Myslím, že mnou uvedený text trpí zjevnými rozpory. Zkuste si položit otázku, který z těch výkladů je pravdivý. Já považuji za zjevné, že si autor té knihy vymýšlel. Před objevy z oblasti geologie a fyziky mu to klidně mohlo projít. Ta událost se buď vůbec nestala, nebo se stala výrazně jinak, než je popisováno v bibli.
Vy jako křesťan to máte těžké. Očekává se od vás, že budete věřit i věcem, které jsou zjevně nesmyslné. Středověký člověk to měl jednodušší. Neměl znalosti, takže o čemkoliv divném mohl říci "jo, to je zázrak". Vy ty znalosti máte, takže těžko můžete uvěřit, že slunce bylo celý den na obloze a nehýbalo se. Pokud takové věci věříte, je vaše víra z kategorie bludů. Bludy (termín používaný psychiatry) se vyznačují tím, že nejsou přístupné logické argumentaci.
Křesťané samozřejmě umí lidi převychovávat, pokud jsou ti lidé hloupí, slabí nebo oslabení (typicky v mládí, nebo když jsou v těžké životní situaci). Nechat lidi uvěřit něčemu takhle absurdnímu, to jistě vyžaduje spoustu práce. Začal bych nějakými neškodnými tvrzeními, morálními hodnotami, pravidly chování (desatero), skupinovou motlitbou, a pak bych postupně přitvrzoval. Když člověk uvěří, že se Slunce zastavilo na obloze, je zblbnutí zdravého rozumu daného jedince hotovo.
Chápete nyní, proč je podle všeho vyloučené, abych se já stal věřícím?

