Chcete si jako první vyzkoušet novou podobu Root.cz? Přepněte na beta verzi.

Hlavní navigace

Spam je na ústupu, nejvíce vynáší cílené útoky, říká Cisco

Online prostor se neustále mění a spolu s ním i svět zločinu. Vývoji ve strategii kybernetických zločinců se věnuje právě zveřejněná studie Cisco Security Report. Upozorňuje na to, že stále více se objevují cílené útoky na úkor tradičních hromadných útoků, jejichž hlavním představitelem jsou spamové kampaně. Cílené útoky totiž i přes zvýšené náklady přináší svým  původcům mnohem větší zisky. Jen u množství spamu tak došlo k meziročnímu po­klesu o 80 % a snížily se také zisky z útoků založených na hromadných emailech, a to o více než 50 %. Jedna jediná oběť cíleného útoku přitom vynese pachatelům v průměru 80 000 USD.

Předchozí zprávička Následující zprávička        
Vadimo
Vadimo (neregistrovaný) ---.stuffnet.sk
20. 7. 2011 8:08 Nový

Ja kriminálny živel

Keby som mal povahu zlodeja a svedomie by mi nebránilo páchať zlé veci a ubližovať ludom, tak toto by bola urcite cesta ktorou by som sa vydal. A hlavne bolo by mi treba viac kuráže. Ale ja som dobrák, mám rad zvieratá, malé deti, neviem ublížiť a aj z toho ze by som zaklamal by som zle spal...

Palo
Palo (neregistrovaný) ---.178-41-17.t-com.sk
20. 7. 2011 12:01 Nový

Pre hlupejsich

Spam klesol a aj utoky ale stupli cielene utoky tzv "spamové kampaně". Asi malo sledujem tuto problematiku alebo nerozumiem dobre cesky ale co to prosim vas je ta "spamová kampaň"?

Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem
Ušetřete