Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia Tuesday TopDrive KupDnes Navrcholu Bomba NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Hlavní navigace

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor ke zprávičce Mac a 4 Intel CPU.

Mirek Novak aura:100
13. 10. 2005 7:17

Re: Viceprocesory od Intel

celé vlákno
V podstate tak nejak jsem si to predstavoval. Ta informace byla, tusim, z toms' hardware. Testovali tam vykon multiprocesorovych stanic Intel vs. AMD a podle vysledku toho testu (tusim ze na Suse Linuxu) to vypada, ze linuxovy scheduler je na AMD optimalizovany. Z toho, pomerne hrubeho, vysvetleni tam vyplynulo to co pisete vyse o Intelu a co se tyka AMD tam to spise pripominalo usporadani do matice, kdy procesory komunikovaly primo s pameti a i naprimo navzajem sami se sebou. Pres jejich specifickou sbernici HyperTransport. Tenhle clanek byl impuls k tomu abychom pozdeji poridili server na AMD Opteron, ktery ted bez vetsich problemu provozujeme. Pisu "bez vetsich" protoze nejake drobnejsi se objevily s PHP.
   
Chcete přispět jako registrovaný uživatel? Přihlaste se ke svému účtu.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 

Pravidla pro diskutující

Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.

Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.

Příspěvky nesmí obsahovat:

  1. Vulgární či hrubé výrazy.
  2. Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  3. Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  4. Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  5. Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  6. Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  7. Prokazatelně protiprávní obsah.

Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.

Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul