Hlavní navigace

Root.cz - informace nejen ze světa Linuxu

Nový John the Ripper umí lámat hesla také na FPGA

Úvod do frameworku Symfony: validácia dát

Vo piatom pokračovaní série článkov o Symfony sa budeme venovať validácii dát. V minulom článku sme použili na validáciu dát externú knižnicu Rakit Validation. Symfony má vlastný komponent pre validáciu: symfony/validator.

Doba čtení: 12 minut

Osmý mDevCamp ukáže, jak vznikal Chuchel i proč mají mít boti vlastní osobnost

Jen v loňském roce si lidé stáhli 194 miliard mobilních aplikací. Centrem jejich vývoje se 31. května stane už po osmé Praha, to díky největší konferenci pro mobilní nadšence ve střední Evropě - mDevCamp.

Softwarová sklizeň (15. 5. 2019)

Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si vyzkoušíme mediální server, dostaneme pod kontrolu svoje finance, přečteme si pár elektronických knih a řekneme si o nástroji na tvorbu kolekcí obrázků.

Doba čtení: 1 minuta

Ubuntu 19.04: málo novinek na povrchu, o to více je jich uvnitř

Ubuntu 19.04 Disco Dingo není přelomovým vydáním ani verzí s dlouhodobou podporou. Je jen další z dlouhé řady, přesto přináší některá zajímavá vylepšení týkající se desktopu i podpory hardware.

Doba čtení: 5 minut

Ladění aplikací v Go s využitím GNU Debuggeru a debuggeru Delve

Důležitou součástí vývoje aplikací je samozřejmě i jejich ladění, k němuž lze v případě jazyka Go využít jak GNU Debugger, tak i debugger nazvaný Delve, který je určen primárně pro potřeby Go.