Hlavní navigace

Spameři mají novou hračku

Spameři si našli novou techniku jak ošálit spam filtry i uživatele. Využívají k tomu služby pro zkracování URL adres, které se jsou velmi populární třeba v kombinaci s Twitterem. To samozřejmě znamená, že cílová adresa je skryta za nesmyslnou změtí znaků a krom toho že uživatel nemá tušení kam se po kliknutí dostane, mnohem hůře se takový spam odhaluje. Podle Symantec's Mes­sageLabs je takto vybaveno kolem 2 % spamu.

Předchozí zprávička Následující zprávička        
Jiří J.
Jiří J. (neregistrovaný) ---.gsosfm.cz
10. 7. 2009 9:54 Nový

Žádná novinka

celé vlákno

To samozřejmě není žádná „nová“ hračka, mám dokonce pocit, že už to i tady ve zprávičkách bylo pár měsíců zpět (nebo na security-portalu?). Co se týče „uživatel nemá tušení kam se po kliknutí dostane“ – nemá, ale může mít, hodně „zkracovačů“ poskytuje službu, zobrazující pravý link ze zkráceného.

Pavel Lobodinský aura:98

Re: Žádná novinka

celé vlákno

Upřímně, neznám uživatele, který by každý link v mailu (když vypadá důvěryhodně) testoval v nějaké web aplikaci… Každý prostě klikne.

Me
Me (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
10. 7. 2009 17:07 Nový

Re: Žádná novinka

celé vlákno

Jen pár měsíců? Pak je to v historii zasílání spamu docela nová věc.

Duxford ... aura:34

Stare

celé vlákno

Nic proti, ale tuto techniku pouzivaji spameri velmi dlouho. Je dokonce daleko starsi, nez nejaky Twitter ;) Ano opravdu se snazim rici, ze tato zpravicka je uplny nesmysl a nez psat toto, tak radeji nic!

Pavel Lobodinský aura:98

Re: Stare

celé vlákno

S tím nemohu souhlasit, pro člověka (třeba já), který do spamovacích technik nevidí je to novinka :-) a tudíž má přínos.

Duxford ... aura:34

Re: Stare

celé vlákno

No pod tímto úhlem pohledu možná ano :D

aaa
aaa (neregistrovaný) ---.97.86-79.rev.gaoland.net
10. 7. 2009 17:05 Nový

Titulek musí být dlouhý alespoň 4 znaky

celé vlákno

Mno e-mail z banky v ktorom najdem odkaz „Login to our Super Duper Secure Internet Banking Portal at http://tinyurl.com/28dcu“ ide rovno do kosa ;-)

Andrej Kvasnica aura:81
10. 7. 2009 19:40 Nový

Re: Titulek musí být dlouhý alespoň 4 znaky

celé vlákno

nie kazdy pouziva hlavu na rozmyslanie. keby to tak nebolo, spammerom by nikto na ich otravne maily nereagovat a bolo by po spamme

Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem
Ušetřete