Mě nejde o účinnost útoků, Velký rytíř je schopen většinu slabších jednotek dát na jeden tah (dvě rány) za předpokladu, že se trefí. Co jsem pozoroval, tak magické útoky mají obecně větší šanci na zásah, ale magické jednotky jsou daleko zranitelnější z hlediska terénu (nemají nic jako lesy / skály – s výjimkou elfské kouzelnice, hodně štěstí při „tréninku“ s 5 dmg a málo HP).
Den a noc je fajn, pokud člověk útočí, ale když na jeho pár jednotek posílaj 4 nemrtví lordi tuny (doslova) kostlivců, zombií a bůh ví čeho, .. a scénář startuje v poledne, pak je to celkem nemilé. I kdyby se mi podařilo do večera prorazit přes bažiny a pobít pár kostlivců, pak celou „armádu“ na noc stáhnout, ráno můžu zase začínat v levém horním rohu, do večera se probít až k lichům, zase muset ustoupit na noc, … a s trochou štěstí a velkými ztrátami bych po dvou reálných dnech projel jeden scénář.
..
Jde mi o to, že jsem asi nepochopil základní principy fungování jednotek ve Wesnothu. Snažil jsem se vycvičit několik silnějších jednotek a mít je jako své „hrdiny“ (třeba 4 velcí rytíři a 6 paladinů, level 3 elfí lukostřelci, ..). Asi je Wesnoth spíš jako Panzer General, kde jednotky umírají v každém druhém tahu a já to prostě odmítal akceptovat. Pak bych ve zmiňovaném případě mohl poslat několik level 0 jednotek, aby blokovaly nemrtvé do rána někde uprostřed mapy. Pak by na ně vlna jiných jednotek mohla zaútočit ve dne.
Odpověď na názor
Odpovídáte na názor ke zprávičce Wesnoth 1.8.3 zlehčuje některé scénáře.
Re: Wesnoth 1.8.3 zlehčuje některé scénáře
celé vláknoPravidla pro diskutující
Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.
Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.
Příspěvky nesmí obsahovat:
- Vulgární či hrubé výrazy.
- Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
- Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
- Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
- Komerční nabídky a affiliate odkazy.
- Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
- Prokazatelně protiprávní obsah.
Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.
Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul

