Pohled na Gentoo Installer
Gentoo Installer je dalším logickým krokem ve vývoji oblíbené distribuce Gentoo. Jeho tvorba už probíhá poměrně dlouho a jsou vidět první výsledky. Na serveru asteriasgi.com se objevil pohled na tento software, včetně obrázků.
Autorovi se instalátor líbí, přestože ještě není zdaleka hotový a obsahuje pěknou řádku nedodělků a chyb. Každopádně to vypadá na krok správným směrem.
Dále čtěte…
- Gentoo Linux 12.1 Live DVD 2. 4. 2012 14:25
- Vyšlo Gentoo 12.0 LiveDVD 4. 1. 2012 10:37
- Gentoo otevírá novou wiki 11. 11. 2011 10:37
- Vyšlo nové Gentoo 11.2 LiveDVD 9. 8. 2011 10:47
- Vlastní jádro a sandboxing v prohlížeči Chromium 5. 5. 2011 12:59
pre gentoo krok spet
celé vláknopodla mna je to pre gentoo krok spet
Re: pre gentoo krok spet
celé vláknoRe: pre gentoo krok spet
celé vláknoNicméně instalátor bych docela uvítal, je to takové hloupé bootvat minimální cd, jen abych pak musel zadávat spoustu příkazů, které by se daly dát do skriptu (možná pár voleb) a bylo by to stejné.
Re: pre gentoo krok spet
celé vláknoRe: pre gentoo krok spet
celé vláknoOsobne nejsem zadny guru. Spis "mirne pokrocily" ... distra si vybiram predevsim kvuli snadne managovatelnosti a slusnemu archivu aplikaci, ktery muzu chytrym nastrojem stahnout/nainstalovat z internetu.
Gentoo v tomto plne vyhovuje. Ale zatim jsem ho vzdycky instaloval jako VLOS http://desktop.vidalinux.com/
Ja se v tom proste moc stourat nechci. Tohle ma za me udelat autor distra.
Rad bych byl taky guru, ale nemuzu tolik volneho casu venovat jen jedne oblasti - i kdyz by to bylo fajn. Rychla a snadna instalace Gentoo pro me bude urcite prinosem.
Nezijeme v praveku. Grafika je proste dulezita. A prave proto se mi linux libi. Vzdy si muzu vybrat konfiguraci text nebo grafika. Kdyz uz vim o co jde, jdu do textu a mam to hned. Pokud nevim, graficke udelatko mi pomuze.
A tak to myslim ma byt....
no toto...
celé vláknofuj
celé vláknoRe: fuj
celé vláknoRe: fuj
celé vláknoJinak co se tyce meho neoblibeneho tematu masovejsiho rozsireni Linuxu - Gentoo s grafickym instalatorem je krok vpred, kdo by chtel vyuzivat system, ktery Vam po par instalacich sdeli, ze neco nema a hledej rpm panacku, hledej. A pokud vim, tak tohle je jeden ze zasadnich problemu.
Re: fuj
celé vláknoSnad nikdo se nenarodí jako linux guru. Já jedu kolem roku na MDK a chystám se na jiné "težší" distro. Každopádně pokud ze mě bude za čas uživatel arklinuxu či gentoo linuxu, nebudu tvrdit, že MDK je sračka. Prostě pro určitou skupinu lidí je to "nejlepší" volba.
PIC
Re: fuj
celé vláknosamozdrejme ze zaklad a myslenka teto distribuce zustanou....
Re: fuj
celé vláknoRe: fuj
celé vláknoRe: fuj
celé vláknoRe: fuj
celé vláknoRe: fuj
celé vláknoRe: fuj
celé vláknoRe: fuj
celé vláknoRe: fuj
celé vláknoRe: fuj
celé vláknoNa druhou stranu, treba v tom instalatoru budou ty dulezite casti manualu stejne napsane ... tak napriklad, je v tom instalatoru na nejake obrazovce videt toto ?
The CFLAGS and CXXFLAGS variables define the optimization flags for the gcc C and C++ compiler respectively. Although we define those generally here, you will only have maximum performance if you optimize these flags for each program separately. The reason for this is because every program is different.
