Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia Tuesday TopDrive KupDnes Navrcholu Bomba NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Hlavní navigace

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor ke zprávičce Která desktopová distribuce je nejvýkonnější?.

Inkvizitor
Inkvizitor (neregistrovaný) 84.42.166.---
17. 3. 2010 19:35

Re: Jak by dopadlo Gentoo?

celé vlákno

Neřekl bych to takhle příkře. Já jsem kupříkladu používal Gentoo pár let a nikdy jsem si ho neladil na výkon – maximálně jsem pomocí USE flagů přidal měnil podporu programovacích jazyků apod. A poladil jsem výkon portage a utilit kolem, ale toho se klasický benchmark podle mě netýká.

Takže z mého pohledu by validní test udělat šlo. Stejně platí (kromě začínajících uživatelů Ubuntu), že sto desktopů = sto konfigurací. Teď používám OpenSUSE (poté, co jsem zjistil, že složitost udržování Gentoo v kondici pro mě není vyvážena jeho výhodami), souborový systém si volím sám, desktopové prostředí volím sám, vyhazuju (z mého pohledu) nesmysly typu beagle… Dovolím si tvrdit, že tohle má srovnatelný nebo i větší vliv než hrátky typického uživatele Gentoo s parametry kompilace.

   
Chcete přispět jako registrovaný uživatel? Přihlaste se ke svému účtu.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 

Pravidla pro diskutující

Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.

Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.

Příspěvky nesmí obsahovat:

  1. Vulgární či hrubé výrazy.
  2. Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  3. Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  4. Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  5. Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  6. Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  7. Prokazatelně protiprávní obsah.

Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.

Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul