Hlavní navigace

Root.cz - informace nejen ze světa Linuxu

Výroba vany pro olejové chlazení serverů v datacentru (obrazem)

Reportáž psaná na střeše hotelu: dva bezdrátové gigabity na 80 GHz

Dobré připojení k internetu je dnes pro hotel naprostou nutností a hosté ho vyžadují úplně stejně jako teplou vodu a snídani. Co když k vám ale nevede optika? Přichází na řadu bezdrátové pojítko.

Web Content Accessibility Guidelines (WCAG): seznamte se, prosím

Doporučení WCAG (Web Content Accessibility Guidelines, Směrnice o přístupnosti webového obsahu) aktuálně ve verzi 2.1 představuje v současné době nejrozšířenější a celosvětově uznávanou metodiku tvorby přístupného (nejen webového) obsahu. Za jeho vytvořením stojí pracovní skupina WAI v rámci konsorcia W3C. Pokud to s přístupností myslíte aspoň trochu vážně, je vhodné se s obsahem tohoto doporučení seznámit.

Postřehy z bezpečnosti: zranitelnost Dirty_Sock umožňuje získat práva uživatele root

Podíváme se na zranitelnost Dirty Sock, na problémy maltské banky, výzvu švýcarské vlády týkající se on-line volebního systému, na nový čínský zákon přinášející netušené možnosti nebo na specifické využití Mono frameworku na macOS.

Doba čtení: 3 minuty

Díval jsem se na tebe web kamerou, AMD roste a Android zase šmíruje

Pravidelný nedělní přehled nejzajímavějšího dění za uplynulý týden. Další vyděračská spamová kampaň, instalace LTE v dalších částech pražského metra, AMD rostou podíly na trhu a aplikace pro Android šmírují.

17. 2. 2019
Doba čtení: 4 minuty

Instalace mikrovlnného spoje nad pražskými střechami (obrazem)

Na pondělí jsme pro vás připravili reportáž z instalace mikrovlnného spoje na hotelové střeše. Už teď se ale můžete podívat na fotografie z instalace 80GHz spoje, který přenese dvakrát gigabit.

Doba čtení: do minuty