Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia Tuesday TopDrive KupDnes Navrcholu Bomba NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Linux bude kralovat netbookům v roce 2012

Atom321 aura:62
15. 4. 2009 9:48

Nesmysl

Ta předpověď vychází z naivního a zcela nesprávného předpokladu, že Microsoft bude jen nečinně přihlížet. Bude to přesně naopak. MS prostě několik set svých stávajících programátorů převede na vývoj WindowsCE. Koupí několik klíčových firem, které pro ARM vyvíjejí software (zejména audio/video kodeky). Ty, co se nebudou chtít nechat koupit, utopí v soudních sporech kolem patentů. Výrobcům nabídne výhodné množstevní slevy, pokud se zavážou prodávat pouze Windows. Časem většinu patentových sporů sice prohraje a dostane několik pokut od různých antimonopolních institucí. Mezitím už budou Windows+MS Office na 95% všech prodávaných netbooků a Linux zůstane zase jen nadšencům.
SB
SB (neregistrovaný)
15. 4. 2009 16:17

Re: Nesmysl

Taky to de, má to jen jednu chybu - daný plán je tak na 3 a více let, jinak řečeno se to do konce roku nestihne.
Lael Ophir
Lael Ophir (neregistrovaný)
15. 4. 2009 17:33

Re: Nesmysl

Proč by to MS dělal? Nakonec bude mít ARM netbooky s Windows a MS Office, na kterých nepoběží nic jiného, protože výrobci SW své aplikace nebudou portovat na ARM. To už MS udělal s Alpha, PowerPC a MIPS. Aplikace nebyly, nikdo to nekupoval, MS z celé věci po čase vycouval kvůli slabým prodejům. Mělo by to dnes dopadnout lépe? A proč?

Když jsme u toho, tak není důvod používat Windows CE, když se dají použít NT.
Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem