Hlavní navigace

Kickstarter ve formě chytrého výčepu

10. 2. 2015

Sdílet

PicoBrew je startup se zajímavým cílem – umožnit výrobu domácího piva. Jejich první produkt, Zymantic, byl unikátní all-in-one nástroj zjednodušující výrobu domácího piva. Nyní se vracejí zpět na Kickstarter s novým produkt nazvaným KegSmarts.

KegSmart je modulární záležitost, kterou je možné připojit k existující lednici na pivo, nebo může být součástí větší PicoBrew jednotky. Tento Wi-Fi zázrak umožní uživatelům čtení údajů o tom, co se děje s jejich pivem za pomoci OLED displeje. Mezi údaji je množství zbylého zlatavého moku, druh piva atd. Navíc obsahuje i vestavěné senzory, jež pomohou udržet optimální teplotu nápoje.

Přestože ještě zbývá 28 dní do konce kampaně, PicoBrew už získal o $25,000 více, než byl jejích cíl ($100,000). Vybrané jednotky budou zaslány zájemcům v dubnu, zbylé v květnu.

(Zdroj: CNET)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 2. 2015 20:48

    peter (neregistrovaný)

    Prvý počin bol výrobňa piva ktorá to pivo zvládne za 5 až 7 dní. Druhý počin je výčapná jednotka s niekoľkými čidlami za vyše tisíc dolárov. Nerobil náhodou niekto z nich v americkom Microsofte? Eta vyrábala domácu výčapnú jednotku s chladničkou a v nižšej cene, len nemala WiFi.

  • 10. 2. 2015 21:49

    Jarda_P

    To je prave na to, abys behem peti az sedmi dni tu jednotku vyprazdnil. Take muzes odevsad pres Internet sledovat, jestli zatimco nejsi doma, ti jednotku nevyprazdnuje nekdo jiny.

    Ale jestli to nekdo rovnou po tech peti az sedmi dnech pije, tak asi bude pekne prase. Normalne se homebrew da pit tak po trech mesicich ci az za pul roku.

  • 11. 2. 2015 6:56

    peter (neregistrovaný)

    Malé tanky v krčmách vyrábajú pivo za dvojnásobný čas, ale potom musia ten cca 18 VOL% medzistupeň zriediť a priliať doň sirup. Firma z tejto správičky asi nepodporuje tak hlboké prekvasenie humusu.

    Ako nápad je to pekné. Vstavať kvasnú nádobu do steny namiesto krbu alebo televízora, a prepojiť to s elektronickou výčapnou jednotkou. Len tá chuť musí byť úmerná naivite kupujúcich. Keď sa u nás vytratil výčapný ležiak, tak som prestal piť pivo. Tieto rýchlokvasné malinovky mi poškodzujú trávenie.

    PS: zaujímalo by ma či cena za suroviny, recept a energie potrebné na výrobu tohoto piva nepresiahne cenu za donášku podobného objemu zlatavej vody taxíkom z pivovaru v inom okrese. Podobné príplatky sa už dávno aplikujú na homebrew sady s pripraveným sladom.

  • 13. 2. 2015 0:46

    Clock (neregistrovaný)

    Podpořte prosím můj open source projekt vařiče Distillcooker, který jednak produkuje pitnou vodu pro země třetího světa, druhak si v něm uvaříte spoustu věcí aniž byste museli pobývat v kuchyni a aniž by se připálily, a taky vyrábí prakticky zadarmo destilku do žehličky nebo autobaterky

    http://ronja.twibright.com/distillcooker/

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.