Apple získal dalších třináct patentů

Kamil Pošvic 4. 1. 2012

Americký patentový úřad zveřejnil seznam dalších třinácti patentů, které se získala pro sebe společnost Apple. Mezi nimi je například i způsob editace seznamu kontaktů pro dotykové displeje. Uvidíme jaký to bude mít dopad na zbytek trhu, protože Android využívá podobný systém.

Další patenty se týkají například vzhledu iPodu Shuffle a jeho příslušenství. Detailní popis těchto patentů včetně obrázků naleznete na serveru Patentlyapple.com.

Patent Apple na seznam

Našli jste v článku chybu?
Cydia pomonella
Cydia pomonella (neregistrovaný) ---.snydernet.net
4. 1. 2012 19:51 Nový

Rotten Apples

celé vlákno

Takze tihle zlodeji Applacky si nedaji pokoj a budou si patentovat kazdou kravinu...
Kdyby byly nase urady co k cemu tak tu zakazi prodej Apple vyrobku tak jako v Argentine, nebo jim alespon napari poradnou pokutu jako v Italii. Kdyz uz tu chteji sproste vydelavat na spoluobcanech kteri pobrali mene inteligence a nakupuji od nich, tak at alespon poradne prispeji do naseho statniho rozpoctu!

Divim se ze jste tez pozapomneli zminit ze Apple stejne jako GoDaddy patri k jedinym IT spolecnostem co podporuji ten cenzorskej zakon SOPA. Tuhle spolecnost je treba bojkotovat a pomylenym lidem s vymytymi mozky vysvetlovat co ze to vlastne pouzivanim Apple bazmeku podporuji.

JT
JT (neregistrovaný) 84.246.160.---
4. 1. 2012 22:19 Nový

Re: Rotten Apples

celé vlákno

Vy chcete aby náš člověk hlasoval peněženkou? Háhá...
Apple zařízení měly v dávné minulosti můj obdiv, který postupně upadal, ale po sérii handrkování o "obdélníkovém" vzhledu a teď i s podporou SOPA se jejich zařízení nedotknu ani klackem.

JT
JT (neregistrovaný) 84.246.160.---
4. 1. 2012 22:25 Nový

Re: Rotten Apples

celé vlákno

Update - Apple se otočil k SOPA zády (dle některých zdrojů)-> to však nemění můj postoj...

mm
mm (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
4. 1. 2012 23:05 Nový

Re: Rotten Apples

celé vlákno

Přestaň tady bečet, studentíku, co nikdy nic nevymyslel.

Muf
Muf (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
5. 1. 2012 7:39 Nový

Re: Rotten Apples

celé vlákno

Ty jejich patenty, to je tedy priklad kreativity jak stehno. Meli by si hlavne patentovat ty sve metody patazitismu a vyzirkovstvi.

nmm
nmm (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 1. 2012 12:06 Nový

Re: Rotten Apples

celé vlákno

Ty už má patentované Samsung cca od doby kdy prodával cukr.

xxl
xxl (neregistrovaný) ---.157.broadband9.iol.cz
5. 1. 2012 18:27 Nový

Re: Rotten Apples

celé vlákno

ty ses tady do těch m m a n m nějak zamotal. Na takovýhle beránků právě to prohnilý jablko vydělává. Nemusíš hned někoho nazývat povýšenecky studentíkem co nic nevymyslel, když si sám neumíš vymyslet ani pořádný jméno.
Nech si svou inteligenci, pojmenování pro sebe a kupuj si co chceš, když tě to hřeje.
Já osobně si ťukám na čelo, když někoho vidím se předvádět s nosem nahoře s tou kur*vsky předraženou plackou a myslím si, jaký to je jednoduchý chudák.
Zřejmě se tě ten pán dotkl bolístky, protože pro pravdu se člověk ......

mm
mm (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 1. 2012 19:44 Nový

Re: Rotten Apples

celé vlákno

Zatímco na vymyšlení svého xxl si investoval veškerou svoji kreativní zásobu, že na obsah toho příspěvku nezbylo. Vem si raději krumpáč a šup šup zpátky do práce. Jediná placka, který je pro tebe vhodná je pšeničná.

Cydia Pomonella
Cydia Pomonella (neregistrovaný) 46.165.196.---
5. 1. 2012 15:10 Nový

Re: Rotten Apples

celé vlákno

Haha, nejsou argumenty, tak utocime "ad hominem". I tak jste se ale milej zlatej netrefil, skolni skamna jsem navstevoval v sedmdesatych letech minuleho stoleti :).

mm
mm (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 1. 2012 19:55 Nový

Re: Rotten Apples

celé vlákno

S těmi argumenty jste si začal.

Ono je to jedno kolik vám je. Když to vypadá jako kachna, kdáká to jako kachna, chová se to jako kachna atd., tak to bude kachna. V matice a fyzice se tomu říká model. Pokud v pracovním bodě odpovídá modelovanému systému, tak s ním pracujeme jako s reálným systémem.

Jirka
Jirka (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
4. 1. 2012 21:39 Nový

hmm...

Naštěstí zrovna toto řeší např. webOS mnohem elegantněji, takže tento patent až tak nevadí.

Anonym
Anonym (neregistrovaný) 193.179.175.---
5. 1. 2012 7:49 Nový

Dejte s tím pokoj

celé vlákno

Proč se tady musí objevit zprávička pokaždé, když se na patentlyapple.com objeví novy patent applu? To by se tu pak mely objevovat i všechny nové patenty IBM, Googlu, HTC...

Pod kazdou takovou zprávu pak hned nejaký komunista napíše "Paneboze, zlý Apple si něco patentoval, používejte raději Google, to je dobro pro všechny" a strhne se opět stejny flamewar...

tdvorak
tdvorak (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 1. 2012 8:00 Nový

Re: Dejte s tím pokoj

celé vlákno

Asi proto, že to spoustu lidí zajímá. Rád si přečtu, jakou další běžnou věc se jim povedlo patentovat a o čem se budou za pár měsíců/let soudit. Pokud Vás to obtěžuje, přeskakujte zprávičky co obsahují v nadpisu slova apple a patent. To je celkem jasné vodítko, o čem zprávička je.

Ta pasáž, kde každého odpůrce patentů apple máte za komunistu snad ani za komentování nestojí :-)

Anonym
Anonym (neregistrovaný) 193.179.175.---
5. 1. 2012 8:19 Nový

Re: Dejte s tím pokoj

celé vlákno

Nepovazoval bych GUI za bežné věci. Sám vím, ze není lehké navrhnout dobré GUI. Ostatne na mnoha linuxovych aplikacích to jde vidět. (Teda kromě těch, které GUI okopirovaly. Např. nové Ubuntu ma mnohe okna identické s MacOS). To, ze to považujete za běžnou věc, je protože to vidíte bežně okopírované v jiných systémech. Ve skutecnosti to ale někdo musel vymyslet, vybrat z několika moznosti, otestovat na uživatelích atd.

kverulant
kverulant (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 1. 2012 8:38 Nový

Re: Dejte s tím pokoj

celé vlákno

Jenže ochrana těchto věcí patenty nemá smysl a brzdí vývoj. Nejlepší obrana proti kopírovačům je totiž inovace. Těžko můžu v IT někoho porazit tím, že vždy začnu prodávat to samé půl roku po něm. Ono náklady a čas na okopírování implementace také nejsou zanedbatelné. Navíc patent na způsob ovládání evidentně nechrání výrobek, ale je to patent myšlenky.

Kromě toho absurditu těchto patentů dokládá i fakt, že ten patent je už v době vzinku zastaralý, protože Apple i konkurence už se zase posunuly dál.

sidik
sidik (neregistrovaný) ---.gacr.cz
5. 1. 2012 10:27 Nový

Re: Dejte s tím pokoj

celé vlákno

Brzdí vývoj? Co to je za blábol? Když si někdo něco chrání patentem, tak to nemůžu jen tak obšlehnout (bez toho, že by mi šlápli právníci na krk), tudíž na to musím jít jinak, vymyslet vlastní... A tomu se říká vývoj. Takže patenty ho naopak ženou kupředu.

Problém jsou IMO jen obecné patenty, které nemají přesnou specifikaci a jde je vztáhnout pomalu na každé uprdnutí. Takové patenty by ale neměl úřad vůbec uznávat a registrovat.

