Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia Tuesday TopDrive KupDnes Navrcholu Bomba NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Hlavní navigace

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor ke zprávičce Sun koupil společnost MySQL AB.

Lael Ophir
16. 1. 2008 22:07

Re: Tux se nervozne drbe

celé vlákno
Jenže Sun měl v roce 2007 zisk USD 473M, v roce 2006 pak ztrátu USD 864M. Opravdu je v situaci, kdy si může dovolit akvizici za USD 1G, a následné náklady na vývoj? Jednak mi to přijde finančně poněkud na hraně, a pak nechápu tu návratnost. Při současném poměru tržeb a zisků by ta investice musela přinést obrovský nárůst tržeb, aby se vyplatila. A to vidím jako nereálné.

Vyladěný komplet 32CPU a 64GB RAM působí dobře, pokud je na Oracle. Se současným MySQL působí spíše úsměvně. Rozjetý webový shop je jistě zajímavý, ale rozjetý SAP je daleko zajímavější, protože ten HW opravdu využije (což bych o webovém shopu netvrdil).

Enterprise oblast je samozřejmě pro Sun cílovou oblastí. Jenže ta se postupně zmenšuje. To, co před pár lety bylo enterprise businessem, je dnes věcí pro menší firmy, a HW v dané kategorii nabízejí už i PC servery. High end serverů je potřeba čím dál méně, a bude zjevně hůř (Moore's Law). Já spíš myslím, že se Sun snaží nějak proniknout na masový trh. Jenom pořád nechápu, kde je ten business model, který bude generovat peníze.
   
Chcete přispět jako registrovaný uživatel? Přihlaste se ke svému účtu.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 

Pravidla pro diskutující

Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.

Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.

Příspěvky nesmí obsahovat:

  1. Vulgární či hrubé výrazy.
  2. Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  3. Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  4. Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  5. Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  6. Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  7. Prokazatelně protiprávní obsah.

Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.

Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul