Bfu nemá čas se „prokousávat“. Ten čas raději stráví čekáním na novou verzi *buntu o které ví že vychází každý půlrok ;) Takže si pak snadno a rychle může ověřit zda už se něco „nerozchodilo“.
Já jsem právě za Ubuntu vděčný. Je to distro které si mě získalo právě tím, že když jej chci nainstalovat, tak stačí nabootovat do liveCD spustit instalaci a zatím brouzdat netem. To například u klasického Debianu pokud vím nejde.
Bfu je vděčné za grafická klikátka. Cítí se při tom líp (mluvím z vlastní zkušenosti) než li při „klikání“ v textovém instalátoru. Také u BFU je rozšířené, že linux je příkazová řádka, no a přiznejme si, že při instalaci Debianu to může tak vypadat. Navíc nedejbože když zapomenou při své klikací střeštěnosti odškrtnou při instalaci volbu „instalovat grafické prostředí“. To by se jim pak samozřejmě jejich obava „potvrdila“.
Já osobně proti Debianu a jiným distribucím nic nemám. Zrovna v poslední době po zkoušení se mi začíná Debian líbit čím dál víc (běží mi ve virtuálu).
Takže nemůžu s vámi sdílet názor. Myslím, že Ubuntu je právě jedno z mála distribucí které rozšířilo linux mezi lidi. Ano Je tu ještě opensuse a Mandriva, ale ruku na srdce, mají obě distribuce tak aktivní fórum kde mohou BFU pokládat dotazy a nemusí většinou na odpovědi čekat ?
Odpověď na názor
Odpovídáte na názor ke zprávičce Vyšlo Ubuntu 10.04 LTS "Lucid Lynx" Alfa 3.
Re: Zlatej Debiánek...
celé vláknoPravidla pro diskutující
Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.
Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.
Příspěvky nesmí obsahovat:
- Vulgární či hrubé výrazy.
- Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
- Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
- Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
- Komerční nabídky a affiliate odkazy.
- Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
- Prokazatelně protiprávní obsah.
Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.
Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul

