Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia Tuesday TopDrive KupDnes Navrcholu Bomba NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Hlavní navigace

Velký test sedmi souborových systémů na HDD i SSD

Na serveru Phoronix vyšel velký test sedmi souborových systémů (Ext3, Ext4, Btrfs, XFS, JFS, ReiserFS a NILFS2) na HDD a SSD. Test ukázal několik známých rozdílů mezi disky, jako třeba zoufale pomalé náhodné čtení na HDD v porovnání s SSD, ale i další méně výrazné rozdíly mezi těmito technologiemi.

Zajímavé je porovnávat, jak se v různých situacích vypořádávají jednotlivé souborové systémy s technologií na které běží a jak těží ze svého návrhu. Ext3 a Ext4 si jsou možná podobné, ale výchozí vlastnosti v Ext4 ho dokáží posunout o řád za Ext3 například při práci s databázemi. V některých testech si velmi dobře vedlo Btrfs, které se pomalu prodírá do distribucí.

Dále čtěte…         

Předchozí zprávička Následující zprávička        
Xyw
Xyw (neregistrovaný) 178.33.149.---
10. 3. 2011 18:06 Nový

ReiserFS & Reiser4

celé vlákno

ResierFS ma milo prekvapil.
Pouzivam dlhodobo ReiserFS ale rozmyslam nad Reisier4, skoda ze ho nedali do testu :-(

JardaP . aura:23
10. 3. 2011 22:17 Nový

Re: ReiserFS & Reiser4

celé vlákno

BTW, vyviji ReiserFS jeste vubec nekdo, kdyz ted Reiser bruci?

Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem        

Přehled názorů

ReiserFS & Reiser4
Xyw 10. 3. 2011 18:06
└ 
Re: ReiserFS & Reiser4
JardaP . 10. 3. 2011 22:17