Chcete si jako první vyzkoušet novou podobu Root.cz? Přepněte na beta verzi.

Hlavní navigace

Bude Java ve Firefoxu zakázána?

Před týdnem jsme vás informovali o zranitelnosti SSL a TLS, která umožňuje odposlouchávat šifrovanou komunikaci dvou stran. I když Firefox není povahou tohoto problému postižen, tak v pluginech tomu tak být nemusí.

Mozille tak aktuálně debatují nad tímto bezpečnostním rizikem. Objevená chyba totiž může postihnout zásuvný modul Javy od Oracle. I když jej většina uživatelů příliš nevyužije, tak ve firemním prostředí je značně populární.

Doufejme, že Oracle se k problému brzy vyjádří a vydá opravu řešící možný problém. V extrémním případě by mohla Mozilla Javu ve Firefoxu zakázat.

(Zdroj: Mozilla.cz)

Předchozí zprávička Následující zprávička        
Hulka
Hulka (neregistrovaný) 94.138.124.---
2. 10. 2011 11:50 Nový

Jenom JAVA?

To je teda důležité zabývat se pluginem pro Javu a čekat co udělá Oracle když samotná Mozilla s problémem ve svém firefoxu nic nedělá. Už jen tvrzení, že firefox není tímto bezpečnostním problémem postižen, když jsou jim postiženy prakticky všechny prohlížeče, je více než troufalé tvrzení. Výjimku snad mohou tvořit IE a Opera ve kterých jsou již dávno implementovány nové verze protokolu TLS 1.1 a 1.2, bohužel přesto se většina webových sídel stále drží již léta zranitelné verze protokolu TLS 1.0.

eloper
eloper (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
2. 10. 2011 16:20 Nový

internetbanking

celé vlákno

Nevim, jak ostatni banky, ale KB vyzaduje Javu k pristupu do internetbankingu. Pro tyto uzivatele by zakaz predstavoval neprekonatelnou prekazku k plneni svych financnich zavazku, tedy pokud by se zakaz rozsiril i na dalsi prohlizece. A chodit pesky do banky?!? Tak na co jsme probuh vynalezali kolo?!

JardaP . aura:24
2. 10. 2011 21:15 Nový

Re: internetbanking

celé vlákno

Na to, abychom do banky jezdili na kole. :-)

ip
ip (neregistrovaný) 85.248.64.---
20. 12. 2011 8:49 Nový

Re: internetbanking

celé vlákno

V poslednej dobe to vyzera, ze banky sa predbiehaju v tom, kto ponukne horsi internetbanking. U nas sa zaciana rozmahat flash, ale vidim, ze mame este co dobiehat.

Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem
Ušetřete