Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia Tuesday TopDrive KupDnes Navrcholu Bomba NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Sun propouští 6000 zaměstnanců

Lael Ophir
Lael Ophir (neregistrovaný)
18. 11. 2008 21:14

Re: IT integrace neni overrated

celé vlákno
Jak vám již napsali jiní, firma si typicky nemůže dovolit sestavit tým zkušených profesionálů. Dobří lidé se špatně schánějí, a jsou drazí. Když už je máte, tak je nevytížíte, nezajistíte jim profesní růst, a oni pak odejdou. Pokud se vám povede se draho a těžko skrz tohle dostat, stejně musíte svůj tým uřídit, což je samo o sobě dost náročné.

Typickým scénářem pak je, že firma kombinuje vlastní IT s externími dodavateli. Drahé odborníky si najímá na konkrétní úkol. Má garanci dostupnosti, zastupitelnost, a vyjde jí to daleko levněji, než mít na všechno odborníky vlastní.

Samozřejmě existují různí dodavatelé, a také různí zákazníci. Je také třeba si přiznat, že i být úspěšným zákazníkem vyžaduje jistou zkušenost, což si řada lidí neuvědomuje.