Jan Ťulák aura:86
5. 1. 2012 12:45 Nový

Re: Dejte s tím pokoj

celé vlákno

Problém je v tom, že některé věci se dají dělat jen omezeným počtem způsobů - dotykový smartphone nemůžete udělat jako dvanáctistěn s každou hranou jinak velkou a trojúhelníkovým displejem o velikosti desetiny čelní plochy, abyste měl jistotu, že vás apple nezažaluje za to, že máte zařízení "obdélníkového tvaru s diplejem zabírajícím 90% čelní plochy". A pokud jde o GUI - tam hraje roli i to, že produkt, který se ovládáním značně odlišuje od těch, které už na trhu jsou, má mnohem menší šanci na úspěch, protože jakmile se lidé naučili ovládat dotykové telefony jedním způsobem, nechtějí se už učit jiný (a je to, v určité míře, rozumný požadavek - proč zahazovat dobrou věc a vymýšlet něco naprosto neergonomického jen aby si někdo nahrabal kapsy?).

Kdyby se stejný přístup používal v automobilovém průmyslu, tak se budou automobilky navzájem žalovat za to, že konkurence má volant taky na levé straně, má kulatá kola, průhledná skla, autorádio je uprostřed panelu, řadící páka má stejné rozmístění rychlostí...

Mivy
Mivy (neregistrovaný) ---.klient.poruba.net
5. 1. 2012 13:15 Nový

Re: Dejte s tím pokoj

celé vlákno

It is estimated that over 100,000 patents created the modern automobile.-- zdroj : http://inventors.about.com/od/cstartinventions/a/Car_History.htm

Mivy
Mivy (neregistrovaný) ---.klient.poruba.net
5. 1. 2012 13:53 Nový

Re: Dejte s tím pokoj

celé vlákno

Ovladani trhu - to můžete říct o jakékoliv časti trhu, např. výroba šroubů. Proto asi vznikly průmyslové normy. Mely by se vztahovat i na software? :)

mm
mm (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 1. 2012 14:12 Nový

Re: Dejte s tím pokoj

celé vlákno

Proč by nemohl být smartphone dvanáctistěn? I kdybyste ho tak nechtěl, stále máte nekonečně mnoho způsobů jak to udělat a vyhnout se porušení patentu.

Právě váš názor je brzdou vývoje. Nikoli patenty Applu.

BTW automobilky si věci licencují a ani o tom nevíte.

Klon
Klon (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 1. 2012 13:01 Nový

Patenty zcela evidentně vývoj brzdí - zvláště ty triviální od Apple

celé vlákno

Jiné cesty jsou užitečné jen jako inovace a ne jako workaround. Ty jsou inovativní velmi zřídka a alokují zbytečně vývojový potenciál. UI patenty vedou k monopolizaci trhu což opět vývoj brzdí. Patenty jsou feudální relikt a nemají v oporu v přirozeném světě, neb exkluzivita vlastnictví sdělené informace není přirozená, prakticky možná a tedy ani morálně obhajitelná.

jos
jos (neregistrovaný) 193.179.128.---
5. 1. 2012 15:44 Nový

Re: Dejte s tím pokoj

celé vlákno

ano, patenty můžou brzdit vývoj, viz. James Watt - dokud držel patenty na parní stroj, tak se místo inovací věnoval patentovým sporům a kamarádíčkování se s politikama (aby zvedli délku účinnosti patentů); tím pádem značně brzdil inovace, demonstruje to rychlost zvyšování výkonu parního stroje (po vypršení patentů roztl výkon mnohem víc)

takže slavný "vynálezce" se vlastně zasloužil o zpomalení průmyslový revoluce (o tom se v učebnicích moc nepíše)

a dneska je to čim dál tim víc stejný

mm
mm (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 1. 2012 19:48 Nový

Re: Dejte s tím pokoj

celé vlákno

po vypršení patentů roztl výkon mnohem víc

Jednak to není pravda a za další je korelace s existení patentu nulová.

kverulant
kverulant (neregistrovaný) 86.61.140.---
5. 1. 2012 21:37 Nový

Re: Dejte s tím pokoj

celé vlákno

Tohle je právě jednoznačný případ patentů, o kterých píšeš. Tyhle patenty vývoj jednoznačně brzdí např. předběžným rozhodnutím soudu se zakáže prodej části výrobků. Než něco vydám, musím zkoumat hromadu patentů, jestli náhodou nějaký neporušuji a to ty i v případě, že jsem to vymyslel sám a konkurenční výrobek jsem neviděl (jedná se o patent myšlenky a ne výrobku).

Applu a dalším fandím ať se soudí čím dál víc. Jinak než ukázkou absurdity dnešního systému se podobných nesmyslů nezbavíme.

fffd
fffd (neregistrovaný) ---.chello.sk
5. 1. 2012 8:05 Nový

Re: Dejte s tím pokoj

celé vlákno

maximalne suhlasim. Tunajsia propaganda proti applu mi pekne lezie na nervy. A to pritom poznam plno linuxakov ako ja, co pouzivaju aj mac (z pochopitelnych dovodov)
Kopat do apple je moderne, takze to root aj zneuziva.

Anca Sadlokarton
Anca Sadlokarton (neregistrovaný) ---.psg.sk
5. 1. 2012 10:31 Nový

Re: Dejte s tím pokoj

celé vlákno

A tie (racionalne) dovody su ake ?

DRD
DRD (neregistrovaný) ---.vsb.cz
5. 1. 2012 11:42 Nový

Re: Dejte s tím pokoj

celé vlákno

Napriklad ze mi notebook funguje tak jak ma - funguje mi vsechen HW, suspend a nejsou vecne problemy se spotrebou (viz problemy se spotrebou v kernelu 2.6) a muzu pouzivat MS Office (bez ktereho se v praci bohuzel neobejdu).

Linux jsem mel na nekolika noteboocich a bohuzel vsude byly problemy - na prvnim mi nefungovala zvukovka a suspend a byl problem s vystupem na externi monitor, na druhem byly problemy s ovladacem grafiky, na dalsim nesla webkamera a vydrz baterky byla nizsi o hodiny a Wifi nespolupracovalo s WPA2...nakonec se to jakztakz vyresilo nejakymi patchi nebo po case vysla nova verze kernelu, ale byly to hodiny prace navic a ztraceny cas (nehlede na trapasy kdy clovek mel prezentovat z notebooku a nemohl pripojit projektor). Na Mac/Win tyhle problemy nejsou - a kdyz si mam vybrat mezi Windows a Mac, tak volim radeji Unixovy system :)

Klon
Klon (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 1. 2012 13:25 Nový

Chceš li používat linux na desktopu, musíš to zohlednit při výběru HW

celé vlákno

jinak MSO je problem s tvým zaměstnavatelem ne s Linuxem :D

https://www.google.com/accounts/o8/id?id=AItOawmI9rVcWOz5oTKX6COVBTZLDhwicA556lw aura:90

Re: Dejte s tím pokoj

celé vlákno

Tipl bych ze je to proto, ze ze spolecnosti, ktere jste vyjmenoval, pouze apple pouziva svoje patenty utocne k potirani konkurence. Ostatni se pomoci patentu pouze brani (u ibm a htc si nejsem jist ale nejsem si zadneho soudniho sporu iniciovaneho z jejich strany vedom)

Cydia pomonella
Cydia pomonella (neregistrovaný) ---.noisetor.net
5. 1. 2012 15:27 Nový

Re: Dejte s tím pokoj

celé vlákno

Tak jak rikate. Je treba rozlisit jakym zpusobem "podnika" Apple a jak ostatni firmy. Apple nikdy nic vlastniho nevymysli, nema zadne inovace, vzdy vse ukradne ci okopiruje, trochu pozmeni(nekteri rikaji ze "pok*rvi") a pak to prodava za exkluzivni ceny jednodussim lidem lehce ovlivnitelnym reklamni masazi. Zejmena tady bych predpokladal znalost toho jak vykrada z OS komunity (BSD, KHTML, CUPS, aj.).
Co se mobilnich technologii tyce, jak si nekdo muze myslet, ze se da jen tak vstoupit do tohoto etablovaneho byznysu a nikomu neplatit za patenty firmam ktere skutecne neco inovativniho vynalezli, posunuli mobilni technologie o poradny kus cesty a ktere se na tomto trhu pohybuji leta (MOTOROLA, NOKIA, SAMSUNG, atp.). Apple toto udelal a odmitl platit opravnene patenty(jak jiz napr. v pripade NOKIA dokazal i soud) a sam si nechava patentovat tyto pofiderni pseudoinovace aby mel zbrane kterymi muze chrastit a zastrasovat ci soudit skutecne inovativni firmy.

mm
mm (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 1. 2012 19:50 Nový

Re: Dejte s tím pokoj

celé vlákno

:-)))) Fakt vtipné. Hlavně, že vám realita "dává" za pravdu. Viz právě ty soudní spory.

