Ja to rikam porad: Staci uriznout USA od Internetu a je skoro po spamu. Pak jeste Cinu a je pokoj. :-)
USA drží nelichotivé prvenství v oblasti spamu i phishingu
Symantec si povšiml srpnového nárůstu nevyžádaných reklamních e-mailů zneužívajících důvěru veřejnosti ve známé značky a jména. Například se objevily spamy lákající na smyšlenou spolupráci s Googlem, kde prý člověku stačí pracovat jen hodinu denně z pohodlí domova a pak v klidu zaplatí všechny své účty.
Základní statistické údaje zůstávají na starých hodnotách. Spam stále představuje cca 90 procent z veškeré e-mailové korespondence a největším jeho původcem jsou pořád Spojené státy. V srpnu ale klesl počet phishingových útoků a to o 45 procent, což je po dramatickém červencovém nárůstu o 52 procent alespoň trochu dobrá zpráva.
To jsou ale globální data. Počet phishingových útoků v neanglicky mluvících zemích o 11 procent naopak narostl. Třetina phishingových webů je podle Symantecu hostována ve Spojených státech.
(Zdroj Lupa.cz)
Dále čtěte…
- ISP by měli odpojovat infikované počítače ze sítě 15. 9. 2009 12:27
- Počet českých uživatelů internetu dosáhl šesti milionů 3. 2. 2012 13:59
- Wikipedie se připojí ke stávce internetu na 24 hodin 17. 1. 2012 8:03
- Bělorusko zakazuje používání zahraničních webů 4. 1. 2012 14:02
- V USA chtějí cenzurovat internet 17. 11. 2011 8:47
Re: USA drží nelichotivé prvenství v oblasti spamu i phishingu
celé vláknoProti USA nemam nic kludne nech ich uriznou.
Potom cinu, rusko, juznu koreu, nigeriu a „ktovi kde se to zastavy“ *1.
Ale co potom bude sa kazdy hrat na svojom piesocku. CR bude mat svoj net, SR svoj, atd. Toz spam je neprijemny ale nejde to inak.
*1 – citat Jara Cimrman
Re: USA drží nelichotivé prvenství v oblasti spamu i phishingu
celé vláknoUSA bych neodřezával, nerad bych se připravil o Debian :-)
Re: USA drží nelichotivé prvenství v oblasti spamu i phishingu
celé vláknoNo, ono by stacilo odrezat postovni provoz a z webu pak povolit Debian, par debianich for a par dalsich veci. Cinu pak odriznout kompletne. To by ale nikdy nepreslo, polovina lidstva by dostala infarkt, protoze by se nedostali na ksichtbook.

