Cože dělám? No to je jedno, pojďme k věci. Ještě musím připomenout, že si netykáme.
V magazínech je opravdu většinou rubrika "1000+1 editace Registry". Typicky se tam popisují nastavení, která jsou buď zcela nezajímavé, například jak umístit wallpaper na danou pozici na desktopu (ne na strěd, ne roztahnout na desktop, ale umístit ho na pozici řekněme 300,200 od levého horního rohu). Řadu nastavení navíc lze provést z GUI, jenom to autoři těchto veleužitečných nesmyslů neuvádějí. Typickým příkladem jsou věci, které se běžně mění přes Policy Editor (hlášky při přihlášení, zákaz spuštění některých aplikací apod).
Ve Windows se nedějí zázraky. Protože počítač je deterministický stroj (byť o tom člověk někdy může pochybovat), zázraky nejsou.
V Linuxu měníte nastavení v komentovaném konfiguráku? A jak je komentovaný konfigurák OpenOffice, KMailu, xmms a dalších aplikací? A upravujete ho fakt ručně? Nebo se v případě ruční editace konfiguráku jedná jen o aplikace, které nemají dostatečně kvalitní konfigurační interface, protože jsou vývojově či koncepčně zastaralé?

