Chcete si jako první vyzkoušet novou podobu Root.cz? Přepněte na beta verzi.

Hlavní navigace

Naše školení

Linux – Firemní server (třídenní)

2. 12. 2015

6 990 Kč bez DPH

Naučte se nainstalovat a spravovat kompletní linuxový server do Vaší firmy se všemi základními službami, které potřebujete pro provoz Vaší sítě, firemních emailů a webových stránek.

Principy a správa DNS a DNSSEC

3. 12. 2015

2 500 Kč bez DPH

Protokol DNS je jedním z nejstarších internetových protokolů, který se zachoval do dneška a na kterém závisí všechny ostatní internetové služby. V tomto kurzu pochopíte, jak přesně funguje a jak ho správně nastavit a zabezpečit.

Hackování webů a obrana

4. 12. 2015

3 000 Kč bez DPH

Získejte přehled o hrozbách a zranitelnostech webových aplikací. V tomto prakticky zaměřeném školení si osvojíte základy hackování i obrany proti němu.

Sestavte si svoji 3D tiskárnu

5. 12. 2015

24 000 Kč bez DPH

Postavte a odneste si domů svou vlastní 3D tiskárnu z rodiny sebereplikujících se tiskáren RepRap. Konkrétně model RebeliX.

Úvod do PHP

7. 12. 2015

2 450 Kč bez DPH

Kurz je určen všem současným a budoucím webovým vývojářům, kteří se chtějí od základu seznámit s programovacím jazykem PHP.

Programování v PHP 5

8. 12. 2015

3 450 Kč bez DPH

Kurz je určen všem webovým vývojářům, kteří se chtějí do hloubky seznámit a sžít s programovacím jazykem PHP ve verzi 5.

Java a XML

11. 12. 2015

2 500 Kč bez DPH

O programovacím jazyce Java je známé, že usnadňuje vývojářům rychlé psaní funkčního a udržovatelného kódu. V tomto duchu zahrnuje také několik API pro snadné čtení nebo modifikaci XML dokumentů, jejich validaci proti schema nebo DTD či dotazování nad XML pomocí XPath. Na tato API se podíváme a jejich použití si zkusíme při psaní vlastních programů.

Icinga - monitorovací systém

16. 12. 2015

2 900 Kč bez DPH

Monitorovací systém Vám umožní dozvědět se o problémech ve Vaší síti dříve, než se projeví. Místo “hašení problémů” jim tak můžete předcházet.

Responzivní www stránky

18. 12. 2015

2 990 Kč bez DPH

Webové stránky jsou mocným nástrojem jak získat nové zákazníky, fanoušky nebo jak propagovat svou práci. Dozvíte se jak takové stránky vytvořit a optimalizovat pro mobilní zařízení.

Linux – Firewall, Samba, VPN (třídenní)

6. 1. 2016

6 990 Kč bez DPH

Naučte se nainstalovat a spravovat Firewall a Router, SAMBA Doménový a Souborový server. Dále si zprovozníte vlastní, zabezpečený VPN server.

Administrace Oracle databáze

13. 1. 2016

4 000 Kč bez DPH

Není to tak složité, jak to vypadá.

Datové struktury v C#

19. 1. 2016

2 999 Kč bez DPH

Když se data kombinují do struktur, začíná jít do tuhého. Seznamte se, proč a jakým způsobem se používají pole, seznamy a objekty! Nahlédněte, jak tyto struktury vypadají v paměti počítače.

Linux – Zálohování, Vysoká dostupnost, SNMP dohled (třídenní)

27. 1. 2016

6 990 Kč bez DPH

Naučte se nainstalovat a spravovat systém zálohování, replikace dat a vysoké dostupnosti dat. Dále také pracovat s RAID a LVM poli a nainstalovat a spravovat si vlastní dohledový systém.

Objektově orientované programování v C#

16. 2. 2016

2 999 Kč bez DPH

Já jsem objekt a kdo je víc?! Současné programování se již mnoho let točí okolo objektů, porozumět jim je víceméně nezbytností. Na školení poznáte, že nejde o žádnou vědu.

Programování pro mírně pokročilé

8. 3. 2016

6 900 Kč bez DPH

Podmínky a cykly vypadají jednoduše – když je vymyslí někdo jiný. Jak je ale správně vytvoříte sami? Právě to, jak o nich přemýšlet, vám na tomto kurzu ukáže lektor s dlouholetou praxí ve výuce začínajících programátorů.

Skriptování v shellu (bash)

Otevřený termín

3 800 Kč bez DPH

Viděli jste u kamaráda nebo kolegy, jak obrovské množství práce ušetří automatizace i jen krátkým programem v interpretu příkazů unixového systému (tzv. skriptem shellu)? Jaká nevídaná kouzla lze provádět přímo na příkazovém řádku? Přihlaste se na toto školení, kde pochopíte, že potřebné principy nejsou složité a procvičíte si je. Těšíme se na vás.

Python pro přátele

Otevřený termín

3 500 Kč bez DPH

Pojďme společně nahlédnout na praktické součástky Pythonu jako jsou např. moduly, výjimky, dědičnost, iterátory a generátory či dekorátory; zmíníme vhodný styl psaní kódu. Samotný jazyk však k úspěchu nestačí. Pro užitečnou praxi je třeba mít přehled o přibalené standardní knihovně. Pomocí ní pythonisté radikálně šetří čas a sjednocují svou práci.

Python pro zvídavé

Otevřený termín

3 500 Kč bez DPH

Python je stále populárnější jazyk, který vám dovolí rychle přenést nápady a požadavky do fungujících programů či spojovat existující systémy. Je vhodný pro drobné skripty i rozsáhlé projekty. Nováčci od prvních setkání s jazykem sami přicházejí s nápady, jak jej využít ke zvýšení své pracovní výkonnosti. Přijďte si to zkusit.

Základy vývoje pro Windows 10

Otevřený termín

6 900 Kč bez DPH

Windows 10 sjednocují vývoj pro různé druhy zařízení (počítače, tablety, telefony, zařízení IoT, herní konzole, interaktivní tabule). Jaké druhy programů vůbec můžete pro tento operační systém vyvíjet? Jaká jsou specifika jednotlivých možností?

Přístup k databázím v Javě

Otevřený termín

2 900 Kč bez DPH

Jazyk Java je určený pro psaní přenositelných programů běžících na řadě platforem (samozřejmě včetně Linuxu) a k rychlému psaní funkčního a udržovatelného kódu. To platí i pro aplikace pracující s databází. V tomto kurzu se podíváme na JDBC, rozhraní pro použití SQL, a dále JPA, javovskou specifikaci pro objektově-relační mapování.

Databázové aplikace ve Windows 10

Otevřený termín

6 900 Kč bez DPH

Jak vytvořit univerzální Windows aplikaci pracující s centrální databází (e-shop, podnikový systém atd.), kterou můžete nasadit na širokou škálu zařízení se systémem Windows 10 (počítače, notebooky, tablety, telefony), příp. prodávat přes Windows Store.

Ušetřete