Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia Tuesday TopDrive KupDnes Navrcholu Bomba NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Hlavní navigace

OpenOffice.org pro Aqua příští měsíc

Uživatelé systému Mac OS X se mohou těšit na nový port OpenOffice.org, který poběží přímo pod grafickým rozhraním Aqua. Nový port bude představen příští měsíc na Apple Expo Paris. OOo pro Mac OS X sice už existují, ale běží pod X11, které je potřeba doinstalovat. Uživatelé mají ale raději aplikace, které běží nativně v prostředí jejich systému. Brzy se konečně dočkají.

(Zdroj: RegHardware.co­.uk)

Předchozí zprávička Následující zprávička        
Pepa
Pepa (neregistrovaný)
31. 8. 2006 11:39 Nový

kravina

celé vlákno
Bože, když tohle napíšou na Živě, tak to pochopím. Ale jak je možné, že na Rootu napíšou něco takového, když existuje NeoOffice? Screenshot
nemo
nemo (neregistrovaný)
31. 8. 2006 12:18 Nový

Re: kravina

celé vlákno
Navic nekteri lide z OpenOffice projekt NeoOffice (ktery je GPL) silne podkopavaji tim, ze uz nekolik let tvrdi, ze jejich Aqua OpenOffice je za rohem. To pak vzdy melo silny vliv na odliv dotaci od NeoOffice a nasledovalo preruseni prace, kdyz hlavni vyvojar musel jit chvili pracovat na necem, co mu vydela penize na dalsi vyvoj.

Bylo by mnohem lepsi, kdyby podporovali NeoOffice, brali v uvahu jejich patche OOo a snazili se vylepsit svou code base, aby portovani nebylo tak obtizne (staci procist forum NeoOffice Developement na http://trinity.neooffice.org).
Petr Krčmář aura:99
31. 8. 2006 13:33 Nový

Re: kravina

celé vlákno
NeoOffice není nativní port, ale k integraci do Aqua používá Javu.
nemo
nemo (neregistrovaný)
31. 8. 2006 14:13 Nový

Re: kravina

celé vlákno
Pouziva Javu, Carbon i Cocoa. Proc by to melo znamenat, ze neni nativni?
Pokud si predstavujete, ze Java na Macu znamena, ze GUI neni nativni (pouziva nejaky Javovsky GUI toolkit), tak se pletete. Je tedy pro Vas "nativni" jen ciste Objective-C, nebo jak tomu rozumet?
donald
donald (neregistrovaný)
31. 8. 2006 14:47 Nový

Re: kravina

celé vlákno
Ja si myslim, ze nativny je to, ze ks vojmu behu nepotrebuje ziadnu dalsiu systemovu vrstvu, ako je to napriklad u OOo + X11 na MAC OS X.
To, ze to pohana JAVA, alebo C++, alebo bash mi je uplne jedno, staci mi, ze nemusim spustat dalsi moloch, ako je napriklad X11 aby som hned v zapeti mohol spustit druhy moloch napriklad Neo Office.
neurol23
neurol23 (neregistrovaný)
31. 8. 2006 20:06 Nový

Re: kravina

celé vlákno
mozna se v necem pletu, ale nepotrebuji programy v jave taky takovou mezivrstvu nazvanou java virtual machine narozdil od programu v c++, ktery jsou prelozeny do strojovyho kodu a vystaci si samy?
su - \mathfrak{M}ĦĒNJMARCHON
su - \mathfrak{M}ĦĒNJMARCHON (neregistrovaný)
31. 8. 2006 20:35 Nový

Re: kravina

celé vlákno
Zrovna na Darwin/MACH jadrach je to trocha inak. Pokial viem, Java na tychto jadrach ma urcitu podporu priamo v jadre, tj. potom to fakt svizne bezi (mal som moznost vidiet na MacBooku, celkom som cumel).
mikeovec
mikeovec (neregistrovaný)
31. 8. 2006 21:53 Nový

Re: kravina

celé vlákno
Ako mam chapat "na Darwin/MACH jadrach je to trocha inak. Pokial viem, Java na tychto jadrach ma urcitu podporu priamo v jadre"

Moc sa v Mac-och nevyznam, ale doteraz som bol v tom, ze MACH je HW jadro, Darwin je jedna verzia operacneho systemu Mac OS X, ktora bezi na SW jadre BSD alebo nejakom, ktore bolo vyvinute z BSD. Takze Darwin nie je jadro. Doteraz som nepocul, ze by nejaky procesor (t.j. HW jadro) malo priamu podporu Java a ze by malo BSD vyslovene priamu podporu Java sa mi tiez nezda. I ked Java je od Sun vyvijana prednostne pre Solaris, ktory je tiez zalozeny na BSD jadre, tak neviem. Nevie niekto toto cele vysvetlit?
su - \mathfrak{M}ĦĒNJMARCHON
su - \mathfrak{M}ĦĒNJMARCHON (neregistrovaný)
31. 8. 2006 22:51 Nový

Re: kravina

celé vlákno
Jj, ja v tom tiez moc jasno nemam, hovorili mi to programatori "MASOXaci", hlavne nemam moc casu skumat jak to je :-/ Takze ak sa najde dobra dusa, co tomu rozumie (+par linkov), budem len rad.