In make.conf you should define the optimization flags you think will make your system the most responsive generally. Don't place experimental settings in this variable; too much optimization can make programs behave bad (crash, or even worse, malfunction).
We will not explain all possible optimization options. If you want to know them all, read the GNU Online Manual(s) or the gcc info page (info gcc -- only works on a working Linux system). The make.conf.example file itself also contains lots of examples and information; don't forget to read it too.
A first setting is the -march= flag, which specifies the name of the target architecture. Possible options are described in the make.conf.example file (as comments). For instance, for the x86 Athlon XP architecture:
lol
celé vláknopoprave receno ...
celé vláknowin -> linux
celé vláknoRe: win -> linux
celé vláknoaneb detailnejc snad uz ten postup instalace nemuze
byt popsany, nez je to na strankach gentoo
Re: win -> linux
celé vláknoA po nekolika marnych pokusech privest pokazenou instalaci k zivotu jsem uz na dalsi kolo nemel naladu ani sily. :(
Graficky instalator je neco, co by me pomohlo prenest se prez kriticke partie instalace jednoduse a hlavne bezpecne, tj. bude to nejak chodit. Nasledne poladeni jiz nebude takovy problem, jako kdyz to nechce nabehnout a pri startu se na me vali jedna chyba za druhou... (Ponekud deprimujici zazitek) Tot me posledni zkusenosti s Gentoo (cca jeden rok zpet), a rozhodne to vsak nebylo chybou distribuce, ale musim uznat, ze chyba byla nekde mezi zidli a klavesnici... ;)
Re: win -> linux
celé vláknoRe: win -> linux
celé vláknoJsem stale jeste uzivatelem win a ne a ne najit tu spravnou distribuci.
...pokud se ti do ruky dostaly ruzne "distribuce" windows, je tady tusim takove telefonni cislo...neco jako 800-P.I.R.A.C.Y
:-)Re: win -> linux
celé vláknoSe svou distribuci windows jsem se seznamil pri koupi noveho pc (byl jsem mlady a znal z 486DX4 jen win a dos ;), s distribucemi linuxu jsem se potkal az pote, co mi doslo, ze ne vsichni musi pouzivat wokna. Nervy ma clovek prece jen jedny. Je ale pravdou ze s winXP se to trochu zlepsilo (vydrzi v bezet i nekolik tydnu bez restartu), netusim vsak kolik ciziho kodu do nich museli naladovat ;)
A k tomu cislu, nekdo kdo si koupi pochybne vyhlizejici disk s "orig" woknama si to stejne necha pro sebe, neznam nikoho kdo by si domu dobrovolne zavolal nejaky paka z BSA. Nechapu kdo muze na takove cislo volat? Zeby deti co se po skole nudi a bonzuji na skolnika ze na svem PC v kumbalu ma wokna od kamose a pari na nich Solitaire :)))
Jen me tak ted napadla jedna otazecka mimo: existuje pro linux neco jako "Rezim spanku" ve Windows? Tj. kom se vypne ale obsah RAM se ulozi na disk a po zapnuti vse nabehne do ~10s a programy bezi vesele dal. Zadne znovu-spousteni a otevirani dokumentu. Vse je tak jak jste to nechali pred vypnutim. Coz neni zanedbatelna casova uspora. Podle me je to rozumne skloubeni "nepretrzitho provozu" a uspory energie.
"The purpose of this installer is not to make installation easier, but quicker"
celé vláknoOkrem samotnej filozofie gentoo su hlavne skvele gentoo manualy, podrobne popisane, co, jak a preco nastavit a ake su moznosti. Tazko sa da z niecoho vybrat, ked clovek netusi, co si moze vybrat ;-)
BTW, vsimli ste si, ze v installeri sa nikde nenastavuju USE flags? (ak som nieco neprehliadol)
Re: "The purpose of this installer is not to make installation easier, but quicker"
celé vláknoAle pánové.
celé vláknoMožnost voleb
celé vláknoPokud instalátor příliš neodstíní administrátora od systému, bude to velký skok v před (jinak jen malý krok).
Instalator RULEZ

