je hezke videt, ze to jde i jinak...
Snímek Sintel získal dvě prestižní ocenění
Snímek Sintel jsme vám zde již představovali. Na prestižním mezinárodním festivalu filmové hudby získal nyní dvě ocenění Jerryho Goldsmitha.
Cenu si odnesl v kategorii Nejlepší hudba ke krátkému animovanému filmu a Nejlepší píseň („I move On“ – píseň běžící pod titulky). Ocenění je důležité nejen pro skladatele Jana Morgensterna a textařku Esther Woudovou, ale i pro celý tým a open source.
Dále čtěte…
- Youtube v Německu prohrálo s tamním autorským svazem 24. 4. 2012 9:13
- Google představil nový Google Play 7. 3. 2012 8:03
- Zapojte se do tvorby zvukových témat pro Ubuntu 9. 2. 2012 16:23
- Google včera představil Music Store 17. 11. 2011 10:32
- Google Music již i pro Linux 26. 7. 2011 13:59
Re: gratulace
celé vláknoTím myslíte koupit si kvalitní komerční software a vyhrát pak cenu?
Sintel použil open source na grafiku, střih a post processing. Hudba ale nebyla skládána v open source ani nahrávána. Teprve mix dodaných hudebních stop do filmu byl opět open source. A pak ještě že hudba je dostupná pod CC licencí.
Byl bych v interpretaci opatrný
celé vláknoS ohledem na to, co bylo cílem tvorby tohoto filmu, bych byl s výkladem ocenění opatrný. Nebo je opravdu tolik lidí přesvědčeno, že kvalita textu je přímo závislá na použitém SW a že Nuendo je zářný příklad open source?
Re: Byl bych v interpretaci opatrný
celé vlákno:D S tou hudbou vážně přestřelili, takhle na sebe upozorňovat. Kdyby raději vzali pár grafiků, aby pod ty titulky něco zabroukali. A k Nuendu neměli mít vůbec přístup. Ale myslím, že opravdu dobrej hudebník vám do dohromady pecku (pokud má nápad), i když ho posadíte ke xylofonu po vnukovi.