Povodne som to chapal tak, ze BSD-derived kernel pod MAC OS X implementuje niektore casti Java VM priamo, ale mozno je to blbost.
su - \mathfrak{M}ĦĒNJMARCHON
su - \mathfrak{M}ĦĒNJMARCHON (neregistrovaný)
31. 8. 2006 22:59 Nový

Re: kravina

celé vlákno
Minimalne toto napoveda, ze by v jadre nejaka podpora byt mohla:

http://search.lists.apple.com/?q=java+support+kernel&cmd=Search%21

(viz kernel panic na jave, keby to bola cista userland app, tak je minimalna sanca, ze to panicne jadro)
Jakub Hegenbart aura:85
1. 9. 2006 2:40 Nový

Re: kravina

celé vlákno
Solaris je založený na BSD jádře? Já myslel, že je to potomek licencovaného Unixu System V r4…
Izak
Izak (neregistrovaný)
1. 9. 2006 9:20 Nový

Re: kravina

celé vlákno
Ve vasem mitickem MacOS-X je to stejne, jako na vsech unixech, pusti se java -jar ;-)
Jedine co muze JVM delat, je prekompilovat do bitecode primo pro MacOS-X takovy just in kompiler, ala IBM Java, ktera tahle dela vsude a tim zrychluje java aplikace (na vsech platformach, treba i na windows)

Jinymi slovi, je lepsi poustet X11 nez mnohem nenazranejsi Javu
Murděj Ukrutný aura:84
31. 8. 2006 12:10 Nový

OOo pro KDE (Gnome)

celé vlákno
Ve verzi pro linux by to taky chtělo některé veci udělat aby víc zapadly do KDE nebo Gnome. Třeba ty pseudowindozacke otevírací a ukládací dialogi jsou uplně na ... nedá napsat cesta přímo, nejsou záložky... musím klikat jako kok... vidlouzjúzr
radim
radim (neregistrovaný)
31. 8. 2006 13:28 Nový

Re: OOo pro KDE (Gnome)

celé vlákno
za použitou češtinu - příspěvek dne :-D
Marek Turnovec aura:69
31. 8. 2006 13:42 Nový

Re: OOo pro KDE (Gnome)

celé vlákno
Nevím, co používáte za verzi OpenOffice, ale já mám ve verzi 2.0.3 pro otevírání a ukládání souborů klasické Gtk dialogy. Je myslím možné používat i dialogy z KDE. Záleží, co se povolí při kompilaci, jde přikompilovat podpora pro obojí a probíhá pak nejspíš autodetekce, případně se to řídí proměnou OOO_FORCE_DESKTOP...
Thunder.m
Thunder.m (neregistrovaný)
31. 8. 2006 20:38 Nový

Rychlost

celé vlákno
Doufám že to bude použitelnější než NeoOffice a stávájící OpenOffice, na normální G4 to je tak pomalé že si můžu před spuštěním skočit na kafe.
Izak
Izak (neregistrovaný)
1. 9. 2006 9:22 Nový

Re: Rychlost

celé vlákno
Vsak G4 je pomali CPU ;-)
Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem        

Přehled názorů

kravina
Pepa 31. 8. 2006 11:39
├ 
Re: kravina
nemo 31. 8. 2006 12:18
└ 
Re: kravina
Petr Krčmář 31. 8. 2006 13:33
 
├ 
Re: kravina
nemo 31. 8. 2006 14:13
 
└ 
Re: kravina
donald 31. 8. 2006 14:47
 
 
└ 
Re: kravina
neurol23 31. 8. 2006 20:06
 
 
 
└ 
Re: kravina
su - \mathfrak{M}Ħ…;MARCHON 31. 8. 2006 20:35
 
 
 
 
├ 
Re: kravina
mikeovec 31. 8. 2006 21:53
 
 
 
 
│
├ 
Re: kravina
su - \mathfrak{M}Ħ…;MARCHON 31. 8. 2006 22:51
 
 
 
 
│
│
└ 
Re: kravina
su - \mathfrak{M}Ħ…;MARCHON 31. 8. 2006 22:59
 
 
 
 
│
└ 
Re: kravina
Jakub Hegenbart 1. 9. 2006 02:40
 
 
 
 
└ 
Re: kravina
Izak 1. 9. 2006 09:20
OOo pro KDE (Gnome)
Murděj Ukrutný 31. 8. 2006 12:10
├ 
Re: OOo pro KDE (Gnome)
radim 31. 8. 2006 13:28
└ 
Re: OOo pro KDE (Gnome)
Marek Turnovec 31. 8. 2006 13:42
Rychlost
Thunder.m 31. 8. 2006 20:38
└ 
Re: Rychlost
Izak 1. 9. 2006 09:22