, ale funkční myšlenkové mapy. Jako vždy nesmí chybět ani tradiční blbinka, tentokrát androidí.

Softwarová sklizeň (2. 7. 2014)

Pravidelná sonda do světa (převážně) otevřeného softwaru. Dnes si vyzkoušíme aplikaci pro přepínání mezi monitory, naprogramujeme STM32 a LCP čipy, připojíme se k programu Password Manager Daemon prostřednictvím klienta a nakonec odešleme kus kódu na Pastebin, Slexy nebo třeba Daviey. Nebude chybět ani blbinka.
Archiv článků v rubrice Sklizeň        

Zprávičky          

První říjnová audio sklizen a newsletter

Máme tu další příděl zvukových vln pro vaše uši. První říjnová audio sklizeň i audio newsletter jsou připraveny. Poslechněte si novinky ze světa ve vašem oblíbeném přehrávači třeba v autobuse. Více

Audio newsletter a sklizeň 2/září 2005

A máme tu Audio newsletter a Audio sklizeň za druhou polovinu září. Poslechněte si, co je nového ve světě IT a software. Připraveno ve spolupráci s Rádiem AKROPOLIS. Více

Audio sklizeň 1/září 2005

Pokud jste ještě nečetli dnešní softwarovou sklizeň, tak vězte, že od dnešního dne budeme vydávat také audio sklizeň, která vám vždy představí jeden zajímavý program v poslouchatelném formátu. Audio sklizeň, stejně jako Audio newsletter Root.cz… Více
Archiv zpráviček v rubrice Sklizeň