Chcete si jako první vyzkoušet novou podobu Root.cz? Přepněte na beta verzi.

Hlavní navigace

Akcelerace CSS filtrů v Chrome 19

Na blogu vývojářů webového prohlížeče Chrome a Chromium se objevil zápis o další novince, která přišla s verzí 19. Jde o akcelerované CSS filtry, které umožňují aplikovat na obrázky různé efekty jako rozmazání, změnu barev, změnu kontrastu a podobně. Novinka posílá tyto výpočty na grafickou kartu a vykreslování efektů je tak o několik řádů rychlejší. Co všechno lze s filtry dělat se můžete podívat v této webové aplikaci.

Předchozí zprávička Následující zprávička        
Lael Ophir
Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz
6. 6. 2012 21:15 Nový

novinka

celé vlákno

Hm, to je skoro jako DirectX Transform, zavedené v MSIE 4 a rozšířené v MSIE 5.5, který skoro je 12 let starý. Tehdy to ovšem bylo hnusné proprietární mršení standardů. Když ale s velmi podobným rozšířením přijde Chrome o 12 let později, je to super novinka.

Lol Phirae
Lol Phirae (neregistrovaný) 2001:5c0:1502:----:----:----:----:----
6. 6. 2012 21:28 Nový

Re: novinka

celé vlákno

Tobě to může bejt u prdele, trolle, koncentruj se na podporu CSS3 v IE a nezatěžuj si hlavu zbytečnými prkotinami. Jinak zmiňovat se o IE5 nebo se s tím dokonce chlubit, to je už skutečně zralé na zbavení svéprávnosti.

Aleš Janda aura:66
6. 6. 2012 22:23 Nový

Re: novinka

celé vlákno

Tady se musím Laela zastat. Je fakt, že IE měl spoustu bugů a špatných vlastností, ale funkcemi daleko předběhl dobu (nejen filtry, ale i vektorová grafika, webové fonty, nebo takové drobnosti, jako aplikace „disabled“ vlastnosti pro zašednutí libovolného elementu). Byl na míle daleko od konkurence. Chyba byla pouze to, že se pak vývoj naprosto zastavil.

Škoda, že většina těch věcí byla nakonec odsouzena k zániku. A škoda, že se neprosadil box model IE, ale ten imbecilní model od W3C. Dneska se ty věci zase postupně s velkou slávou znovu objevují :-)

Lael Ophir
Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz
7. 6. 2012 14:19 Nový

Re: novinka

celé vlákno

Zkuste se chovat pro změnu slušně. A když budete navíc mluvit k věci, bude to ještě lepší.

Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem
Ušetřete