Vlákno názorů ke zprávičce Operační systém napsaný v JavaScript
Biktop (neregistrovaný)
6. 2. 2009 15:29
Nic nového pod sluncem
Tohle zvládal Chuch Moore už začátkem 70. let. Co jiného je Forth, který je sám napsaný ve Forthu a taky nepotřebuje žádného hostitele? Akorát odhaduji, že Forth bude několikanásobně, nebo spíš o několik řádů rychlejší než toto.
Cartman (neregistrovaný)
6. 2. 2009 16:10
Re: Nic nového pod sluncem
O Forthu jsem naposled slisel v roce 1989. Presne si to pamatuji, neco jsem si o tom jazyce precetl a pak jsem sel cinkat klicema na vaclavak.
Sten (neregistrovaný)
6. 2. 2009 18:18
Re: Nic nového pod sluncem
A stejně jste Forth nezachránili :)
Ner (neregistrovaný)
6. 2. 2009 21:11
Re: Nic nového pod sluncem
Tos to pozor! Forth je stale aktualni v nekterych zamorskych CNC masinach.
Biktop (neregistrovaný)
7. 2. 2009 12:19
Re: Nic nového pod sluncem
Ve Forthu se docela dost jede v embedded oblasti. Je dost pohodlné, když si člověk může nahrát celé vývojové prostředí (cca 8-10 KB) přímo do zařízení, které chce programovat, a ladit a zkoušet takhle přímo. Tomu se nevyrovná ani JTAG.
m;) (neregistrovaný)
18. 2. 2009 10:59
Re: Nic nového pod sluncemRe: Nic nového pod sluncem
Forth ma stale vcelku siroke uplatnenie. Napr. aj v OpenBoot (Open Firmware) ci vo FreeBSD pri bootovani. ;-)

