Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia Tuesday TopDrive KupDnes Navrcholu Bomba NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Hlavní navigace

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor ke zprávičce Hlasování k OOXML v ČR.

LO
LO (neregistrovaný)
5. 9. 2007 12:40

Re: Hlasovani ve Svedsku

celé vlákno
Ve firmě bývá zpravidla každý dokument unikátní. Jenom přechod z Office X na Office X+1 znamená aktualizaci hromady templatů, zkoušení vazeb na různé systémy apod. Náklady na přechod na ODF-office (říkejme mu třeba OpenOffice, protože nikdo jiný zřejmě ODF neimplementuje v použitelném produktu) by byly pro firmy velmi vysoké. Následné náklady na převod dokumentů by byly prohibitivní.

Nakonec se zkuste podívat do historie, jak dlouho MS převáděl trh na tak dobrý produkt, jakým je MS Office. Va vašich představách zřejmě firmy začnou zítra vše převádět všedo ODF, a stráví nad tím tisíce člověko-dnů. Kdybyste někdy zkusil větší projekt tohoto stylu, věděl byste, že do toho nepůjdou, a znal byste důvody.

Ano, po instalaci nového kancelářského balíku se starý odstraňuje. Uživatel pracuje s jedním produktem. Nebo chcete znásobit náklady na licence, školení helpdesk a podporu? Navíc by produkty musely být paralelně nainstalované trvale. Nechtěl byste snad zastavit na rok práci a ručně převádět všechny staré dokumenty?

Dívejte se na to realisticky. Jakýkoliv bude nový formát dokumentů, převod do něj musí být automatický a bezeztrátový. Už jen ztráta maker a šablon je veliký problém, ruční převod dokumentů je z říše sci-fi.
   
Chcete přispět jako registrovaný uživatel? Přihlaste se ke svému účtu.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 

Pravidla pro diskutující

Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.

Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.

Příspěvky nesmí obsahovat:

  1. Vulgární či hrubé výrazy.
  2. Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  3. Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  4. Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  5. Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  6. Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  7. Prokazatelně protiprávní obsah.

Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.

Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul