Na svém PC začínám přecházet na Lenny a už vidím, že to pořádně nepůjde. Ví zde někdo o nástroji pro filtrování P2P? Používal jsem něco (nechci si teď vymýšlet název, nejsem na Linuxu), co jelo v Etchích iptables, ale nejde použít v iptables Lennyho. A žádnou náhradu, která by nevyžadovala patchování vanilkového jádra a jela s verzí iptables v Lennym jsem nenašel.
Debian Squeeze bude možná zmrazen v srpnu
Přestože vývojáři distribuce Debian plánovali pravidelné mrazící cykly, nakonec skutečně zůstalo jen u plánů. Debian Squeeze měl podle nového schématu už být půl roku zmrazený a měl se připravovat na vydání, ale zatím je jeho příprava v nedohlednu. Podle Adama Barratta z release týmu je ale vše na dobré cestě a čeká se už jen na to, až do větve testing přijedou změny spojené s přechodem na Python 2.6. Pak už by mělo konečně dojít k zastavení přidávání balíků a vývojáři by měli začít pracovat na novém vydání. Podle Barratta by ke zmrazení mohlo dojít na konci srpna.
Dále čtěte…
- Upgrade Debianu Lenny na Squeeze: praktické zkušenosti 7. 2. 2012 0:00
- Jak spustit ownCloud3 na Debian Squeeze/Ubuntu 11.10 3. 2. 2012 11:33
- V pondělí 6. února končí podpora Debianu Lenny 2. 2. 2012 15:10
- Debian je nejpopulárnější distribucí na serverech 11. 1. 2012 9:43
- Debian v chrootu na Androidu 11. 11. 2011 0:00
jen nespechat
celé vláknoPridavam se k nazoru vyse – radsi nespechat. Po neuvazenem updatu na squeeze (kvuli jedine knihovnicce!) se muj notebook totalne rozbil – Xka (bohuzel mam intel grafiku) jsou asi 100× pomalejsi (je VIDET jak postupuje prekreslovani okynek!!), spousta veci co fungovaly nefunguji (wifi si nepamatuje hesla) a i kdyz vim, ze to neni vina debianu, hodne aplikaci se zmenilo zpusobem, ktery povazuji za nestastny..
Takze planuji co nejdrive zpatky na Lenny.

