Zmíněná zpráva o nárůstu z 10 na 96 procent může a nemusí zohledňovat jen kamenné obchody. Mě se to podařilol dohledat jen takovou DOMNĚNKU.
Valná část netbooků nejde s Linuxem sehnat, protože je lidé nekupovali, a vraceli je mnohem častěji než ty s Linuxem.
Jo, je to špinavá hra MS. Dává Windows za USD 15, kdežto Linux je zdarma. Taková špinavá hra to je. No fuj ;). A napadlo vás, že kdyby MS dával Windows XP úplně zdarma, tak by to Linuxu za týden neštěknul ani pes?
Pokud jsem vi všiml, tak minimálně netbooky s Ubuntu mají ten samý problém s vracením. Zákazníci samozřejmě berou Linux jen jako možnost ušetřit.
Dnešní netbooky jsou o něco lepší, než ty prapůvodní. Windows XP na nich již běží lépe.
Aha, mohou za to podplacení výrobci :). Tak tomu se říká blud. Desktopy s Linuxem se neprodávají, notebooky také ne, a když se neprodávají ani netbooky, tak jsou za tím úplatní výrobci. No nic, sněte dál.

