Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia Tuesday TopDrive KupDnes Navrcholu Bomba NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Google přestává používat Windows kvůli bezpečnosti

MMartin
MMartin (neregistrovaný) 89.103.18.---
1. 6. 2010 22:04

Re: Hloupost

celé vlákno

Myslím že kolega má pravdu.
Pokud jste terč, zlomí vám jakýkoliv systém, ať už je zabezpečený jakkoliv.
To co píšete o nehomogenním prostředí taky myslím nebude realitou. Každý rozumný správce sítě drží své uživatele na uzdě. Nikomu z nás by se nelíbilo opravovat Gentoo nebo třeba i nejaký klon BSD, když perfektně známe …(každý si dosaďte svou oblíbenou distribuci).
Dovedu si představit, že tam bude jedna až dvě podobné distribuce které používají stejné systémy (kompilované nebo balíčkové) se zapnutými updaty. Tedy jedna až dvě distribuce se stejnými nebo velmi podobnými verzemi.
Navíc je to podle mne opravdu nepodstatné. Když bude útočník vědět, že v Googlu používají Firefoxe na linuxu, tak si počká na nějaký takovýto nahlášený masitý bug co se bude opravovat řádově týdny a tehdy zaútočí. Možností je samozřejmě dalších Y.
Jinak řečeno, pravděpodobnost že lovec trefí vás mezi miliardami zajíců je mizivá. Stejně tak mizivá je ale pravděpodobnost, že na vás míří a mine. Můžete kličkovat jak chcete, pokud si usmyslel, že vás bude mít na talíři, dříve nebo později se tam ocitnete :-).