Cydia pomonella
Cydia pomonella (neregistrovaný) ---.anonymizer.ccc.de
5. 1. 2012 20:34 Nový

Re: Dejte s tím pokoj

celé vlákno

Samozrejme ze mi soudni spory davaji za pravdu. Neni dne kdy by Apple nejaky neprohral.
Specialne pro vas priklad z dneska: http://www.reuters.com/article/2012/01/05/elan-apple-idUSL3E8C5FT220120105

5 melounu za ukradnuti technologii dotykovych obrazovek, ktere Apple vydava za vlastni a pouziva na iPhonech, iPodech a iPadech.

mm
mm (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
6. 1. 2012 8:24 Nový

Re: Dejte s tím pokoj

celé vlákno

He. Tak si o tom přečti víc.

SB
SB (neregistrovaný) ---.bnsoft.cz
5. 1. 2012 8:44 Nový

ano, ale jinak

celé vlákno

Teď ponechám stranou, zda to už někdo nevymyslel. Myslím si, že by měl mít možnost každý patentovat si, co chce (samozřejmě novinku), to je autorova svoboda, ale patenty musejí mít různou dobu platnosti podle toho, kolik prostředků na ně bylo vynaloženo (kvůli návratnosti) nebo podle doby, za jakou je možno předpokládat, že se něco takového v budoucnu objeví. To je sice spekulativní, ale naopak svobodou patentového úřadu, protože on chrání (samozřejmě s využitím dalších státních mechanismů), takže taky rozhoduje a má poslední slovo. V tom okamžiku nám najednou vychází délka patentu na nějakou péčovinu v menu např. na 1 rok. A to už je o něčem jiném.

Anonym
Anonym (neregistrovaný) ---.vsb.cz
5. 1. 2012 11:53 Nový

Re: ano, ale jinak

celé vlákno

V praxi by bylo obtizne to posoudit pro kazdy patent.

dustin
dustin (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 1. 2012 12:57 Nový

Re: Apple získal dalších třináct patentů

Zatímco se americké a ostatní západní technické firmy budou vzájemně topit v soudních sporech, převálcuje je čínská a východní konkurence, která bude místo do právníků investovat do vývoje, inovací a zefektivňování výroby.

Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem
Měšec.cz: Velký jističový podfuk

Velký jističový podfuk

Lupa.cz: Vlhký sen vnitra se splnil: vznikl státní podnik pro IT

Vlhký sen vnitra se splnil: vznikl státní podnik pro IT

Podnikatel.cz: Když dobrý e-shop zabije mizerný kurýr

Když dobrý e-shop zabije mizerný kurýr

Podnikatel.cz: Daň z příjmů: online formulář

Daň z příjmů: online formulář

Podnikatel.cz: Podal přiznání, má přeplatek. Nevrátí mu ho

Podal přiznání, má přeplatek. Nevrátí mu ho

Lupa.cz: Lepší než Google: proč používat DuckDuckGo?

Lepší než Google: proč používat DuckDuckGo?

Podnikatel.cz: Nechtějí vrátit odpočet DPH? Chtějte úrok

Nechtějí vrátit odpočet DPH? Chtějte úrok

Podnikatel.cz: Babiš chce snížit DPH u piva o 10 %

Babiš chce snížit DPH u piva o 10 %

Lupa.cz: Jak hackovat banky? Útočníci mají nový trik

Jak hackovat banky? Útočníci mají nový trik

120na80.cz: Domácí homeopatická lékárnička

Domácí homeopatická lékárnička

Podnikatel.cz: EET dostala zelenou. Na podzim to vypukne

EET dostala zelenou. Na podzim to vypukne

DigiZone.cz: Voyo přes Chromecast? Zatím omezené na PC

Voyo přes Chromecast? Zatím omezené na PC

Root.cz: EU chce zrušit anonymní platby

EU chce zrušit anonymní platby

Podnikatel.cz: Hlasovat o EET se bude 10. února

Hlasovat o EET se bude 10. února

Podnikatel.cz: Sick day ve hře. Ale s přísnými pravidly

Sick day ve hře. Ale s přísnými pravidly

Podnikatel.cz: Nižší DPH na pivo, cesta k jedné snížené sazbě

Nižší DPH na pivo, cesta k jedné snížené sazbě

Měšec.cz: Velký jističový podfuk

Velký jističový podfuk

Vitalia.cz: Proč si černý kašel cestu zpátky našel

Proč si černý kašel cestu zpátky našel

Lupa.cz: Foto: Jak se skladuje zboží pro Koloniál.cz

Foto: Jak se skladuje zboží pro Koloniál.cz

Podnikatel.cz: Není jim to, tak to vrátí. Víme, jak na ně

Není jim to, tak to vrátí. Víme, jak na ně

Ušetřete