Chcete si jako první vyzkoušet novou podobu Root.cz? Přepněte na beta verzi.

Hlavní navigace

Evropská komise schválila koupi Motoroly Googlem

Loni v srpnu jsme vás informovali, že se Google dohodl na koupi společnosti Motorola Mobility. Ta vlastní 17 tisíc patentů, které se Googlu budou hodit při obraně OS Android. Transakce podléhala schválení eurounijního a amerického úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Evropská komise včera schválila tento obchod a vyjádření amerického úřadu se očekává každým dnem. Pak již bude chybět jen posledních pár legislativních formalit a obchod bude dokončen. Google si od této akvizice slibuje posílení Androidu na trhu, rychlejší inovace a mnoho dalšího.

Předchozí zprávička Následující zprávička        
qpal
qpal (neregistrovaný) ---.commerzbank.com
14. 2. 2012 14:52 Nový

patenty

celé vlákno

Doufam, ze tak Google ziskal i zasadni patenty a bude moci zazalovat Apple a MS. Neocekavam ze by se primo dohodli, ale minimalne ticha dohoda by mohla vzniknout a soucasne omezeni typu 15USD a prodane zarizeni s Adroidem nebo zakaz prodeje tabletu s cernym rameckem a oblymi rohy by mohly jit stranou.

mat. aura:18

Re: patenty

celé vlákno

tak jestli doufáte, že zařízení s androidem bude stát díky tomuto o 15USD méně, tak to doufáte zbytečně

ps
ps (neregistrovaný) ---.chello.sk
14. 2. 2012 21:29 Nový

Re: patenty

celé vlákno

Ja si osobne myslím že by k reálnemu, aspoň čiastočnému, poklesu ceny mohlo dôjsť. Keby aj nie, tak by ma potešilo aj že by výrobcovia mali z androidu o niečo viac peňazí čo by ich motivovalo k vývoju ďalších telefónov pre túto platformu.

JardaP . aura:24
14. 2. 2012 22:30 Nový

Re: patenty

celé vlákno

Taky by potesilo, kdyby pijavice z Redmondu tech penez dostala mene. :-)

Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem
Ušetřete